oto.b
19.08.09,07:48
Dobry den,

sme siedmi spoluvlastnici polnohospodarskej pody. Na tom pozemku lezia budovy, ktore nam nepatria a su vyuzivane inymi vlastnikmi. Uz sa ten pozemok vlastne nevyuziva ako orna poda. Preto dal jeden spoluvlastnik vyhotovit geometricky plan, na vynatie parcely z KN-E a zapisanie do KN-C. Ostatnym spoluvlastnikom dal podpisat Suhlas so zapisom GP do KN, ktory ma priblizne nasledujuce znenie:
Dolupodpisany spoluvlastnik ......... suhlasim, aby GP ..... vyhotoveny ....., overeny ......, ktorym bola na obnovenie povodneho stavu cast predmetneho pozemku rozmerane do stavu C KN a na tejto boli zamerane neskor postavene stavby, bol zaznamom zapisany do pozemkoveho katastra.

Sucastou GP bol aj Vykaz vymier. Je mi cudne, ze v kolonke "Novy stav" je pri jednotlivych novych cislach parciel uvedeny iba jeden vlastnik (v skutocnosti sme siedmi spoluvlastnici). Pri cisle parciel, ktore ostali povodne, je uvedeny ako vlastnik "doterajsi". Bolo mi povedane, ze geodeti zvyknu do tej kolonky (Novy stav - vlastnik) uvadzat iba jedneho vlastnika/spoluvlastnika.
Je to naozaj tak? Nemusim sa obavat, ze by som podpisanim uvedeneho Suhlasu so zapisom GP do KN prisiel o svoj spoluvlastnicky podiel, kedze v GP je uvedeny iba jeden spoluvlastnik?
Pravdepodobne to tak nemoze byt (pretoze som samozrejme nepodpisal ziadnu darovaciu zmluvu alebo nieco podobne), ale chcem si byt isty...

Dakujem za kazdu odpoved.
ciners
19.08.09,07:29
nepodpisuj a hotovo, kolonka na mena vlastnikov sa da jednoducho v pocitaci zvacsit a napisat vsetkych
vratnik
19.08.09,07:40
Geometrickym planom nemozno menit vlastnictvo. Prerobit - farebne prefotit / vytlacit a dat overit geom. plan katastrom stoji nemale peniaze, navyse to asi cele platil len jeden spoluvlastnik.
ciners
19.08.09,07:52
Dostanu vypis o vlastnictve,kde su vsetci, len GP s tym nejako nebude sediet. Asi sa nic nestane,len taky GP bude na 2veci.
vratnik
19.08.09,08:36
Mozno naozaj mal byt v novom stave uvedene doterajsi - ked sa vlastne nemeni vlastnictvo. Ak to bude nespravne, tak to kataster vrati. V kazdom pripade bez riadnej kupnej zmluvy / darovania s Vasim overenym podpisom nepridete o svoj podiel.
oto.b
19.08.09,11:52
Dakujem vam zatial za odpovede. Skusim sa este zastavit na kataster. Dufam, ze ako spoluvlastnikovi mi daju k nahliadnutiu vsetky dokumenty, ktore boli s geometrickym planom predlozene katastru na vklad. Ak tam nebude nic podozrive a ubezpecia ma, ze s takym GP nepridem o spoluvlastnicky podiel, tak "Suhlas so zapisom GP do KN" podpisem.
geronimo13
27.08.09,18:09
Geometrický plán je technický podklad právnych úkonov a iných listín a to znamená, že sám o sebe nemôže meniť vlastníctvo;
geodeti uvádzajú v kolónke "nový stav" iba jedného spoluvlastníka, väčšinou prvého, ktorý sa na liste vlastníctva vyskytuje a do ďalších kolóniek uvedú "doterajší";
sú pozemky, ktoré majú desiatky, stovky, niektoré tisícky spoluvlastníkov a z toho dôvodu je nemysliteľné, aby v tej "malej kolónke boli všetci vymenovaní :)
takže môžete kľudne spávať :)
geodet123
28.08.09,11:53
ods. 11, písm. a) S 74.20.73.43.00 – Smernice na vyhotovenie geometrických plánov a vytyčovanie hraníc pozemkov (http://katasternehnutelnosti.sk/119-s-7420734300-smernice-na-vyhotovenie-geometrickych-planov-a-vytycovanie-hranic-pozemkov/):

meno, priezvisko (názov) a adresa (sídlo) v “Novom stave” je len informatívny údaj, ktorý
nie je záväzný na spísanie listiny,http://katasternehnutelnosti.sk/119-s-7420734300-smernice-na-vyhotovenie-geometrickych-planov-a-vytycovanie-hranic-pozemkov/#p12
sarasara
28.08.09,21:24
Takto, bez všetkých vlastníkov, len s jedným, zvyčajne objednávateľom, je každý GP. Netreba sa obávať. Ak by sa mali meniť vlastníci, alebo ich podiely, bola by potrebná notárska zápisnica, s podpismi všetkých doterajších vlastníkov.
joo_sk
30.12.09,23:47
[QUOTE=geodet123;1137215]

a ja len doplnim, ze GP je podkladom na zmenu v KN a ta zmena je spisana v zmluve a pod a v nej je presne napisane kto predava a kto kupuje, a ta sa spolu s GP vklada do katastra, cize je uplne jedno kto je v GP napisany...kludne aj janko hrasko....priklad ved keby ten janko hrasko nechcel kupit vas pozemok, tak co ...date si prepracovat GP ...nie kludne ho mozete pouzit ku dalsej zmluve a predate ho ferovi

a GP je stale pouzitelny pokial sa nezmeni doterajsi stav, tj cislo LV, cislo parcely, vymera parcely, druh kultury, povodneho pozemku...to su tie kolonky na lavej strane s nazvom doterajsi stav