Lulaaa
10.08.05,15:13
Ahojte. Kto mi vie poradiť. Konateľ isiel na zahraničnú pracovnú cestu lietadlom, a neviem odkedy sa berie čas začatia zahr.pracovnej cesty./prekročenie hraníc/ Letel z BA do Paríža. Viaceri majú k tomu iný názor jedni začatím letu a iní príletom do Paríža. Ide mi o vyplatenie diét. ďakujem vopred
ormika
10.08.05,13:16
Ahojte. Kto mi vie poradiť. Konateľ isiel na zahraničnú pracovnú cestu lietadlom, a neviem odkedy sa berie čas začatia zahr.pracovnej cesty./prekročenie hraníc/ Letel z BA do Paríža. Viaceri majú k tomu iný názor jedni začatím letu a iní príletom do Paríža. Ide mi o vyplatenie diét. ďakujem vopredZahraničná pracovná cesta sa začína odletom lietadla, nie prekročením hraníc. A po hranice mu patria v SR diety slovenské (podľa hodín uskutočnenej pracovnej cesty v SR - nad 5 hodín....).
bea
10.08.05,13:18
Je to od začiatku letu. Tam je vlastne prechod hraníc, kontrola pasov a pod.
Pavol_Kr
10.08.05,13:28
Podľa môjho názoru by som začatie pracovnej cesty pre výpočet diet ( prípadne pre vreckové do výšky 40% stravného limitu mimo nutných dokladovatelných výdavkov - upravené VPS) bral čas prekročenia hraníc. T.j. ak sa jedná o pracovnú cestu letedlom by som za korektný bral čas vybaveniapasovou kontrolou, alebo čas odletu lietadla. Samozrejme do pracovnej cesty sa dá započítať aj čas odchodu z firmy po čas odletu lietadla, ale tento čas sa berie ako za úsek na Slovensku.
Výšku stravného limitu v zahraniči máte stanovene v zákone 283/2002 Z.z. v tretej časti. Konkrétne stravne v §13 ods.4.
Lulaaa
10.08.05,14:47
dakujem Vam za odpovede !
emica1
26.04.06,05:55
tiez dakujem