Petrik99991
19.08.09,11:56
Dobrý deň
Bývam v dedine kde je v okolí rozvinuté poľnohospodárstvo a máme tu aj dosť drevospracujúcich firiem ,ktoré vyprodukujú dosť odpadu a tak som sa chcel opytať či by sa oplatil ten odpad spracovať na brikety. Ci by sa oplatila rozbehnuť linka na brikety keď tu je dosť druhotného odpadu a či je vlastne zaujem o ne ? A ak hej tak by som poprosil aj skúsenosti tych čo brikety používaju:):):). Ďakujem.
Dáša_
19.08.09,18:45
Spolupracujem s firmou, ktora v podobnej oblasti rozbehla vyrobu brikiet zo svojho vlastneho odpadu (píla).
Ale mala to problem popredať - v blízkom aj dalekom okolí si ludia "dorobia" drevo svojpomocne, v lese a do brikiet sa im zda zbytocne invoestovat.
arizona
19.08.09,20:05
Máme doma krb, občas sme kupovali tzv. odpady. Posledné 2-3 roky je problém ich zohnať, lebo všetky známe firmy v širokom okolí sa vrhli na výrobu brikiet a "odrezky" skupujú zo všetkých píl naokolo.
Možno záleží na regióne...:confused::rolleyes:
belo72
20.08.09,11:08
Brikety maju buducnost. Maju super vyhrevnost nizky obsah popola a splodin. Nie je problem s manipulaciou a su setrne voci kotlom pre ich nizku vlhkost ak su dobre skladovane a vyssiu vyhrevnost oproti drevu ktore si ludia pripravuju. Ci sa ti to oplati musis zvazit sam. Potrebujes lisovaci stroj nie cinu a italy ale nieco co robi skutocne brikety a nie je v kuse poruchove hodila by sa cela linka so susickou a balickou dalej suche skladove priestory na uskladnenie materialu na vyrobu + na hotove vyrobky s dobrym pristupom nieco na manipulaciu s paletami. Problem by mohol nastat ak sa nejaka fi rozhodne nedodavat ti material ale zacne vyrabat sama. Budu mat obrovsku vyhodu oproti tebe v tom ze oni maju vstupnu surovinu a ty ju budes musiet kupovat. Dalsi problem je ze aj ked by nezacali vyrabat brikety urcite predavaju odrezky ktore su lacnejsie ako brikety a ako pisala Dasa ludia si vedia pozhanat drevo za babku ak su v okoli lesy. Je velky predpoklad ze ceny surovin budu dodavatelia zvysovat alebo budu brikety vyrabat sami. Ja viem pozhanat brikety s certif. za cenu za aku niektori brikety vyrabaju :)
luboo
15.09.09,04:34
Ja viem pozhanat brikety s certif. za cenu za aku niektori brikety vyrabaju :)

Toto ma zaujalo. Môžem dostať bližšie info na email: luboo1108 (zavináč) gmail. com ?:D
canbo
15.09.09,13:44
Dobre treba zrátať , aj odpad má cenu . Piliny majú svoju cenu po
postavení spracovateľských veľkopodnikov u nás , v Poľsku a
Maďarsku. Piliny , štiepku a odrezky zvážajú zmluvne cca.300km okruhu. Ich cena pilín a prevádzkové náklady - nepredajné brikety.
Petrik99991
13.10.09,07:38
U nas jedna firma predava piliny 15m kubickych po 33 Eur a lis by sme chceli vyrobit doma ... na internete sme nasli perfektny navod spolu s vykresmi ako spravit snekovy briket. lis ktory ma produkciu cca 150 kg za hodinu .
Dáša_
13.10.09,08:28
U nas jedna firma predava piliny 15m kubickych po 33 Eur a lis by sme chceli vyrobit doma ... na internete sme nasli perfektny navod spolu s vykresmi ako spravit snekovy briket. lis ktory ma produkciu cca 150 kg za hodinu .

a nepodelíš sa s tým návodom?
j.sch
19.10.09,13:47
a nepodelíš sa s tým návodom?
Mne sa tých 300 km zdá vela na to aby sa to oplatilo ....... Musí to byť úžasná logistika....... 1, Náklady sú pri bio palivách kôli objemu nehorázne - v pomere s predajnou cenou...

Držím palce