CrakeN
19.08.09,13:51
Zdravím poraďáci,

ako už názov vraví, potrebujem zmeniť konateľa vo firme. Teraz je to jednoosobová, po zmene tiež. Nič iné sa nemení, len toto. Je tu už dosť tém na to popísaných, ale akosi sa stále strácam.

Z toho, čo som našiel, som si spravil zatiaľ toto, no neviem, či mi ešte niečo nechýba:

rozhodnutie jedného spoločníkaa - tu je uvedené, čo sa bude meniť v zakladateľskej listine, zánik funkcie konateľa, nový konateľ a vznik jeho funkcie
vyhlásenie spoločníka - vyhlásenie nového spoločníka o tom, že nemá žiadnu firmu
zmluva o prevode obchodného podielu - odstúpenie 100% podielu novému konateľovi bezodplatne vrátane majetku
dodatok k zakladateľskej listine - to isté, čo je v rozhodnutí, ale iba jeden bod
vzor žiadosti o zmenu v ORSR - zmena konateľa, spoločníka a prepis základného imania na eur


Je to všetko, alebo čo tam ešte treba dodať aby to bolo kompletné? Nerád by som, aby mi to zo súdu vrátili.

Ďakujem za rady ...
zalobaba
19.08.09,12:03
Zdravím poraďáci,

ako už názov vraví, potrebujem zmeniť konateľa vo firme. Teraz je to jednoosobová, po zmene tiež. Nič iné sa nemení, len toto. Je tu už dosť tém na to popísaných, ale akosi sa stále strácam.



Z toho, čo som našiel, som si spravil zatiaľ toto, no neviem, či mi ešte niečo nechýba:

rozhodnutie jedného spoločníkaa - tu je uvedené, čo sa bude meniť v zakladateľskej listine, zánik funkcie konateľa, nový konateľ a vznik jeho funkcie
vyhlásenie spoločníka - vyhlásenie nového spoločníka o tom, že nemá žiadnu firmu načo, keď iba odvolávaš a menuješ konateľa ???
zmluva o prevode obchodného podielu - odstúpenie 100% podielu novému konateľovi bezodplatne vrátane majetku detto
dodatok k zakladateľskej listine - to isté, čo je v rozhodnutí, ale iba jeden bod nie je potrebný
vzor žiadosti o zmenu v ORSR - zmena konateľa, spoločníka a prepis základného imania na eur o premene z SKK na € musíš tiež rozhodnúť
Je to všetko, alebo čo tam ešte treba dodať aby to bolo kompletné? Nerád by som, aby mi to zo súdu vrátili.

Ďakujem za rady ...

:o
liba2
19.08.09,12:05
Zdravím poraďáci,

ako už názov vraví, potrebujem zmeniť konateľa vo firme. Teraz je to jednoosobová, po zmene tiež. Nič iné sa nemení, len toto. Je tu už dosť tém na to popísaných, ale akosi sa stále strácam.


Z toho, čo som našiel, som si spravil zatiaľ toto, no neviem, či mi ešte niečo nechýba:

rozhodnutie jedného spoločníkaa - tu je uvedené, čo sa bude meniť v zakladateľskej listine, zánik funkcie konateľa, nový konateľ a vznik jeho funkcie
vyhlásenie spoločníka - vyhlásenie nového spoločníka o tom, že nemá žiadnu firmu
zmluva o prevode obchodného podielu - odstúpenie 100% podielu novému konateľovi bezodplatne vrátane majetku
dodatok k zakladateľskej listine - to isté, čo je v rozhodnutí, ale iba jeden bod
vzor žiadosti o zmenu v ORSR - zmena konateľa, spoločníka a prepis základného imania na eur

Je to všetko, alebo čo tam ešte treba dodať aby to bolo kompletné? Nerád by som, aby mi to zo súdu vrátili.

