Jennys
19.08.09,12:05
No tak s týmto si naozaj neviem rady. Účtujem v JU a nie som ani platca DPH a dnes mi prišla nezaplatená faktúra vystavená 11/2008 teda upomienka na ňu a aj mi ju poslali. Bolo to za tovar, možno som si nevšimla či mi ju poslali naraz z tovarom alebo nie. Ale v účtovníctve mi pravdaže chýba. Tovar som objednávala a aj prevzala ale nie je to zaplatené. Teraz neviem, keď im to uhradím ako to dať do účtovníctva. Aký dátum dať na faktúru že kedy prišla...vôbec neviem čo s tým.
liba2
19.08.09,10:17
No tak s týmto si naozaj neviem rady. Účtujem v JU a nie som ani platca DPH a dnes mi prišla nezaplatená faktúra vystavená 11/2008 teda upomienka na ňu a aj mi ju poslali. Bolo to za tovar, možno som si nevšimla či mi ju poslali naraz z tovarom alebo nie. Ale v účtovníctve mi pravdaže chýba. Tovar som objednávala a aj prevzala ale nie je to zaplatené. Teraz neviem, keď im to uhradím ako to dať do účtovníctva. Aký dátum dať na faktúru že kedy prišla...vôbec neviem čo s tým.skutočný, ak máš poštovú obálku, priši ju k faktúre. DF zaeviduj a uhraď (ak je to oprávnené). V JU to bude VOZD r. 2009 = kedy bolo zaplatené.
Jennys
19.08.09,10:37
No obálku práveže neviem kde som dala, nechápem. Ale mám k nej upomienku a tam dátum je, malo by to stačiť nie?
invest
19.08.09,12:14
No obálku práveže neviem kde som dala, nechápem. Ale mám k nej upomienku a tam dátum je, malo by to stačiť nie?
Napíš i na faktúru skutočný dátum kedy prišla, a zaeviduj tým dátumom. V JU je to jedno aj tak sa účtuje o úhrade faktúry.
turbo
13.11.09,07:56
Zdravím!
Mám podobný problém. Faktúru som dostal koncom roka 2008, ale akosi som ju nezaevidoval a pozabudol na ňu. V lete v júli mi prišla upomienka na jej zaplatenie, čo som aj urobil.
Ako sa tu už spomínalo do výdajov to ide v roku 2009, ale chcem sa spýtať, keďže som ju mal do záväzkov zaevidovať ešte v roku 2008 čo som neurobil, či je treba niečo urobiť s výkazom o majetku a záväzkoch, nakoľko tento by za rok 2008 po zeevidovaní záväzku bol iný. A podstata je tá, či nie je potrebné urobiť a podať nový opravný výkaz o majetku a záväzkoch na DÚ.
Ďakujem za odpovede a prajem pekný deň!
Lianka
13.11.09,09:15
Zauctuj ako zaväzok v 2009, aj uhradu v 2009. Danovu povinnost to nemeni, uz by som rok 2008 nechala tak.
turbo
13.11.09,10:23
Ďakujem za radu.
Asi to bude najrozumnejšie riešenie.
Začiatkom roka 2009 dám do evidencie záväzkov a v júli dám uhradenie. Iné mi asi neostáva.
Pokojný deň i víkend všetkým!