pohoda62
19.08.09,14:11
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás o radu, neviem sa asi ani správne vyjadriť, pri výbere príjmu televíznych programov. Mám ešte pôvodné staré antény, takže aj pozeranie na televízor podľa toho vyzerá. Bývam v rodinnom dome a uvažujem o kúpe nového televízora a o investícii do digitálneho príjmu. Ale z počutia viem, že aj v tejto oblasti sú možnosti výberu. Preto sa obraciam na Vás, či by ste mi poradili, pri výbere televízneho príjimača a pri výbere digitálneho "operátora?". Dúfam, že i keď laicky som sa vyjadrila a prosím, poraďte mi. Ďakujem.
najag
19.08.09,12:18
Tych moznosti je viac v rodinnom dome. Satelitny prijem v podobe prijmu satelitnych programov spolocnosti Skylink, alebo UPC, alebo DigiTv. Po telefonnej linke spolocnosti T-com je mozne prijimat televizne programy Magio.Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, ale asi najlepsie je vybrat si satelitny prijem. Od spolocnosti podla finacnych moznosti a k tomu prisposobit aj kvalitu a parametre satelitnych prijimacov/ HDTV / a samotneho televizneho prijimaca.
slavo11
19.08.09,12:27
určite skylink pokial stači SD prijmač ten výjde zo všetkym cca 200 eur aj s kartou skylink parabolou teda komplet
ak HD system tak ten je trochu drahši a vyjde cca350 eur.
výhodou je že nie su žiadne dalšie poplatky a človek má k dispozicii takmer 20sk-cz programy
u UPC a Digi je kvalita obrazu slabšia a platia sa mesačne poplatky. doporučujem poobzerat sa po stránkach satcentrum.sk resp. parabolala.cz su to stánky pre satelitnu techniku a možnosti sledovania TV
Taserda
19.08.09,13:10
TV predpokladám bude LCD alebo plazma,budú mať v sebe DVB-T tuner (príjem pozemného digitálneho vysielania) ber s kompresným pomerom MPEG4 nie MPEG2.V súčasnosti beží pokusné vysielanie v MPEG2 ale ostré bude v štvorke.Satelit s kartou SkiLink ber tiež ak SD tak s PVR (nahrávanie na HDD alebo na USB Kľúč) HD-čka funkciu PVR majú asi všetky.V budúcnosti bude pribúdať TV staníc pre nedno mesto a tie budú vysielať v DVB-T.
Pozor na predajcov ktorí Ti vnútia Tv s MPEG2 PRETO žE SA ICH CHCú ZBAVIť.Ak by mal byť TV iba na príjem zo sat.alebo káblovky vtedy postačuje MPEG2.
kvalitar
20.08.09,08:00
ahojte pripojim sa ak je niekto z Trnavy rozhodujem sa medzi UPC alebo peem.sk ale neviem sa rozhodnut ma niekto skusenosti?
wagner
20.08.09,19:37
ahojte pripojim sa ak je niekto z Trnavy rozhodujem sa medzi UPC alebo peem.sk ale neviem sa rozhodnut ma niekto skusenosti?
Prečo nie Skylink, tam nemusíš platiť žiadne mesačné poplatky.
kvalitar
21.08.09,04:07
Ok siel by som do toho ale v byte mam natiahnute kable od vyssich spominanych spolocnosti a ked my vysvetlis zasadne rozdiely medzi skylink a UPC,PEEM,SATRO (kablovky) tak popremyslam ci si zavesim tanier na balkon.
vdaka
Taserda
21.08.09,12:51
Lacnejšie a hlavne nezávislosť ,ale nie pre každého je to argument .Každý sme iný.Vlastný satelit je jednorazová väčšia investícia .
najag
21.08.09,12:52
Ale dava vacsi priestor a moznosti k tomu, co pozerat chcem.:D
najag
21.08.09,14:13
No a otazka je aj technicka, najma prijem MPEG-4, kabelovky su problemove, trasove zosilovace, deformacia prenosovych charakteristik, neprisposobenie. V tom je satelitny prijem ovela kvalitnejsi.Satelitny prijimac - TV.
