koordinatoreva
20.08.09,07:01
Dobrý deň v skratke: v Zmluve o poskytnutí úveru urobila banka chybu a ako číslo účtu na ktorý mám posielať mesačnú splátku namiesto svojho č. účtu uviedla MOJE č. účtu, ako by ste ďalej postupovali?Ďakujem, deň splátky je dnes!
ivka70
20.08.09,05:07
Bud by som zavolala do banky alebo tam isla osobne a vyjasnila si to.
koordinatoreva
20.08.09,05:10
Bud by som zavolala do banky alebo tam isla osobne a vyjasnila si to.
Mňa napadla možnosť ísť za dobrým právnikom, najprv sa s ním poradiť na postupe....viem si predstaviť ako to idem zavesiť na nos tej čo to spackala a ako to chce rýchlo a tajne naprávať....čo som si vytrpela a ako ma preháňala ako zdutú kozu, vyše dvoch mesiacov tak ani nemám chuť
tutiola
20.08.09,05:12
Keďže dnes je deň splátky určite by som tam zašla osobne a spoločne by sme to dali ddo poriadku.

mimotemyDaj adresu banky, ktorá moje splátky bude ukladať na môj účet. Tiež mám hyp.úvver, takú banku bby som brala.:)
koordinatoreva
20.08.09,05:16
Keďže dnes je deň splátky určite by som tam zašla osobne a spoločne by sme to dali ddo poriadku.

mimotemyDaj adresu banky, ktorá moje splátky bude ukladať na môj účet. Tiež mám hyp.úvver, takú banku bby som brala.:)
preventívne som dnes už cez IB to uhradila na správny účet..ale takto mám mesiac čas niečo vymyslieť, nie? Je tu nrjaký právnik?:))
ivka70
20.08.09,05:18
preventívne som dnes už cez IB to uhradila na správny účet..ale takto mám mesiac čas niečo vymyslieť, nie? Je tu nrjaký právnik?:))

A odkial si mala spravny ucet?
tutiola
20.08.09,05:22
Mňa napadla možnosť ísť za dobrým právnikom, najprv sa s ním poradiť na postupe....viem si predstaviť ako to idem zavesiť na nos tej čo to spackala a ako to chce rýchlo a tajne naprávať....čo som si vytrpela a ako ma preháňala ako zdutú kozu, vyše dvoch mesiacov tak ani nemám chuť
V tom prípade choď do banky priamo za riaditeľom. Určite ju za to pochváli:D a ty budeš mať pocit zadosťučinenia.
koordinatoreva
20.08.09,05:22
A odkial si mala spravny ucet?
za minulý mesiac mi sami od seba stiahli alikvotnu čiastku hypotéky
koordinatoreva
20.08.09,05:23
V tom prípade choď do banky priamo za riaditeľom. Určite ju za to pochváli:D a ty budeš mať pocit zadosťučinenia.
ale aj on to podpisoval
Xanti
20.08.09,05:34
preventívne som dnes už cez IB to uhradila na správny účet..ale takto mám mesiac čas niečo vymyslieť, nie? Je tu nrjaký právnik?:)) No môj názor je taký, že si to nemala uhrádzať. Banka si aj predošlý mesiac sama stiahla peniaze s tvojho účtu. Urobili by to aj teraz. Ak nie, tak by si to riešila.
To číslo v zmluve je len preklep, určite by ti neposielali peniaze na tvoj účet. Mám pocit, že si si zduplovala teraz platbu. A budeš ich musieť žiadať aby ju poslali späť.
Príjemný dník prajem.
koordinatoreva
20.08.09,06:28
No môj názor je taký, že si to nemala uhrádzať. Banka si aj predošlý mesiac sama stiahla peniaze s tvojho účtu. Urobili by to aj teraz. Ak nie, tak by si to riešila.
To číslo v zmluve je len preklep, určite by ti neposielali peniaze na tvoj účet. Mám pocit, že si si zduplovala teraz platbu. A budeš ich musieť žiadať aby ju poslali späť.
Príjemný dník prajem.
nie, mňa informovali o tom, že tú prvú si stiahnu sami...ale potom ja musím sama....jasné že je to len preklep....ale je to v zmluve, ktorú podpísalo viacero ľudí a overilo a pod....a čo je v zmluve to sa počíta, nie?
Xanti
20.08.09,06:32
nie, mňa informovali o tom, že tú prvú si stiahnu sami...ale potom ja musím sama....jasné že je to len preklep....ale je to v zmluve, ktorú podpísalo viacero ľudí a overilo a pod....a čo je v zmluve to sa počíta, nie?Pokiaľ viem, tak stále si sťahujú sami. Možno sa už zmenili podmienky. Veď uvidíš. A tú zmluvu no šla by som aby to opravili. A človek je tvoj omylný :D
tutiola
20.08.09,06:50
:)Okrem všetkých zainteresovaných v banke, ktorí podpísali zmluvu s chybným údajom, si ju podpísala tiež a nevšimla si si to skôr.:) A oni ju dali do obalu a odložili. Kým sa nič nedeje ani ju nevyberú.:)
koordinatoreva
20.08.09,07:43
:)Okrem všetkých zainteresovaných v banke, ktorí podpísali zmluvu s chybným údajom, si ju podpísala tiež a nevšimla si si to skôr.:) A oni ju dali do obalu a odložili. Kým sa nič nedeje ani ju nevyberú.:)
Ved áno aj ja som ju podpísala, ale pre mňa je to plus...aby som to nejak prirovnala..to je akoby som predavala dom a tam sa uvedie ine cislo parcely...a ja list od katastra dostanem na úplne iny dom....
willma
20.08.09,07:49
ja len otázku, prečo by mala byť neplatná? Podpísali ste zmluvu? asi hej. Prišli ti euráče na účet? predpokladám že áno. Chybička se vloudila, takže to rieš a nespoliehaj sa na neplatnosť prípadne nesplatnosť- mohlo by sa ti to riadne vypomstiť.
andreaS
20.08.09,07:49
v zmluve o hypoteke mam aj ja uvedene svoje cislo uctu... je tam napisane Inkasny ucet: xy a ucet dlznika: to iste ... oni si tu splatku vzdy samy stiahnu, treba mat len potrebny zostatok na tom ucte... ja ho pouzivam, takze tie peniaze tam su vzdy, ine by bolo mat ten ucet len kvoli hypo, vtedy by som musela s predstihom bud vlozit alebo previest z ineho uctu...
andreaS
20.08.09,07:52
ale napadlo ma ine....