Ďakujem za rady ...Zadanie nie je celkom jasné, čo sa chce dosiahnúť:
buď zmeniť konateľa,
alebo ide o zmenu majiteľa = spoločníka s.r.o., v tom prípade ide o predaj obchodného podielu (100%)
alebo ide o prijatie ďalšieho spoločníka s.r.o., v tom prípade pôjde o predaj časti obchodného podielu.
Treba to upresniť. ;)
CrakeN
19.08.09,12:07
Ide o úplne zaniknutie funkcie jedného konateľa a súčasne spoločníka a vznik novej. Prakticky predaj firmy, bez zmeny priestorov, mena. Len výmena konateľa (resp. spoločníka).
mi_ke
19.08.09,12:39
teoreticky vyhlasenie noveho spolocnika, ze nie je jedinym spolocnikom v najviac dvoch firmach netreba, no prakticky ju do OR posielam. Taktiez to plati o podpisovom vzore noveho konatela, ktore Ti tam chyba. Este k zmluve o prevode obch. podielu pripoj vyhlasenie spolocnika, ze pristupuje k ZL, dodatok zamen za uplne znenie ZL a urob rozhodnutie statutara o premene na euro ako pise zalobaba a mas to!
CrakeN
19.08.09,12:49
teoreticky vyhlasenie noveho spolocnika, ze nie je jedinym spolocnikom v najviac dvoch firmach netreba, no prakticky ju do OR posielam. Taktiez to plati o podpisovom vzore noveho konatela, ktore Ti tam chyba. Este k zmluve o prevode obch. podielu pripoj vyhlasenie spolocnika, ze pristupuje k ZL, dodatok zamen za uplne znenie ZL a urob rozhodnutie statutara o premene na euro ako pise zalobaba a mas to!

- podpisový vzor ešte doplním, na ten som zabudol (resp. asi to nemôže byť súčasťou zmluvy o prevode?)
- to vyhlásenie tam mám
- ZL sa musí posielať na OR SR, nestačí len rozhodnutie + tá žiadosť o zmeny?
- tú premenu na € zakomponujem

Ď. za rady.
zltalienka
09.09.09,06:37
Ahojte, chcem sa spýtať, kde všade musí s.r.o. oznámiť zmenu konateľov - namiesto jedného konateľa budú dvaja?
Je to potrebné ohlásiť na živnostenskom úrade?
Je to potrebné ohlásiť na daňovom úrade?
Je to potrebné ohlásiť ešte niekde inde?
Ďakujem za odpovede.
zalobaba
09.09.09,07:08
Ahojte, chcem sa spýtať, kde všade musí s.r.o. oznámiť zmenu konateľov - namiesto jedného konateľa budú dvaja?
Je to potrebné ohlásiť na živnostenskom úrade?
Je to potrebné ohlásiť na daňovom úrade?
Je to potrebné ohlásiť ešte niekde inde?
Ďakujem za odpovede.

V prvopm rade vykonať zmenu v OR.
zltalienka
09.09.09,07:16
V prvopm rade vykonať zmenu v OR.
Súhlasím (to už je hotové). Čo ďalej?
Ide mi hlavne o to, či je potrebné zmenu v konateľoch nahlásiť na daňový úrad.
Pri živnostenskom úrade už mám jasno, každú zmenu je potrebné nahlásiť je to v živnostenskom zákone §49.
Ďakujem za odpovede.
zalobaba
09.09.09,07:28
Súhlasím (to už je hotové). Čo ďalej?
Ide mi hlavne o to, či je potrebné zmenu v konateľoch nahlásiť na daňový úrad.
Pri živnostenskom úrade už mám jasno, každú zmenu je potrebné nahlásiť je to v živnostenskom zákone §49.
Ďakujem za odpovede.

