Monika C.
19.08.09,16:57
Pekný deň poradáci idem písať žiadosť na príspevok na vytvorenie nového pracovného miesta a mala by som na Vás prosbu - keď dostaneme ten príspevok neviete mi povedať ako to kontrolujú a čo v budúcnosti budú od nás žiadať.
Zitulda
28.10.09,17:59
Posúvam a prosím poradte
Tweety
28.10.09,18:06
Pekný deň poradáci idem písať žiadosť na príspevok na vytvorenie nového pracovného miesta a mala by som na Vás prosbu - keď dostaneme ten príspevok neviete mi povedať ako to kontrolujú a čo v budúcnosti budú od nás žiadať.
Ak vám bude poskytnutý, v rozhodnutí bude všetko uvedené, bude okolo toho dosť agendy, pravidelne sa opakujúcej po celú dobu poskytnutia príspevku.
Lenka1979
28.10.09,18:08
Celá personálna a mzdová agenda zamestnancov na ktorých ste tento príspevok dostali. Archivovať 10 rokov-za túto dobu Vám môžu hocikedy skontrolovať,či ste niečo neporušili...
tuta
28.10.09,18:30
Každý mesiac predkladať ÚP žiadosť o výplatu príspevku spolu s prílohami, t.z. výplatné pásky, výkaz do SP, výkazy do ZP, potvrdenie banky o úhradách miezd a poistného.
Ale ako Twety správne uviedla všetko bude uvedené v dohode medzi Vami a ÚP.
truch
16.11.09,13:01
Tiež idem spisovať žiadosť o poskytnutie príspevku. Je k tomu potrebných množstvo potvrdení, ktoré dostanem tak za tri týždne, neviem či sa to vôbec oplatí, pretože som čítala na stránke žilins.UPSVARu, že dávajú príspevok len 12 mesiacov - vo výške 15% z CCP po dobu 6 mesiacov a 7.5% po dobu ďaľších 6 mesiacov. V roku 2006 to bolo 42% 6 mesiacov a 26% 9 mesiacov. Žeby v čase krízy dávali menej ako pred tromi rokmi sa mi nezdá, možno u Vás na východe je to lepšie:-))
truch
21.11.09,17:52
Tak som nemala pravdu, zisťovala som na úrade práce výšku príspevku. Sú dokonca až dve možnosti, buď 2 roky platí ÚP odvody, alebo 1rok 50% z CCP, maximálne 283€. Takže už som začala vybavovať doklady. Kolky sa platia len daňovému úradu
/3€/ a inšpektorátu práce /1,5€/. Okrem každomesačného zasielania žiadosti o príspevok, je potrebné po roku zaslať výkaz,že sa vám zvýšil priemerný počet zamestnancov. Dokonca som teraz čítala, že raz za štvrťrok treba posielať hlásenie na ministerstvo financií, ktorým sa potvrdzuje prijatie príspevku. Dá sa to zvládnuť, prajem Vám trpezlivosť pri vybavovaní:-)))
szokeeva
24.02.10,12:36
Prosím o usmernenie pre účtovanie tohto príspevku v PU.ktoré účty ,aký postup je správny??
Ak máte skúsenosť prosím poraďte,vopred vďaka.
Dada
08.03.10,05:46
Mňa by zaujímalo, ako sa takýto príspevok účtuje v jednoduchom účtovníctve?
veronix
17.02.11,13:59
§ 50 i - Príspevok na podporu regionálnej a miestnej zamestnanosti - máte s tým niekto skúsenosť? už ste robili projekt? Prosím, vie mi niekto s tým pomôcť?
AnnaČ
28.04.11,11:38
U nás sa poberali takéto príspevky, len rok 2010 dávam až teraz dokopy a zaujímalo by ma ako takéto príspevky účtovať, keďže som nová a každá účtovníčka to účtovala ináč. Máme ročnú úzávierku posunutú do 30.6.2011. Dávali nám aj príspevok na odvody a teraz % zo mzdy, ale neviem ako účtovať túto pohľadávku.