wagner
21.08.09,14:50
Väčšie zriaďovacie náklady sa Ti rýchlo vykompenzujú. Neviem aké sú mesačné poplatky uvedeným spoločnostiam, ale tam musíš platiť za každý pridaný program. Tu máš cez 600 staníc, pozeráš kedy chceš, nie si na nejakej spoločnosti závislý. Kvalita obrazu je vynikajúca a to môžem povedať že ja mám TV od roku 2003, teda nič nové - prevratné. Mesačné sadzby spoločnostiam sa budú pravidelne upravovať a nikdy nie dole, ale len hore.
kvalitar
21.08.09,18:11
hmm presviedcajuce argumenty ale ako laikovy mi vzdy bolo vstepovane ze pozemny kabel je lepsi oprpti tomu co ide vzduchom tedy skylink funguje nonstop aj pri vichrici resp. nepriaznivych podmienkach?
wagner
21.08.09,18:42
hmm presviedcajuce argumenty ale ako laikovy mi vzdy bolo vstepovane ze pozemny kabel je lepsi oprpti tomu co ide vzduchom tedy skylink funguje nonstop aj pri vichrici resp. nepriaznivych podmienkach?
Skylink funguje stále, pokiaľ máš prívod el. energie. Je jedno aké je počasie. Akurát nemôžeš pozerať pri búrke, lebo vtedy by mohol udrieť blesk.
dad111
22.08.09,05:41
Skylink funguje stále, pokiaľ máš prívod el. energie. Je jedno aké je počasie. Akurát nemôžeš pozerať pri búrke, lebo vtedy by mohol udrieť blesk.
Nie je to pravda. SKYLINK je obyčajný satelitný príjem. Ak teda prší, padá sneh, je akékoľvek zlé počasie, námraza a vôbec všetko, čo môže, ale nemusí ovplyvniť satelitný príjem, prejaví sa to aj u SKYLINK ako u podobných poskytovateľoch.
Moja rada na otázku je ale aj tak, že je to najlepšie riešenie. Zaplatíš len raz na začiatku a nezaujíma ťa žiadne ďalšie zdieranie podvodníkov, čo Ti nasľubujú hory-doly a stále len zvyšujú ceny.
Aj keď!!! V prípade, že sa vyskytnú nové kanály a stanice asi si aj oni povedia o nejaký jednorazový príspevok. Bolo to tak aj nedávno, keď menili karty a samozrejme aj ponúkali širšiu ponuku.
Majú tiež aj kanály, ktoré si môžeš priplácať a vybrať si aj dobu na ktorú to chceš.
A nie je to ani naveky. Podmienkou je platenie koncesionárskeho poplatku. Stačí teda možno raz zabudnúť a nedopatrením nezaplatiť a zrejme majú právo zablokovať Vašu kartu. Myslím, že ani doplatenie by neznamenalo obnovenie príjmu. Zrejme by sa muselo znovu zaplatiť nová karta.
najag
22.08.09,10:21
Len tak na okraj, aj kabelovi operatori prijimaju a rozvadzaju v kablovej TV satelitny signal, takze pocasie ma vliv aj na tento prijem. Vsetko je otazka velkosti anteny, kto studoval vf techniku vie, ze antena je rozhodujucim clankom, jej zosilnenie,sumove cislo, rozhoduje o celom signalovom retazci.Ak si da niekto na Skylink iba antenu o priemeru 60-80 cm, tak s tym musi pocitat. Kto si da 120 cm, ten ma samozrejme rezervu a dostatocny signal aj pri takom pocasi, ak nie su narusene prenosove podmienky.
wagner
22.08.09,12:24
Nie je to pravda. SKYLINK je obyčajný satelitný príjem. Ak teda prší, padá sneh, je akékoľvek zlé počasie, námraza a vôbec všetko, čo môže, ale nemusí ovplyvniť satelitný príjem, prejaví sa to aj u SKYLINK ako u podobných poskytovateľoch.
