EviB
19.08.09,15:32
Dobrý deň,
vie mi, prosím, niekto poradiť, ako mám postupovať, keď chcem pred nástupom na rodičovskú dovolenku vyčerpať zostávajúce dni dovolenky?
Mám 2 zamestnávateľov, MD mi končí 29.8.09, potom chcem u oboch vyčerpať dovolenku a následne nastúpiť na rodičovskú dovolenku. Obaja zamestnávatelia súhlasia, problém však je, že počet zostávajúcich dní dovolenky nie je u oboch rovnaký. Ako treba riešiť prihlásenie do sociálnej poisťovne, keď u jedného zamestnávateľa mi dovolenka už skončí a u druhého ešte stále budem čerpať?
Prvý zamestnávateľ mi navrhol, aby som si vzala neplatené voľno, kým vyčerpám dovolenku aj v druhom zamestnaní a platila si sama nemocenské a sociálne poistenie. Pretože oni ma po vyčerpaní zostávajúcej dovolenky musia odhlásiť zo sociálnej poisťovne. Ale mne sa zdá zbytočné platiť poistenia, keď mi ich ešte bude platiť druhý zamestnávateľ- z plného pracovného úväzku. Ako krajné riešnie vidím - dať výpoveď v zamestnaní s kratšou dovolenkou po jej vyčerpaní (je to len čiastočný úväzok), ale radšej by som sa tomu vyhla.

Ďakujem za všetky rady....:)
veronikasad
19.08.09,13:51
Nechaj si čerpanie dovolenky v druhom zamestnaní po skončení pracovného pomeru - neprepadne ti ...