Zita5
19.08.09,15:57
Aké máte skúsenosti so strešnou krytinou KM BETA Elegant,Brilant alebo Standart .Zaujíma ma celkovo strešná krytina KM BETA, ako sa chová po uložení a ako na ňu pôsobia poveternostné podmienky.

Ďakujem za prípadné príspevky .


P.S. Momentálne od dnešného dňa riešim reklamáciu , dali sme sa nahovoriť na túto strešnú krytinu a dnes sme odbalili prvú paletu a na každej jednej krytine , je olúpnutá farba .Pripadá mi to tak, že keby sme ju uložili , tak pekne bude vidieť jeden súvislý pás poškodenia .Je to Elegant hnedej farby , a ako je uložená na palete , krytina o krytinu , tak farba je olúpnutá .
Bol to pozrieť aj manažér pre Západoslovenský kraj .......poškodenie je prípustné podľa ich normy :rolleyes:Pokračujem v reklamácii , mňa ich normy nezaujímajú ,len chcem Vás poprosiť o vyjadrenia už vlastníkov tejto strechy resp.krytiny , aké máte skúsenosti .
220870
19.08.09,14:44
Treba podať písomnú reklamáciu,tomu od koho ste to kupovali.Máte nárok na nepoškodený výrobok.Poškriabané auto si tiež nekúpite.Tento problém poznám,vyskytuje sa veľmi často.
Zita5
19.08.09,14:54
Treba podať písomnú reklamáciu,tomu od koho ste to kupovali.Máte nárok na nepoškodený výrobok.Poškriabané auto si tiež nekúpite.Tento problém poznám,vyskytuje sa veľmi často.

No práve , predajcovia tak s istotou sa odvolávajú na ich normu , že len pozerám , či to je vôbec možné takto sa tváriť a ešte mi povedia , že nemám istotu , keby aj palety vymenili , či krytina nebude poškriabaná .No jedným slovom tá ich istota mi skoro vyrazila dych .Povedala som im , že podám písomnú reklamáciu , a ak to nepomôže , že sa budem s nimi baviť cez média .
Dnes sme jednali len osobne , ale zajtra podám písomnú reklamáciu .

Čítam Vaše príspevky , vidím že ste skúsený človek , tak mi prosím napíšte Váš názor na túto krytinu ,ak sa dá .
220870
19.08.09,15:01
Km Beta je lacnejšia odnož Bramac-u.Mráz atd jej neublíži.Je pomerne odolná voči poveternostným vplyvom.Trochu mizernejšie farbivá.Lúbi dosť vyblednúť .Inak jej nieje čo vytýkať.
Ak by som to mal trochu upresniť.Tak oni tie škridly ukladajú na palety tak ,že sa škridly pri preprave o seba otierajú.Tieto ,,otierance"po opláchnutí vodou nie sú vidieť.Ale často sa stáva ,že škridly nenechajú po nafarbení dostatočne vyschnúť a potom sa na paletách navzájom polepia .Vtedy dochádza k poškodeniu farby.A to už je vidieť.
Zita5
19.08.09,15:09
Km Beta je lacnejšia odnož Bramac-u.Mráz atd jej neublíži.Je pomerne odolná voči poveternostným vplyvom.Trochu mizernejšie farbivá.Lúbi dosť vyblednúť .Inak jej nieje čo vytýkať.

Ďakujem za odpoveď.
Čo sa týka toho , že vybledne .Dnes sme boli pozrieť s manželom jeden RD a veru farba je vyblednutá , zástavba rodinných domov existuje cca 3-4 roky a krytina je už vyblednutá .
Zita5
19.08.09,15:11
Km Beta je lacnejšia odnož Bramac-u.Mráz atd jej neublíži.Je pomerne odolná voči poveternostným vplyvom.Trochu mizernejšie farbivá.Lúbi dosť vyblednúť .Inak jej nieje čo vytýkať.
Ak by som to mal trochu upresniť.Tak oni tie škridly ukladajú na palety tak ,že sa škridly pri preprave o seba otierajú.Tieto ,,otierance"po opláchnutí vodou nie sú vidieť.Ale často sa stáva ,že škridly nenechajú po nafarbení dostatočne vyschnúť a potom sa na paletách navzájom polepia .Vtedy dochádza k poškodeniu farby.A to už je vidieť.

Presne ......hrubo vyznačené je náš problém , takže ste v obraze, čo som písala vyššie , len so sa možno nie presne vyjadrila..
kero64
19.08.09,16:44
My máme na chalupe KM- Beta tri roky a nemôžem jej "zatiaľ" nič vytknúť. Robila nám to firma a nebola poškodená ani jedna škridla. Máme vínovú červenú a dodnes je pekná. Tri roky je krátka doba, ale ako hovorím, zatiaľ max. spokojnosť.
Zita5
20.08.09,05:17
My máme na chalupe KM- Beta tri roky a nemôžem jej "zatiaľ" nič vytknúť. Robila nám to firma a nebola poškodená ani jedna škridla. Máme vínovú červenú a dodnes je pekná. Tri roky je krátka doba, ale ako hovorím, zatiaľ max. spokojnosť.

Akú ste mali , Elegant /matnú/, alebo BRILIANT/lesklú/ ?
kero64
20.08.09,17:11
Elegant, teda matnú. Ale ako som písal, zatiaľ max. spokojnosť.
jezko7
28.08.09,12:57
no my mame na rodicovskom dome km betu cca 15 rokov a zatial uplne bez najmensich problemov.na svoj dom idem davat bramac ,ale myslim ze km betou nic nepokazis,neviem v akej kvalite vyrabaju teraz ale nasa strecha je zatial v pohode.
sarasara
28.08.09,21:31
Môžem potvrdiť. Naša je po dvanástich rokoch je ako nová.