coxwain
19.08.09,11:16
Zdravim,

chcel by som vas poprosit o radu. s.r.o. ma zalozeny ucet v banke, na tento ucet by som potreboval dostat peniaze, aby som mohol zaplatit prve faktury popripade vedenie uctu :) co vsetko ako konatel musim spravit aby som peniaze v hotovosti mohol vlozit na ucet?
Martin Mocko
19.08.09,09:18
Zdravim,

chcel by som vas poprosit o radu. s.r.o. ma zalozeny ucet v banke, na tento ucet by som potreboval dostat peniaze, aby som mohol zaplatit prve faktury popripade vedenie uctu :) co vsetko ako konatel musim spravit aby som peniaze v hotovosti mohol vlozit na ucet?

Úplne stačí ísť do banky (samozrejme s peniazmi) a vložiť ich na účet. Nie je nič jednoduchšie... Pani v banke pomôže s vypísaním vkladového lístku (záleží od konkrétnej banky - niekde vyžadujú, aby to vpísal iba a len klient)
coxwain
19.08.09,09:47
A mozem spravit aj bezhotovostny prevod zo svojho osobneho uctu na firemny? Namiesto hotovostneho vkladu?
Ide mi o to, aby som tam mal nejake peniaze a aby sa na mna nehnevala uctovnicka :) Mam pouzit nejaky konstantny symbol, alebo nieco napisat do spravy pre prijimatela?
misomiso
19.08.09,09:49
Nic tam nemusis pisat, si zbytocne vystresovany ako vacsina ludi, pretoze tento stat robi uz take zbytocne obstrukcie podnikatelom, ze ti sa potom aj na zachod radsej 5 x vypytaju...
Martin Mocko
19.08.09,10:06
A mozem spravit aj bezhotovostny prevod zo svojho osobneho uctu na firemny? Namiesto hotovostneho vkladu?
Ide mi o to, aby som tam mal nejake peniaze a aby sa na mna nehnevala uctovnicka :) Mam pouzit nejaky konstantny symbol, alebo nieco napisat do spravy pre prijimatela?

Tak..čisto teoreticky. Ak máš momentálne peniaze účtovne v pokladni je pre účtovníka zrozumitelnejšie, ak urobíš vklad a účet. Ak SRO ešte len zakladáš a potrebuješ vložiť ZIM do SRO, tak to kľudne urob i prevodom zo súkromného účtu.
Ale keďže my účtovníci sa za svoju existenciu stretávame s mnohými "perličkami" (ako príklad uvediem, keď môj klient uhradil z firemného účtu pokutu za rýchlosť, alebo priniesol uhradený doklad firemnou kartou za "depiláciu chrbta"), tak určite zaúčtovať takúto transakciu je jednoduchšie, ako spomínané dve.