marijko
19.08.09,09:56
Ešte stále je relatívne legálne predať FO bez IČO tovar na faktúru s platbou v hotovosti a následným vystavením PPD alebo treba riešiť cez Reg. pokladňu?
kori
19.08.09,08:02
celkom nerozumiem na čo sa pýtate. o aký tovar ide? ide o pravidelný predaj?
ak ide o to že ja ako firma(ičo,dič) predávam tovar súkromným osobám pravidelne musím mať reg.pokladňu.
marijko
19.08.09,08:19
Otazka je smerovana na predaj tovaru ktory ja ako zivnostnik predavam beznym zakaznikom, nejedna sa vsak o pravidelny predaj je to len ako doplnok k hlavnemu podnikaniu, ide o mozno 20 operacii rocne, dosial sme to riesili predajom na fakturu v naslednym vystavenim PPD a prijmom sumy do pokladne.

Tatiez sme tiez riesili predaj na dobierku, posta mi dorucila post. poukazku ktorou uhradil zakaznik dobierku, tu som potom prijal do pokladne. V baliku mal len fakturu.
Zita5
19.08.09,08:23
Otazka je smerovana na predaj tovaru ktory ja ako zivnostnik predavam beznym zakaznikom, nejedna sa vsak o pravidelny predaj je to len ako doplnok k hlavnemu podnikaniu, ide o mozno 20 operacii rocne, dosial sme to riesili predajom na fakturu v naslednym vystavenim PPD a prijmom sumy do pokladne.

Tatiez sme tiez riesili predaj na dobierku, posta mi dorucila post. poukazku ktorou uhradil zakaznik dobierku, tu som potom prijal do pokladne. V baliku mal len fakturu.

V tejto dobe ešte môžete používať systém úhrady FA v hotovosti a PPD .

Ostatné v tejto téme

http://www.porada.sk/t102701-registracna-pokladnica-otazky-a-odpovede-zo-stranky-drsr.html
marijko
19.08.09,08:32
Dakujem, cize este cely buduci rok mozem fungovat FA + PPD?
evina
19.08.09,08:34
Dakujem, cize este cely buduci rok mozem fungovat FA + PPD?

Áno, do 31.12.2010.
calimero1
27.12.10,22:22
Ahojte,
len na overenie, nech mám istotu, predpokladám, že po 31.12. ešte môžem uskutočniť hotovostný predaj na faktúru, však?
evina
27.12.10,22:42
Ahojte,
len na overenie, nech mám istotu, predpokladám, že po 31.12. ešte môžem uskutočniť hotovostný predaj na faktúru, však?

Ak si tak robil doteraz áno do
31.12.2011

http://www.porada.sk/t94807-p59-pokladnicne-blocky-budu-musiet-vydavat-aj-udrzbari-ci-uctovnici.html