Bambi23
19.08.09,08:15
Ahojte, potrebovala by som poradit ako vypocitat odstupne zamestnancovi, ktory pracuje ako vratnik, jeho zarobok zalezi od toho kolko sluzieb si mesacne vezme, takze je to kazdy mesiac ine. Poslednym 5 mesiacov je na PN-ke a ked nastupi dohodli sme sa, ze ukoncime s nim PP. Ma narok na 2-mesacne odstupne, z coho a ako mu to vyratam kedze posledne mesiace bol na PN a tym padom nemal ziadny prijem?

Dakujem za radu.
Tweety
19.08.09,06:23
Ahojte, potrebovala by som poradit ako vypocitat odstupne zamestnancovi, ktory pracuje ako vratnik, jeho zarobok zalezi od toho kolko sluzieb si mesacne vezme, takze je to kazdy mesiac ine. Poslednym 5 mesiacov je na PN-ke a ked nastupi dohodli sme sa, ze ukoncime s nim PP. Ma narok na 2-mesacne odstupne, z coho a ako mu to vyratam kedze posledne mesiace bol na PN a tym padom nemal ziadny prijem?

Dakujem za radu. § 134 ZP
(2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.

(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

Keby si trošku pohľadala, odpovede, by si určite našla, takáto otázka tu už bola riešená niekoľkokrát.
Bambi23
19.08.09,06:43
Dakujem. Hladala som tu v temach a nasla som vela prispevkov o odstupnom, len som stale pri ich citani mala dojem,ze sa hovori o pripadoch kde ide o pevnu mesacnu mzdu, co je u vratnikov ine. Oni maju rozne sadzby, ina je na dennu sluzbu, nocnu, vikendy, sviatky ... preto som nevedela ako v tomto pripade vypocitat pravdepodobny mesacny zarobok. Ja stale neviem ako to podla toho vypocitat, ved nemozem vediet kolko sluzieb by v mesiaci mal. Vzdy si ich beru kolko ktory chce, minimalne aby im vysla minimalna mzda a maximalne aby nemali vela nadcasov.
Mozno sa Vam to bude zdat hlupe, ale stale neviem ako to vypocitat ... ak niekto moze, nemate nahodou nejaky priklad ako pocitat v takomto pripade?
Este raz dakujem
mzdarka renca
19.08.09,06:51
Dakujem. Hladala som tu v temach a nasla som vela prispevkov o odstupnom, len som stale pri ich citani mala dojem,ze sa hovori o pripadoch kde ide o pevnu mesacnu mzdu, co je u vratnikov ine. Oni maju rozne sadzby, ina je na dennu sluzbu, nocnu, vikendy, sviatky ... preto som nevedela ako v tomto pripade vypocitat pravdepodobny mesacny zarobok. Ja stale neviem ako to podla toho vypocitat, ved nemozem vediet kolko sluzieb by v mesiaci mal. Akože nie? mali by mať pracovný kalendár na celý rok, ktorý by mal byť nahratý aj v mzdovom softe. Vzdy si ich beru kolko ktory chce vážne?, minimalne aby im vysla minimalna mzda a maximalne aby nemali vela nadcasov.
Mozno sa Vam to bude zdat hlupe, ale stale neviem ako to vypocitat ... ak niekto moze, nemate nahodou nejaky priklad ako pocitat v takomto pripade?
Este raz dakujem
Veľa ľudí zanedbáva, resp. ani nerobí pracovné kalendáre a potom má len s tým problémy.

Ak nemáš kalendáre, tak to vypočítaj ako klasických zamestnancov.