splatku mam urcenu takto:

Vyska splatky istiny: x Eur

......

Bolo by mozne napadnut toto? Lebo istina je vyska poskytnuteho uveru nezahrnujuca uroky... a vobec nemame prilohu kde je rozpisane kolko sa splaca samotna istina a kolko uroky...

alebo by sa dalo ist cestou, ze je uvedene kolko sa splaca z istiny, tak tolko z nej aj ma ubudnut? A nie menej kvoli uhrade urokov?

Snad to pisem zrozumitelne... ide o to, ze nam ista pracovnicka podala zavadzajuce informacie a nebyt toho ani by ma nenapadlo s niecim vymyslat... ale dako sa jej chceme pomstit...
koordinatoreva
20.08.09,07:54
Tak som ja len dobrý človek....tak áno, oni sami si to budú sťahovať, a ja som im to tam trošku teraz poplietla....a dala som jej to vedieť s tým číslom účtu a vysvelila mi, že je to v poriadku, že to preto je tam moje číslo účtu....aby si oni z neho sami mohli sťahovať
koordinatoreva
20.08.09,07:55
ešte raz?
ivka70
20.08.09,08:16
ale napadlo ma ine....

splatku mam urcenu takto:

Vyska splatky istiny: x Eur

......

Bolo by mozne napadnut toto? Lebo istina je vyska poskytnuteho uveru nezahrnujuca uroky... a vobec nemame prilohu kde je rozpisane kolko sa splaca samotna istina a kolko uroky...

alebo by sa dalo ist cestou, ze je uvedene kolko sa splaca z istiny, tak tolko z nej aj ma ubudnut? A nie menej kvoli uhrade urokov?

Snad to pisem zrozumitelne... ide o to, ze nam ista pracovnicka podala zavadzajuce informacie a nebyt toho ani by ma nenapadlo s niecim vymyslat... ale dako sa jej chceme pomstit...

A uz ste zaniesli do banky list vlastnictva?
Lebo istinu zacnes splacat az potom, ked bude mat banka list vlastnictva a az potom ti pride rozpis.

Dovtedy su vsetky tvoje splatky len splatkami urokov.
koordinatoreva
20.08.09,08:17
A uz ste zaniesli do banky list vlastnictva?
Lebo istinu zacnes splacat az potom, ked bude mat banka list vlastnictva a az potom ti pride rozpis.

Dovtedy su vsetky tvoje splatky len splatkami urokov.
ano toto tam už dávno je...už 2.6 mi poslali peniaze...a len dnes som si to všimla
andreaS
20.08.09,10:54
A uz ste zaniesli do banky list vlastnictva?
Lebo istinu zacnes splacat az potom, ked bude mat banka list vlastnictva a az potom ti pride rozpis.

Dovtedy su vsetky tvoje splatky len splatkami urokov.

Je to americka hypo a ruci sa bytom. LV mali uz pred podpisom zmluvy, potom im na cerpanie stacil potvrdeny navrh na vklad a LV s tarchou sa uz neposiela a ani ho neziadali.