Sany
10.08.05,12:46
Český dodávateľ - platiteľ DPH fakturuje slovenskému platiteľovi DPH - školenie a s tým súvisiace služby ( ubytovanie, stravovanie....) uskutočnené v ČR. Faktúra má byť s DPH, alebo nie?
KEJKA
10.08.05,11:10
s DPH s DPH s DPH
KEJKA
10.08.05,11:11
s DPH s DPH s DPH3x len z dôvodu, že mi to zahlásilo "krátky príspevok"
ecuch
10.08.05,11:21
§15 ods.4 miestom dodania ... vzdelávacích... služieb je miesto, kde sa fyzicky vykonávajú. Ak sa vzdelávanie uskutočnilo v ČR , tak nie je predmetom dane.
kojur
10.08.05,11:28
Fa. má byť s DPH.
Ďalej sa postupuje nasledovne:
- podľa § 49 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov, ak voči platiteľovi nebola v tuzemsku uplatnená daň z dodania služieb, platiteľ nemôže odpočítať daň.
- je možné ju zahrnúť do daňových výdavkov(ak spĺňa predpoklady pre jej zaradenie do daňových výdavkov)
- alebo požiadať o jej vrátenie v tomto prípade podľa právnych predpisov platných v ČR.
Sany
10.08.05,12:02
Fa. má byť s DPH.
Ďalej sa postupuje nasledovne:
- podľa § 49 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov, ak voči platiteľovi nebola v tuzemsku uplatnená daň z dodania služieb, platiteľ nemôže odpočítať daň.
- je možné ju zahrnúť do daňových výdavkov(ak spĺňa predpoklady pre jej zaradenie do daňových výdavkov)
- požiadať o jej vrátenie v tomto prípade podľa právnych predpisov platných v ČR.Ďakujem všetkým. Ak som to správne pochopila, do nákladov dám celú sumu faktúry. Ale o vrátenie požiadať musím? To by som potom o DPH musela účtovať ako o pohľadávke voči Finančnému úradu a nie účtovať ju do nákladov. Tak teraz neviem...
KEJKA
10.08.05,12:17
Ďakujem všetkým. Ak som to správne pochopila, do nákladov dám celú sumu faktúry. Ale o vrátenie požiadať musím? To by som potom o DPH musela účtovať ako o pohľadávke voči Finančnému úradu a nie účtovať ju do nákladov. Tak teraz neviem...bud das aj s DPH do nákladov.
Ak ti stoji za to žiadať vrátenie, tak účtuješ o pohľadávke na 343 .
Sany
10.08.05,12:37
bud das aj s DPH do nákladov.
Ak ti stoji za to žiadať vrátenie, tak účtuješ o pohľadávke na 343 .Dík, ja som myslela, či to nie je povinnosť. Vôbec nemám skúsenosti so službami, ja stále len tovar a tam mi je to jasné. O nič žiadať nebudem, to za to nestojí.
Petronela
12.08.05,14:12
Pozor , ak nechceš žiadať o vrátenie DPH účtuješ na 378 a nie 343. To nemá s našou DPH nič spoločné.

Opravujem sa : samozrejme ak žiadaš o vrátenie DPH
Jana Acsová
12.08.05,14:19
Pozor , ak nechceš žiadať o vrátenie DPH účtuješ na 378 a nie 343. To nemá s našou DPH nič spoločné.

Opravujem sa : samozrejme ak žiadaš o vrátenie DPHPráve som chcela opraviť ten zápor, ale predbehla si ma. Správne je "ak chceš" žiadať ...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Sany
15.08.05,08:39
Práve som chcela opraviť ten zápor, ale predbehla si ma. Správne je "ak chceš" žiadať ...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifĎakujem ešte raz za odpovede, pomohlo. A nechcem žiadať...