V prípade, že na tlačive ktoré podáš na ŽÚ prejavíš záujem, aby ŽÚ zmenu ohlásil DÚ, ten tak vykoná a nie je potrebné ohlasovať to DÚ duplicitne.
zltalienka
09.09.09,08:10
Ďakujem za odpoveď, žalobaba.
mirčiak
04.11.09,08:08
Dobrý deň, toto s tým oznámením o zmene spoločníka zaujíma aj mňa nakoľko sa ma to týka ku koncu tohto roka. Tiež ide o zmenu jedného spoločníka na dvoch, pričom títo nefigurovali doteraz ako spoločníci firmy ani jeden. Spoločníkom bol úplne niekto iný. Chcem sa spýtať kde to treba okrem živnostenského úradu a daňového nahlásiť? A tiež ak pôjde aj o zmenu adresy firmy? Ďakujem za akúkoľvek pomoc
mi_ke
04.11.09,16:34
Dobrý deň, toto s tým oznámením o zmene spoločníka zaujíma aj mňa nakoľko sa ma to týka ku koncu tohto roka. Tiež ide o zmenu jedného spoločníka na dvoch, pričom títo nefigurovali doteraz ako spoločníci firmy ani jeden. Spoločníkom bol úplne niekto iný. Chcem sa spýtať kde to treba okrem živnostenského úradu a daňového nahlásiť? A tiež ak pôjde aj o zmenu adresy firmy? Ďakujem za akúkoľvek pomoc

najskor zmeny v obch. registri a az potom ZU. Ak zmenis konatela,nezabudni ze zmenu musis vykonat do 15 dni (aj napriek tomu, ze zmena v OR este nemusela byt vykonana).
mirčiak
05.11.09,08:15
najskor zmeny v obch. registri a az potom ZU. Ak zmenis konatela,nezabudni ze zmenu musis vykonat do 15 dni (aj napriek tomu, ze zmena v OR este nemusela byt vykonana).

Oki a inde to netreba nahlasovať len živnostenskému? Mala som skôr na mysli také inštitúcie ako sociálka, zdravotné poisťovne a podobne. Daňový úrad tiež ak to nenahlásia zo živnostenského. Ešte ma napadli aj dodávatelia.
Toho konateľa chcú meniť k 01.01.2010 takže to asi stačí riešiť v januári. Ďakujem
akina
05.11.09,18:20
Zmena konateľa sa ohlasuje najprv na ŽÚ, je to lehota do 15 dní odo dňa konania valného zhromaždenia resp. rozhodnutia spoločníka, zmena len spoločníkov sa na ŽÚ neohlasuje, len do OR. Zmena sídla spoločnosti sa oznamuje najprv na OR a potom do 15 dní po zápise v OR aj na ŽÚ.
mirčiak
09.11.09,05:59
Zmena konateľa sa ohlasuje najprv na ŽÚ, je to lehota do 15 dní odo dňa konania valného zhromaždenia resp. rozhodnutia spoločníka, zmena len spoločníkov sa na ŽÚ neohlasuje, len do OR. Zmena sídla spoločnosti sa oznamuje najprv na OR a potom do 15 dní po zápise v OR aj na ŽÚ.

Ďakujem. Takže ak som to správne pochopila ak sa konateľ ako osoba nezmení netreba to nahlasovať ŽU. Ak sa konateľ zmení tak áno. Je to tak v poriadku?
ludex
30.04.10,10:13
Nechcem zakladať novú tému,tak sa pýtam tu. :)

Som konatel aj spoločník v jednoosobovej s.r.o. Potrebujem si rozšíriť
živnosť o koncesiu na autobus. dopravu.Ale na kolko mám zápis v registri,
nie je to možné a hrozí,že mi zrušia aj živnosti ktoré mám.
Na živnostenskom mi poradili,aby som zmenil konatela,nakolko bezúhonnosť
zisťujú len u konatela.Ako mám postupovať?
Je možné to poriešiť aj bez právnika,čo sa týka zmeny konatela?

Ďakujem za odpovede! ;)
zalobaba
30.04.10,10:47
Nechcem zakladať novú tému,tak sa pýtam tu. :)

Som konatel aj spoločník v jednoosobovej s.r.o. Potrebujem si rozšíriť
živnosť o koncesiu na autobus. dopravu.Ale na kolko mám zápis v registri,
nie je to možné a hrozí,že mi zrušia aj živnosti ktoré mám.
Na živnostenskom mi poradili,aby som zmenil konatela,nakolko bezúhonnosť
zisťujú len u konatela.Ako mám postupovať?
Je možné to poriešiť aj bez právnika,čo sa týka zmeny konatela?

