Slniecko2001
18.08.09,11:45
ahojte, neviete mi niekto poradiť?
robím so Softip Profit krátko a dnes, keď som v nemocenských dávkach chcela nechať uložiť kolegyňu, ktorá je na materskej, tak mi stále vypisuje, že pre zamestnanca sa rušia netto a brutto údaje. Kde robím chybu? prosím poraďte !
VERONIKA6
18.08.09,10:20
ahojte, neviete mi niekto poradiť?
robím so Softip Profit krátko a dnes, keď som v nemocenských dávkach chcela nechať uložiť kolegyňu, ktorá je na materskej, tak mi stále vypisuje, že pre zamestnanca sa rušia netto a brutto údaje. Kde robím chybu? prosím poraďte !
Chybu nerobíš nikde, je to v poriadku. Nastav sa potom na "výpočet miezd" a daj výpočet.
Slniecko2001
18.08.09,10:28
to znamená, že ak mi vyhodí tu tabuľku o rušní netto a brutto údajov, tak to môžem odkliknúť ok?
Slniecko2001
18.08.09,10:42
už to mám, ďakujem za pomoc, robím výplaty prvýkrát, tak som z toho trochu v strese :)
VERONIKA6
19.08.09,03:23
už to mám, ďakujem za pomoc, robím výplaty prvýkrát, tak som z toho trochu v strese :)
Neboj sa, naučíš sa. Rada poradím.
Slniecko2001
21.08.09,09:04
ahojte, mám ešte jednu otázočku, a možno nie poslednú :)
môžem ešte robiť zmeny v softip profit, za účtovné obdobie 7/2009, ak som už urobila uzávierku a už mám pri mzdovom období červenú kladku?

ďakujem :)
TatianaM
21.08.09,09:15
Môžeš, cez "Služby - Uzávierka" . Ak si exportovala finančné transakcie, tak Ťa upozorní, že uzávierku môžeš zrušiť až po ich vymazaní. Takže najprv ich musíš vymazať. Neviem o akú opravu ide, ale potom si skontroluj ak už máš vytlačené aj staré zostavy s novými po oprave.
TatianaM
21.08.09,09:30
A ešte som zabudla dôležitú vec. Pred tým ako zrušíš uzávierku si zálohuj dáta.
Slniecko2001
21.08.09,09:59
finančné tranzakcie som ešte neexportovala, tak s tým by nemal byť problém, ide o to, že som jedného zamestnanca nahodila ako TPP, pričom je na dohodu a chybne mi to ťahá na výkaze do sociálnej poisťovne.

keď si kliknem na tu červenú kladku, tak sa ma opýta, či chcem uzavierku opakovať alebo zrušiť... datiaľ cesta nevedie? lebo ja v kolonke "Služby" nemám "Uzávierka".
VERONIKA6
21.08.09,10:10
finančné tranzakcie som ešte neexportovala, tak s tým by nemal byť problém, ide o to, že som jedného zamestnanca nahodila ako TPP, pričom je na dohodu a chybne mi to ťahá na výkaze do sociálnej poisťovne.

keď si kliknem na tu červenú kladku, tak sa ma opýta, či chcem uzavierku opakovať alebo zrušiť... datiaľ cesta nevedie? lebo ja v kolonke "Služby" nemám "Uzávierka".

Uzávierku robím zeleným zámkom na lište. Keď ju urobím, zámok je červený a keď chcem zrušiť, znovu ťuknem na červený zámok. Oprav toho pracovníka z TPP na dohodu a znovu si ho prepočítaj vo výpočtoch. V službách sa uzávierka nerobí. Uzávierku daj zrušiť a oprav si údaje.
TatianaM
21.08.09,10:19
Ospravedlňujem sa je to" Mzdy-Uzávierka" (kto hľadá nájde).
Ja robím uzávierku týmto spôsobom. Obidva spôsoby sú správne (je to vec zvyku).
Slniecko2001
21.08.09,10:23
keď dám zrušiť uzávierku musím potom prepočítavať všetkých pracovníkov, alebo stačí ak dam prepočítať iba toho jedného?

a ďakujem, ste super, že mi tak radíte :)
TatianaM
21.08.09,10:25
Iba toho jedného.
VERONIKA6
21.08.09,10:26
keď dám zrušiť uzávierku musím potom prepočítavať všetkých pracovníkov, alebo stačí ak dam prepočítať iba toho jedného?

a ďakujem, ste super, že mi tak radíte :)
Stačí prepočítať toho jedného. Len si ho nezabudni v kmeni opraviť. Práve ma napadá, že asi ho máš zle prihláseného aj na RL tak treba dať opravu RL na sociálku.