Božka
10.08.05,13:02
Sme platcami DPH a dodávame tovar do EU platcovi DPH. V 7/2005 sme vystavili predfaktúru na dodávku tovaru. Predfaktúra bola v 7/2005 aj uhradená a do 15. dní sme vystavili faktúru na prijatú platbu s odvolaním na § 43. Teraz v 8/2005 bude uskutočnená dodávka tovaru. Je možné vystaviť faktúru s DPH aj keď tovar bol objednaný pod ich IČ DPH ? Čo s prijatou zálohovou platbou nemusíme odviesť DPH z prijatej platby ?
Darin
10.08.05,11:18
Je to intrakomunitárna dodávka tovaru, ktorá je oslobodená od dane podľa § 43 zákona o DPH. To znamená ,že keď si dostala prijatú platbu na základe predfaktúry nemusela si vystaviť vyučtovaciu faktúru. Keď si v 8 mesiaci dodala tovar vystavýš faktúru,kde odpočítaš zálohu , nevyčísliš DPH ale zaradiš do DS č.06,07, alebo 07 podľa toho či si môžeš odpočítať DPH z DFA. a pošleš na DU aj súhrnný výkaz o DPH.
Maxinka
25.11.05,12:54
Prosím Vás - súrne,,nie som si istá pri vystavovaní faktúry.Vystavujem FA Slovenskému zákazníkovú za dodávku a montáž, ktorá bola realizovaná v CZ(miesto stavby je CZ) s 19% DPH alebo bez DPH(oslobodené)?
PROSÍM
Monika1
25.11.05,13:13
Miesto plnenia je v CZ, fa bude bez DPH.
Maxinka
25.11.05,13:46
Aj keď ten odberateľ je iba identifikovaný v SR - slovenské IČ DPH?
Neviem, či mi ho bude brať PC do Súhrnného výkazu, keďže to nie je zahraničný odberateľ.
"V § 43 ods.1 - ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte"
Monika1
25.11.05,13:56
Do súhraného výkazu sa uvádza iba tovar a ty si vykonala prácu na nehnuteľnosti. Je to považované za službu a nie za dodávaku tovaru.
Jana Acsová
25.11.05,14:05
Prosím Vás - súrne,,nie som si istá pri vystavovaní faktúry.Vystavujem FA Slovenskému zákazníkovú za dodávku a montáž, ktorá bola realizovaná v CZ(miesto stavby je CZ) s 19% DPH alebo bez DPH(oslobodené)?
PROSÍM
Pozrite aj sem a súvisiace linky:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=15045
http://www.porada.sk/showthread.php?t=15060
Maxinka
25.11.05,14:06
My sme vlastne ale dodali aj hliníkové výrobky (DVERE) na tú danú stavbu, následne sme ich tam aj namontovali.
A ešte niečo-keď vystavím tú FA bez DPH mám sa prihlásiť v Čechách na Daň.úrade a tam odviesť daň, alebo ako?
Jana Acsová
25.11.05,14:09
My sme vlastne ale dodali aj hliníkové výrobky (DVERE) na tú danú stavbu, následne sme ich tam aj namontovali.Dôležité je, čo bolo súčasťou objednávky ... avšak domnievam sa, že ste vykonali práce na nehnuteľnosti. Pozrite si súvisiace linky. Mám za to, že sú to identické prípady.
Monika1
25.11.05,14:10
Všetko závisí od toho, ako máš formulovanú objednávku. V stavebníctve sú bežné poddodávky prác. Aj toto je vlastne poddodávka stavebných prác, to nevadí, že tam máš aj tovar. Oni si neobjednali zvlášť dodávku tovaru. Objednali si poddodávku stavebných prác a to spadá pod § 15 ods. 2. Takže so súhrným výkazom sa netráp.
Maxinka
25.11.05,14:34
Ja som z toho na nervy-
na obj. je dodávka a montáž AL výrobkov na objekte .... v Prahe(CZ).
Ak mu ja vystavím FA bez DPH, kto ju zaplatí ? Musím sa teda prihlásiť na reg. DÚ v CZ a tam ju zaplatiť, a jemu vystaviť FA s českou DPH,
alebo radšej mu ju vystavím aj s našou DPH, kedže aj on je reg. na Slovensku, tak ako my?
Ďakujem Vám za Váš čas!!!
Jana Acsová
25.11.05,14:39
Ja som z toho na nervy-
na obj. je dodávka a montáž AL výrobkov na objekte .... v Prahe(CZ).
Ak mu ja vystavím FA bez DPH, kto ju zaplatí ? Musím sa teda prihlásiť na reg. DÚ v CZ a tam ju zaplatiť, a jemu vystaviť FA s českou DPH,
alebo radšej mu ju vystavím aj s našou DPH, kedže aj on je reg. na Slovensku, tak ako my?
Ďakujem Vám za Váš čas!!!Nemôžete fakturovať so slovenskou DPH ak si stanovíte miesto dodanie v inom členskom štáte EÚ.
Petronela
25.11.05,15:29
Jednoznačne platí, že miestom dodania je CR, Pozri tiež § 13 ods.1 b/. Slovenskému platiteľovi , kt. službu alebo dodávku spolu s montážou poskytol vzniká daňová povinnosť v CR, musí sa zaregistrovať, pod ičdph CR vystaviť faktúru. Ale slovenský odberateľ, kt.službu alebo dodávku tovaru s montážou prijal má podľa môjho názoru nárok na vrátenie dph podľa zák. o dph CR. U nás je to recipročne § 56-58 vrátenie dane zahraničným osobách.
Maxinka
28.11.05,07:15
A som tu zas.A ak náhodou má ten slovenský odberateľ CZ ICDPH, čiže keď je on registrovaný v Čechách tak ja mu môžem potom vystaviť FA bez DPH a on si ju potom uplatní v Čechách a ja sa nemusím nikde prihlasovať?Správne tomu rozumiem alebo nie?
renča1
28.11.05,07:34
A som tu zas.A ak náhodou má ten slovenský odberateľ CZ ICDPH, čiže keď je on registrovaný v Čechách tak ja mu môžem potom vystaviť FA bez DPH a on si ju potom uplatní v Čechách a ja sa nemusím nikde prihlasovať?Správne tomu rozumiem alebo nie?

Ak sa jedná o AL dvere a slov.odber.je iden.pod IC DPH v ČR tak sa musí na faktúre aj uviesť toto ident.číslo a faktúra sa vystaví bez dph. On si potom urobí samozdanenie v ČR.:) Dobre si tomu porozumela.
Maxinka
28.11.05,08:35
Takže ja ho potom uvediem na Súhrnnom výkaze a ja už potom nerobím nič s DPH?Čiže som oslobodená od DPH podľa §43 ods.1?Ďakujem
renča1
28.11.05,08:45
Takže ja ho potom uvediem na Súhrnnom výkaze a ja už potom nerobím nič s DPH?Čiže som oslobodená od DPH podľa §43 ods.1?Ďakujem

Presne tak ako píšeš. Už len uviesť ič dph na súhr.výkaze, ved vieš čo sa tam uvádza a ide o §43 ods.1
Maxinka
28.11.05,09:51
VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM!!!:p