Ďakujem za odpovede! ;)

V prípade koncesovanej živnosti, na ktorú musíš mať zodpovedného zástupcu, sa zisťuje bezúhonnosť nielen u konateľa, ale aj u zodpovedného zástupcu.
ludex
30.04.10,12:28
V prípade koncesovanej živnosti, na ktorú musíš mať zodpovedného zástupcu, sa zisťuje bezúhonnosť nielen u konateľa, ale aj u zodpovedného zástupcu.


Zodpovedný zástupca je v poriadku,len ja mám problém. :mee:

A chcem to spraviť tak,že manželka by bola konatelka a ja by som ostal spoločník.
Ak sa nemýlim,tak potrebujem spraviť zápisnicu z valného zhromaždenia o zmenu konatela,
ktorú odnesiem na živnostenský a na jej základe vystavia koncesiu a potom dám zápis do OR
o zmene konatela a rozšírenie živnosti.
Alebo sa mýlim?
zalobaba
30.04.10,12:44
Zodpovedný zástupca je v poriadku,len ja mám problém. :mee:

A chcem to spraviť tak,že manželka by bola konatelka a ja by som ostal spoločník.
Ak sa nemýlim,tak potrebujem spraviť zápisnicu z valného zhromaždenia o zmenu konatela,
ktorú odnesiem na živnostenský a na jej základe vystavia koncesiu a potom dám zápis do OR
o zmene konatela a rozšírenie živnosti.
Alebo sa mýlim?

V zásade máš pravdu, ale k vydaniu koncesnej listiny na predmet, ktorý píšeš, potrebuješ nielen zodpovedného zástupcu, ktorý má vydané osvedčenie), ale aj preukázať ďalšie skutočnosti - napr. finančnú spoľahlivosť.
ludex
30.04.10,12:51
V zásade máš pravdu, ale k vydaniu koncesnej listiny na predmet, ktorý píšeš, potrebuješ nielen zodpovedného zástupcu, ktorý má vydané osvedčenie), ale aj preukázať ďalšie skutočnosti - napr. finančnú spoľahlivosť.


To je všetko O.K.
Finančnú spolahlivosť spľňam,zástupca má odbornú spôsobilosť.

Len nechcem cálovať právnika za napísanie zápisnice a potrebujem
vedieť,či je na to neaký vzor,podľa ktorého by som tú zápisnicu
o zmene konatela zvládol napísať aj sám. ;)
domenico.office
30.04.10,13:53
A prečo by si mal cálovať právnika, skús osloviť Economic, užívateľku na Porade, má s tým bohaté skúsenosti, to mi ver.
ludex
01.05.10,08:42
:) Ďakujem,vďaka porade som už tento problém vyriešil! ;)
recete
05.09.11,13:00
Ahojte, chcem sa spytat som majitel, spolocnik a zakladatel v jednoosobovej srocke. Teraz mam musim vykonat zmanu na OR a to: NESMIEM BYT SPOLOCNIK v tejto spolocnosti! - mozete mi prosim poradit co vsetko musim splnit? (Problem je, ze som bol aj zamestnany a popri tom som mal svoju srocku, teraz ma z roboty vykopli a bol som na urade prace, kde mi oznamili, ze kedze som spolocnik (majitel a konatel by mozem, ale NIE SPOLOCNIK), tak mi nevyplatia ZIADNU podporu - ked som sa spytal tak kam chodili peniaze za poistenie v nezamestnanosti (ci ako sa to vola), povedali mi, ze su na ucte socialnej poistovne, ale ze ich vyplatit nemozu, protoze som SPOLOCNIK vo firme. Odporucili mi aby som NEBOL SPOLOCNIK v mojej srocke, a potom mi uz budu moct davat "podporu". .... dakujem za rady!
Economic
05.09.11,13:56
Ahojte, chcem sa spytat som majitel, spolocnik a zakladatel v jednoosobovej srocke. Teraz mam musim vykonat zmanu na OR a to: NESMIEM BYT SPOLOCNIK v tejto spolocnosti! - mozete mi prosim poradit co vsetko musim splnit? (Problem je, ze som bol aj zamestnany a popri tom som mal svoju srocku, teraz ma z roboty vykopli a bol som na urade prace, kde mi oznamili, ze kedze som spolocnik (majitel a konatel by mozem, ale NIE SPOLOCNIK), tak mi nevyplatia ZIADNU podporu - ked som sa spytal tak kam chodili peniaze za poistenie v nezamestnanosti (ci ako sa to vola), povedali mi, ze su na ucte socialnej poistovne, ale ze ich vyplatit nemozu, protoze som SPOLOCNIK vo firme. Odporucili mi aby som NEBOL SPOLOCNIK v mojej srocke, a potom mi uz budu moct davat "podporu". .... dakujem za rady!