Moja rada na otázku je ale aj tak, že je to najlepšie riešenie. Zaplatíš len raz na začiatku a nezaujíma ťa žiadne ďalšie zdieranie podvodníkov, čo Ti nasľubujú hory-doly a stále len zvyšujú ceny.
Aj keď!!! V prípade, že sa vyskytnú nové kanály a stanice asi si aj oni povedia o nejaký jednorazový príspevok. Bolo to tak aj nedávno, keď menili karty a samozrejme aj ponúkali širšiu ponuku.
Majú tiež aj kanály, ktoré si môžeš priplácať a vybrať si aj dobu na ktorú to chceš.
A nie je to ani naveky. Podmienkou je platenie koncesionárskeho poplatku. Stačí teda možno raz zabudnúť a nedopatrením nezaplatiť a zrejme majú právo zablokovať Vašu kartu. Myslím, že ani doplatenie by neznamenalo obnovenie príjmu. Zrejme by sa muselo znovu zaplatiť nová karta.
Mám Skylink a parabolu o priemere cca 1m už sedem rokov a ešte sa mi nestalo, že by mi vypadol príjem. Obraz je rovnako dobrý či svieti slnko, alebo je víchrica, námraza a neviem čo. Myslím že to tiež ovplyvňuje umiestnenie paraboly. Ja ju mám upevnenú na múre domu pod odkvapom - teda priamo nie je vystavená dažďu, ani snehu. Iba keď fúka vietor, tak sneh tam nafúka a aj dážď keď prší od juhozápadu, tak tam prší. ALe všetko závisí od kvalitného pripojenia paraboly a prívodných káblov. Neviem čo by tam mohlo namrznúť.
kvalitar
22.08.09,15:25
wagner:
dobre rozhodol som sa pre skylink. Vidim ze sa vyznas a preto bysom sa chcel ako laik spytat co vsetko k tomu potrebujem. Ak budes mat chvilu cas. Viem ze SKYLINK mi da len kartu. Ja mam doma televizor Samsung LE40B651 naplneny vsetkymi moznymi novinkami (Full HD, prepojoenies PC, a pod.) Budem asi potrebovat parabolu rozne kable nejaky HD prijmac... Toto mi zabezpeci kto to si musim vsetko sam podokupovat a pozapajat? Resp. existuju predajcovia ktori mi to vsetko objednaju a pod? Inak ze moja telka ma aj DVB-C/T to mi sluzi na co? potrebujem STB ked mam toto v telke?
Dakujem
wagner
22.08.09,15:37
wagner:
dobre rozhodol som sa pre skylink. Vidim ze sa vyznas a preto bysom sa chcel ako laik spytat co vsetko k tomu potrebujem. Ak budes mat chvilu cas. Viem ze SKYLINK mi da len kartu. Ja mam doma televizor Samsung LE40B651 naplneny vsetkymi moznymi novinkami (Full HD, prepojoenies PC, a pod.) Budem asi potrebovat parabolu rozne kable nejaky HD prijmac... Toto mi zabezpeci kto to si musim vsetko sam podokupovat a pozapajat? Resp. existuju predajcovia ktori mi to vsetko objednaju a pod? Inak ze moja telka ma aj DVB-C/T to mi sluzi na co? potrebujem STB ked mam toto v telke?
Dakujem
Ja som išla ku nám do predajne, kde predáva TV a tiež montuje satelity. Prišiel a komplet mi všetko namontoval, vložil kartu. Mojou povinnosťou bolo akurát sa prihlásiť - v obálke s kartou Skylink bola adresa a formulár. To som si vyplnila, poslala a dostala som od nich potvrdenie registrácie. Skylink bežal hneď, ako vložil kartu. Formulár sa posiela iba kvôli tomu, že preukážeš platenie koncesionárskych poplatkov. Potom v prípade výmeny kariet alebo rôznych ponúk na predplatené programy, Ti na Tebou uvedenú adresu chodia ponuky. Výmena karty bola zadarmo. O nič som sa nemusela starať. Myslím si, že takto nejako to funguje všade.