rommy
18.08.09,14:54
Dobrý deň poraďáci,
potrebovala by som poradiť s nasledovným: dnes za mnou prišiel riaditeľ a priniesol mi podpísané papiere od pár zamestnancov o porušení pracovnej morálky ohodnotené zrážkou zo mzdy v rôznych sumách.
Potrebovala by som poradiť keďže som takéto niečo ešte nerobila, ako takéto zrážky zaúčtovať a aj ako ich zraziť či z hrubej mzdy alebo čistej.
Neviem, poradíte prosím...
mzdarka renca
18.08.09,13:06
Zrážky zrážaš z čistej mzdy.
rommy
18.08.09,16:02
Ďakujem, ale neviem ako to najlepšie riešiť či jednoducho krátením mzdy kedy by to asi išlo z hrubej, alebo teda zrážkou z čistej len ako to zaúčtovať 331/???
Tweety
18.08.09,16:13
Ďakujem, ale neviem ako to najlepšie riešiť či jednoducho krátením mzdy kedy by to asi išlo z hrubej, alebo teda zrážkou z čistej len ako to zaúčtovať 331/???
Zrážku z ČM by som zaúčtovala : 331/648.
mzdarka renca
18.08.09,16:24
Ďakujem, ale neviem ako to najlepšie riešiť či jednoducho krátením mzdy kedy by to asi išlo z hrubej, alebo teda zrážkou z čistej len ako to zaúčtovať 331/???
Ak to chcete zraziť z pohyblivej zložky mzdy, môžete z hrubej, jednoducho nepriznáte napr. osobné ohodnotenie, prémie a pod. Ak nie z pohyblivej zložky mzdy, tak jedine z čistej mzdy, kde s tým musia súhlasiť dotknutí zamestnanci.