No v Tvojom prípade musíš urobiť prevod celého svojho obchodného podielu na niekoho či už z rodiny, alebo niekoho iného. K tomu treba Rozhodnutie jediného spoločníka + úplné znenie. SP pri papierovom podaní 66.- Eur, pri elektronickom cez ZEP 33.- Eur.
recete
20.09.11,11:35
No v Tvojom prípade musíš urobiť prevod celého svojho obchodného podielu na niekoho či už z rodiny, alebo niekoho iného. K tomu treba Rozhodnutie jediného spoločníka + úplné znenie. SP pri papierovom podaní 66.- Eur, pri elektronickom cez ZEP 33.- Eur.
a vie mi stym niekto prosim pomoct? -napriklad nejaky "vzor" ako by to mohlo vyzerat?
korduľa
30.10.12,09:32
chcela by som si potvrdit info ci pri predaji sro zmenu konatela na zivnostensky urad oznamuje uz novy konatel
dakujem
Economic
30.10.12,09:40
chcela by som si potvrdit info ci pri predaji sro zmenu konatela na zivnostensky urad oznamuje uz novy konatel
dakujem


Zmeny sa už neohlasujú na živnostenský úrad.
korduľa
30.10.12,09:45
Zmeny sa už neohlasujú na živnostenský úrad.


nie? a ako sa vykonaju zmeny a odkial beru informacie o zmenach. lebo na zivnostenskom registry stale figuruje stary konatel aj stare sidlo firmy
Economic
30.10.12,09:47
nie? a ako sa vykonaju zmeny a odkial beru informacie o zmenach. lebo na zivnostenskom registry stale figuruje stary konatel aj stare sidlo firmy


Údaje zoberú z OR a tak ich upravia vo svojej databáze. Šetríme konečne na správnych poplatkoch a na hroziacich pokutách za oneskorené ohlásenie zmien. :---
korduľa
30.10.12,09:53
Údaje zoberú z OR a tak ich upravia vo svojej databáze. Šetríme konečne na správnych poplatkoch a na hroziacich pokutách za oneskorené ohlásenie zmien. :---

a od kedy to plati prosim Ta. dik
Economic
30.10.12,09:59
Presný dátum ti nepoviem, ale ak to neplatí už skôr, tak minimálne od 1. 1. 2012. Fakt je to tak.
korduľa
30.10.12,10:03
aha, tak to je jasne. a vies mi prosim poradit ako to je so starymi vecami pred 2012? majitel predal firmu v 2009 a este stale je ako konatel a je tam aj stare sidlo firmy, ci tie zmeny mal ohlasit ten novy co kupoval sro? este raz vdaka
Economic
30.10.12,10:06
Nový. Je zvláštne že na to neprišli... Možno je už aj na to neskoro.... Ak ti záleží na správnych údajoch na živnostenskom tak to ohláste (ke´dže na to neprišli skôr, podľa mňa to už nemôžu ani pokutovať), ak nezáleží na tom, kašľať na to.
korduľa
30.10.12,10:10
Nový. Je zvláštne že na to neprišli... Možno je už aj na to neskoro.... Ak ti záleží na správnych údajoch na živnostenskom tak to ohláste (ke´dže na to neprišli skôr, podľa mňa to už nemôžu ani pokutovať), ak nezáleží na tom, kašľať na to.
vdaka velka
Jana2002
06.11.12,09:48
Ahojte poraďaci,

