ivanka1642
18.08.09,11:02
aký je váš názor na školskú reformu, hlavne čo sa týka 1. stupňa
jaros5
18.08.09,10:00
aký je váš názor na školskú reformu, hlavne čo sa týka 1. stupňa
Som skeptik, aj keď niektoré veci treba oceniť ( napr. zníženie počtu žiakov v triedach - jednoznačné pozitívum - bolo treba urobiť už dááááááávno),

Všetko to bolo veľmi narýchlo, veľa vecí nepremyslene ... Aj keď Milénium je už staré a fúzaté ...
Obsah vzdelávania sa až tak veľmi nezmenil, ale čo je ešte dôležitejšie (horšie), nemení sa (a tak rýchle sa ani nemôže zmeniť - z roka na rok) filozofia nášho školstva, vzdelávacie metódy, formy, prístup k žiakom ...
Reforma na papieri neznamená nič, do života ju budú uvádzať, resp. uvádzajú ľudia, v prvom rade učitelia, vedenia škôl,...
Ešte aj dnes sa na mnohých školách na Slovensku učí ako za Márie-Terézie (česť výnimkám);

Nahodila si veľmi šiiiiiiiiiiiiiiiirokú tému:D

A čo ty, milá ivanka, cítiš niečo pozitívne na samotnej papierovej reforme?

Zmenilo sa niečo k lepšiemu na vašej škole? Alebo sa niečo v najbližšom čase zmení, na čo sa tešíš????

Reforma sa musí prejaviť v skvalitnení procesov v školách a to ešte potrvá ...
judita1971
18.08.09,10:03
mimotemy ja ako ekonóm školy som zistila, že sa nám zvýšila spotreba kancelárskeho materiálu, tonerov do počítačov.
ivanka1642
18.08.09,10:08
Ked prišla tá slavna reforma, na začiatku bolo strašne vela papierovačiek, neučila som zatial v prvom ročníku podla noveho, tento rok m to čaká, tak chcem poznat nazor pedagogov, dakujem
jaros5
18.08.09,10:37
Názory riaditeľov škôl na reformu:
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=2839