viera1978
19.08.09,11:57
Dobry den, chcem ist na zivnost, opatrovanie deti od 1-6rokov(3-4deti)-"nonstop"(volna zivnost)kde nemusim dokladovat prax alebo nieco ci som pedagogicka...??..chcem opatrovat vo svojom byte(som vlastnikom)..112m2...(ze by aj u mna papali atd...)Aku zivnost mam zvolit kratkodobu???....??Co mam konkretne uviest aby som to vedela spustit...a ked to bude v mojom byte..112m2..musim splnat kriteria?...Ked je to na zivnost opatrovanie???.....Dakujem za odpoved
a-lena
22.08.09,07:39
V tejto oblasti možno podnikať ako fyzická alebo právnická osoba na základe živnostenského oprávnenia :

starostlivosť o deti (okrem poskytovania sociálnej a zdravotnej starostlivosti)

poskytovanie služieb starostlivosti o dieťa s výnimkou činností spadajúcich pod zák. č. 195/1998 Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorších predpisov

poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť - pomoc pri krátkodobej
starostlivosti o deti.

Okrem tejto možnosti je aj možnosť založenia neziskovej organizácie (viď. napr. Venia BA).

Skús si zadať do Googlu "opatrovanie detí" a nájdeš množstvo FO alebo PO, ktoré sa tým zaoberajú. Následne si v obchodnom a živnostenskom registri (nemôžem napísať presne ich web stránku, lebo na to ešte nemám oprávnenie) pozri, aké majú znenie živnostenského oprávnenia. (Daj si Googlu obchodný register alebo živnostenský register). Zistíš, že pomaly každý to má trocha inak "naštylizované". Preto Ti odporúčam zájsť na obvodný úrad podľa Tvojho trvalého bydliska a oni poradia najlepšie.
Veľa zdaru.
dusanpetras
03.01.10,20:09
Poznáte niekto, ako by mala vyzerať taká zmluva o starostlivosti o dieťa ? Medzi opatrovateľskou agentúrou a rodičmi dieťaťa.
Ďakujem.
vema
29.01.10,16:46
Prosím Vás vie mi niekto povedať, kde mám ísť pre tlačivo - žiadosť o pridelenie opatrovateľky pre moju matku. Doktorka mi to tlačivo potom potvrdí. Je to na odbore sociálnych vecí a rodiny?
mysimis
29.01.10,16:51
Prosím Vás vie mi niekto povedať, kde mám ísť pre tlačivo - žiadosť o pridelenie opatrovateľky pre moju matku. Doktorka mi to tlačivo potom potvrdí. Je to na odbore sociálnych vecí a rodiny?

Je to na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.
vema
31.01.10,14:12
Ďakujem pekne.