zaujíma ma spomínaná téma, keďže tiež idem meniť konatela firmy. Len neviem, či som tomu správne pochopila a či to postačuje aj v mojom prípade. Tak Vás prosím o radu, alebo potvrdenie, že to bude takto OK.
V mojom prípade ide o čisto len zmenu konatela. Majitelom by zostal predchádzajúci konatel.
Takže, ak som to správne pochopila, tak mám zaslať na OR:
-rozhodnutie jedineho spoločníka (či VZ???)
-podpisový vzor noveho konatela
-návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o SRO do OR
-ešte niečo???

Následne oznámiť do 15 dní od podpísania rozhodnutia jedineho spoločníka živnostenskému úradu zmenu konatela, prípadne aj danovemu uradu, ak to neurobí živnostenský úrad. Mám povinnosť to ohlásiť ešte nejakému úradu?

Ďakujem Vám velmi pekne a prajem pekný deň.
Economic
06.11.12,10:12
Ahojte poraďaci,

zaujíma ma spomínaná téma, keďže tiež idem meniť konatela firmy. Len neviem, či som tomu správne pochopila a či to postačuje aj v mojom prípade. Tak Vás prosím o radu, alebo potvrdenie, že to bude takto OK.
V mojom prípade ide o čisto len zmenu konatela. Majitelom by zostal predchádzajúci konatel.
Takže, ak som to správne pochopila, tak mám zaslať na OR:
-rozhodnutie jedineho spoločníka (či VZ???)
-podpisový vzor noveho konatela
-návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o SRO do OR
-ešte niečo???

Následne oznámiť do 15 dní od podpísania rozhodnutia jedineho spoločníka živnostenskému úradu zmenu konatela, prípadne aj danovemu uradu, ak to neurobí živnostenský úrad. Mám povinnosť to ohlásiť ešte nejakému úradu?

Ďakujem Vám velmi pekne a prajem pekný deň.


Majiteľ nie je konateľ. Ale spoločník môže byť aj konateľom. No sú to dve rôzne pozície v spoločnosti.
Rozhodnutie jediného spoločníka : áno, kde odvolá starého konateľa a menuje nového konateľa
úplné znenie si zabudla.
Na živnostenské sa nič neoznamuje.
DÚ oznámiš po zápise zmien v OR.

Predpokladám, že riešime jednoosobovú spoločnosť.
Jana2002
07.11.12,08:56
Áno máš pravdu. Takže ešte raz. :-)
Teraz - spoločnik je aj konatelom.
Chce to zmeniť - Spoločník zostane len spoločníkom. Za konatela vymenuje inú osobu.
Firma je sro a má len jedného konatela aj spoločníka, čo je tá istá osoba. Takže ano jednoosobovú spoločnosť.

Ďakujem Ti velmi pekne. :-)
Economic
07.11.12,10:07
Áno máš pravdu. Takže ešte raz. :-)
Teraz - spoločnik je aj konatelom.
Chce to zmeniť - Spoločník zostane len spoločníkom. Za konatela vymenuje inú osobu.
Firma je sro a má len jedného konatela aj spoločníka, čo je tá istá osoba. Takže ano jednoosobovú spoločnosť.

Ďakujem Ti velmi pekne. :-)


Tak platí to ako som napísala vyššie.... Držím palce, a daj vedieť výsledok podania.
Monika C.
07.11.12,10:17
Poradáci tiež by som potrebovala radu - jednoosob. s.r.o. dáva do firmy dalšieho konateľa + zmena mena konateľa - čiže budú dvaja spoločníci + dvaja konatelia ten druhý musí dávať vklad alebo ostane ZI ako bolo predtým a sa rozdelí. Ešte by som rada sa opýtala pred touto zmenou treba potvrdenie z DU po novom alebo len pri založení novej s.r.o. Dakujem za pomoc.
Economic
07.11.12,10:59
Poradáci tiež by som potrebovala radu - jednoosob. s.r.o. dáva do firmy dalšieho konateľa + zmena mena konateľa - čiže budú dvaja spoločníci + dvaja konatelia ten druhý musí dávať vklad alebo ostane ZI ako bolo predtým a sa rozdelí. Ešte by som rada sa opýtala pred touto zmenou treba potvrdenie z DU po novom alebo len pri založení novej s.r.o. Dakujem za pomoc.


