myfleetwood
19.08.09,22:50
Mam drobny problem. Obcas sa mi stane ze niektory pocitac v skupine zmizne a nezobrazuje sa. Problem sa zvykne opravit sam, niekedy do hodiny a niekedy az na dalsi den po restarte celej siete.

Siet je ethernet, skablovane cez switch, cca 10 pocitacov so systemom WIN, od 98 po Vistu, IP pridelovane dynamicky. Siet je vyuzivana len
na zdielanie priecinkov.

Ked sa to stane (ze urcity PC "zmizne"), tak ping funguje z kazdeho pocitaca na kazdy. Dokonca sharenute priecinky funguju. CO nefunguje je zobrazenie pocitaca v skupine. Dany pocitac vypisuje ze siet neexistuje alebo neexistuje skupina s danym nazvom ( napriek tomu ze ping ide, aj adresare su sharenute a funguju)

otazocka. Nepoznate nejaky program nezavisly od WIndows, ktory by dokazal "obhospodarovat" sietove prostriedky daneho pocitaca? Odpojit PC, pripojit PC resetnut nastavenie a p. Popr. ak ma Windows nejaku
internu mozost refreshu tak dopredu dakujem :-))

PS: volba diagnostikovat a opravit ( napr. vo Viste) nepomaha...
marco2233
20.08.09,05:44
no siet s Windowsami od 98 po vistu robi dost problem ak si v skupine.. malo by to byt vsetkko kompatibilne ale ako to u Microsoftu byva nie zvdy je. Riestnim pre teba by mohlo byt uprava suboru host a lmhost .. nachadza sa priamo v adresari windows popripade windows/system32 zalezi od systemu. V suboroch sa definuju DNS nazvy PC a ich IP adresy. priamo v tych suboroch mas pokec k tomu + priklad takze by to memalo byt zlozite.Ak by boli problemy napis.

tu je rieseny podobny problem... malo by ti to pomoct .. minimalne v tom co je to host a lmhost

http://usenet.jyxo.cz/cz.microsoft.podpora.desktop/0303/w2k-xp-a-nastavenie-tcp-ip-hosts-lmhosts.html
myfleetwood
20.08.09,18:53
dakujem za tip, vyskusam. Vies som presvedceny ze problem je urcite riesitelny, otazka je len kolko casu tomu venovat. Samotny problem zacal po pripojeni XP rofesional do siete, a ked som pripojil aj Vistu tak to mam pomaly kazdy druhy den.
Samozrejme da sa s tym problemom zit, lebo priecinky nacitam, akorat akorat pocitac sa nezobrazuje. Bohuzial su softy ktore uzivatelovi zobrazia sharenuty priecinok az po kliknuti na pocitac v skupine, takze ked sa nezobrazi pocitac,tak nie je pristup ani k priecinku priamo z daneho softu. V tom pripade riesenie prehadzovania suborov po sieti pripomina skrabanie pravou rukou za lavym uchom :-) Cize oklukou cez dalsi soft, v nudzi cez iny pocitac ktory este "odpojeny pocitac" zobrazuju.

Keby teda niekto, kto cita tuto temu poznal sposob ako silovo vyponut a zapnut siet (samozrejme bez vypinania pocitacov :-))), popr. jeden pocitac v sieti, najlepsie cez soft co nie je priamo sucastou windows, tak
hodte link. dik.
marco2233
21.08.09,05:51
este si mozes nastavit zdielane priecinky tak ze si ich namapujes ako disk .. napriklad ako F ale nepouzijes meno PC ale jeho IP adresu.

napr. pocitac FERO ma IP 192.168.2.10 a mas na nom zdielany adresar FERO.
Na druhom PC das pripojit sietovu jednotku ako F a co riadka cesta k priecinku napises \\192.168.2.10\FERO ..
namapuje ti to adresar aj keby si nevidel PC v skupine.

ale zmenou host a LMhost by to malo byt vsetko OK.

Neviem aky si zdatny ale tu je navod ako vypnut a zapnut LAN cez prikazovy riadok... skus si to podla svojho nastavenia a daj to do "*.bat" suboru. ak budes potrebovat vypnut a zapnut siet len spustis subor.

http://www.wlanbook.com/enable-disable-wireless-card-command-line/

pozri si to ci je to to co by si chcel. Ak ano a nebudes to vediet urobit napis urobim to na svoju sietovku a vyznacim ti len co mas upravit aby to fungovalo u teba :)
pistik71
21.08.09,07:28
Pouzivaj pre mapovanie IP a nie nazvy pocitacov, ako pise marco2233, je to najistejsie.
Neuvadzas ci tam mate nejaky win (alebo aj lin) server. Mohol by si si na nom napriklad spravit lokalny dns ktory zadefinujes na vsetkych pocitacoch a mas pokoj - ak sa nieco zmeni, zmenis nastavenie na serveri a stanice si to cez dns-ko najdu.
Tiez nepises ako je to zapojene, zi to mas cez nejake switche alebo routery a podobne. To je dost dolezite.

Otazne naozaj zostava, ako sa tomu chces venovat. Ak sa ti nechce, sprav vsetko na IP-cku, mas to rychlo a mas pokoj (akurat ak ich mas pridelovane dynamicky, tak si zase nepomozes, ale je moznost zase upravit dhcp server).
marco2233
21.08.09,08:05
no ak by tam mal router co v dnesnej dobe ma asi kazdy :) zalezi ako je pripojeny na net tak dns ma priamo v nom... ako pise pistik71 napis alebo daj sem obrazok svojej siete .. ako to mas pozapajane a co vsetko tam mas... mozno je aj lahsie a ovela lepie riesenie ako takto tu vymyslat nieco nove :)
myfleetwood
21.08.09,19:36
dakujem za rady, vyskusam a uvidime. Ak budem mat problem tak sa ozvem.

K tomu co bolo napisane :
ano siet je prepojena cez switch, v sieti je modem/router a ma integrovane dynamicke pridelovanie adries. (router ma 192.168.1.1..)
Ziadny win server ziadny specialny sietovy soft, bezne pracovne stanice
os win so sharenutymi priecinkami do siete. ( od 98 po Vistu). V podstate vsetko funguje, akorat sa obcas niektory pocitac zatne a neobjavuje sa v skupine, napriek tomu ze jeho priecinky su pristupne.

Moje skusenosti? it-ckar z donutenia :-)
Fero11
21.08.09,19:55
Ak funguje share folders a pingy jak si pisal, tak to jednoducho neries
marco2233
22.08.09,17:44
ak mas router a ten ti prideluje IP nastav na nom penve ip adresy pre jednotlive PC .. tj aby mali stale tu istu adresu a na mapovanie pouzi IP adresy nie mena PC.. a malo by to fungovat v pohode...