nene74
20.08.09,07:26
ahojte poradaci,

chcem sa opytat ako to je s vypovednou dobou a odstupnym. plati to tak ze ak firma z organizacnych dovodov prepusta tak mam narok na 2 mesac.vypovednu dobu pocas ktorej dostavam plat a plus ked sa mi skonci na odstupne?

ako je to ked si chcem vycerpat celu dovolenku ta sa mi do 2 mesa.doby rata alebo nie?

je to urgentne dakujem.
Tweety
20.08.09,05:38
ahojte poradaci,

chcem sa opytat ako to je s vypovednou dobou a odstupnym. plati to tak ze ak firma z organizacnych dovodov prepusta tak mam narok na 2 mesac.vypovednu dobu pocas ktorej dostavam plat a plus ked sa mi skonci na odstupne?

ako je to ked si chcem vycerpat celu dovolenku ta sa mi do 2 mesa.doby rata alebo nie?

je to urgentne dakujem.
Ak pracuješ menej ako 5 rokov, je VD dva mesiace, ak viac, tak tri. VD znamená, že budeš pracovať, takže dovolenku si vyčerpať môžeš, na odstupné to nemá žiaden vplyv. Dostaneš plat, príp. priemerku za dovolenku a pri skončení PP odstupné. Dovolenka sa ráta do odpracovaného času.
__________________
terezamaria
20.08.09,05:44
ahojte poradaci,

chcem sa opytat ako to je s vypovednou dobou a odstupnym. plati to tak ze ak firma z organizacnych dovodov prepusta tak mam narok na 2 mesac.vypovednu dobu pocas ktorej dostavam plat a plus ked sa mi skonci na odstupne?

ako je to ked si chcem vycerpat celu dovolenku ta sa mi do 2 mesa.doby rata alebo nie?

je to urgentne dakujem.

Záleží od toho, koľko vo firme pracuješ. Do 5 rokov máš výpovednú dobu 2 mesačnú, nad 5 rokov 3 mesačnú. Po skončení výpovednej doby dostaneš odstupné, tiež podľa odpracovaných rokov. Do 5 rokov 2 - mesačné a nad 5 rokov 3 mesačné.Pokiaľ Ti zamestnávateľ nariadi vyčerpať dovolenku, tak ju budeš čerpať počas výpovednej doby. Pokiaľ na tom trvať nebude, bude Ti dovolenka preplatená pri ukončení pracovného pomeru.