Ak firma dáva do sro nového konateľa - tohoto vymenúva jediný spoločník
K zmene mena konateľa stačí Vyhlásenie podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z., ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška 25/2004 Z.z.
Ak sa bavíme o novom spoločníkovi. Pôvodný prevedie na nového časť svojho OP ? Alebo pristúpi novým vkladom ?
Ak zmluvou - treba súhlasy správcov dane u oboch účastníkov zmluvy
Monika C.
07.11.12,17:38
Ďakujem pekne za pomoc. Čiže keď som to správne pochopila je to moja s.r.o. a chcem tam dať aj svojho syna - budú tam dvaja konateľia aj dvaja spoločníci - chcela by som previesť na neho časť svojho OP napristúpi novým vkladom. Mení sa aj spoločenská zmluva. Neviem koľko z môjho OP môžem previesť na neho ? Z DÚ vyžiadám súhlas u oboch len chcem sa spýtať či náhodou nemá dakto nato formulár alebo to majú daňové úrady.
Economic
07.11.12,17:42
na stránke drsr.sk nájdeš vzor žiadosti

áno bude spoločenská zmluva. Jeden spoločník môže mať najmenej 750.- Eur.

Tu je hlavný text

Žiadosť o vydanie súhlasu správcu dane so zápisom zmeny v obchodnom registri
podľa § 115 (resp. § 117) Obchodného zákonníka
Spoločnosť Alfa s r.o., IČO:.................., DIČ: ................., so sídlom Vodná 23, Nitra (resp.
Jozef Mak, nar. 26.4.1969, bytom Hviezdoslavova 15, Zlaté Moravce), za účelom zápisu
zmeny údajov do obchodného registra podľa § 115 (resp. § 117) Obchodného zákonníka
(opísať čo sa prevádza, z koho na koho), žiada správcu dane o vydanie súhlasu na zápis
zmeny v OR, a to v osobe:
prevodcu: Ing. Peter Kováč, nar. 10.10.1942, bytom Hlavná 130, Vráble
a
nadobúdateľa: Jozef Mak, nar. 26.4.1969, bytom Hviezdoslavova 15, Zlaté Moravce
Monika C.
07.11.12,18:00
Ďakujem pekne za pomoc a ochotu.
Economic
07.11.12,18:03
Ešte ti môžem povedať, že pri elektronickom podaní návrhu do OR môžeš ušetriť na súdnych poplatkoch. Sama nemusíš vlastniť ZEP, ale môžeš využiť služby niekoho, kto takéto služby poskytuje.
Od toho je tu porada, aby pomohla.
Aknazuz
17.11.12,15:37
Vierka, moja kamarátka by si chcela založiť účtovnícku sro cez elektronickú podateľňu. Ja ako účtovníčka zakladám sro len svojim budúcim klientom.Môžem teda doporučiť Teba? Páčia sa mi Tvoje presné odporúčania. Nevadí, že kamarátka je z Bratislavy a Ty si Zvolena? Zuzana
Economic
17.11.12,16:24
Vierka, moja kamarátka by si chcela založiť účtovnícku sro cez elektronickú podateľňu. Ja ako účtovníčka zakladám sro len svojim budúcim klientom.Môžem teda doporučiť Teba? Páčia sa mi Tvoje presné odporúčania. Nevadí, že kamarátka je z Bratislavy a Ty si Zvolena? Zuzana

Samozrejme, to že som zo ZV nie je žiadny problém.... Ozvi sa kľudne hoci aj cez môj e-mail... alebo SS....