arion92
20.08.09,07:29
Ahojte,
chcem Vas poziadat o informaciu, ci je mozne vyriesit moj problem. Potreboval by som vyrobit kolacovy graf tak, aby v nom boli zoradene udaje vzostupne. Dalo by sa to tak, ze by som zoradil tabulku so zdrojovymi udajmi vzostupne, ale tu potrebujem ponechat v povodnom tvare.

Napriklad v prilozenom subore potrebujem, aby v grafe boli zoradene udaje nasledovne: h, g, a, c, d, b, e, f. Tabulku vsak potrebujem ponechat v povodnom tvare.

Je nieco taketo mozne?

Vdaka
PaloPa
20.08.09,07:46
Priamo asi nie, lebo objekt grafu sa odkazuje na rozsah buniek pôvodnej tabuľky.
V Exceli 2007 by som to asi riešil pomocnou kontingenčou tabuľkou a následne kontingečným grafom.

Pre Excel 2003 spôsobom ako je použité v priloženom príklade (makro a pomocné bunky):

O čo ide (predpoklad, že data pre graf sú v bunkách A1:B9):
1) Automatické makro skopíruje data vždy pri aktualizácii buniek podkladovej tabuľky do pomocných stĺpcov (C,D)
2) Pomocné data sa automaticky striedia
3) Graf sa odkazuje na utriedené pomocné bunky

Pri zmene rozsahu podkl. tabuľky treba samozrejme upraviť odkazy v kóde (ALT+F11)

TIP: Pomocné stĺpce možno skryť, ale nie cez SKRYT(HIDE) stĺpca, alebo ZOSKUPIT, ale dať šírku stĺpca napr. 0,1,
alebo upraviť makro tak, aby sa sortovalo v pomocnom liste.

Palo
yaga
04.03.10,14:02
Ja by som sa chcel opytat ci je mozne v grafe zobrazit hodnoty tym sposobom aby tam boli vsetky cisla okrem nul. Dakujem
Chobot
04.03.10,14:57
Ja by som sa chcel opytat ci je mozne v grafe zobrazit hodnoty tym sposobom aby tam boli vsetky cisla okrem nul. Dakujem

Myslíš tým popis hodnôt jednotlivých bodov (stĺpcov či iných zobrazovacích objektov)? Ak máš raz popis hodnôt, tak popíše všetky, aj nuly, neviem o tom, že by sa nuly dali vypnúť. Jedine upraviť zdrojovú tabuľku tak, aby tam neboli nuly a potom ich ani graf nebude zobrazovať.

Ale skús pripojiť príklad, možno sa zle chápeme.
PaloPa
04.03.10,15:01
Ja by som sa chcel opytat ci je mozne v grafe zobrazit hodnoty tym sposobom aby tam boli vsetky cisla okrem nul. Dakujem

Dá, napr. použitím kontingenčného grafu.
Viď príklad:

P.
michalxnet
05.03.10,00:05
jedno riesenie je aj za pomoci pomocnych stlpcov a defimovanych nazvov.
vid priloha
PaloPa
05.03.10,13:40
jedno riesenie je aj za pomoci pomocnych stlpcov a defimovanych nazvov.
vid priloha

Chcel som oceniť bodíkom, ale hodilo mi nejakú divnú hlášku, tak aspoň slovne.

P.
Chobot
05.03.10,23:16
Chcel som oceniť bodíkom, ale hodilo mi nejakú divnú hlášku, tak aspoň slovne.

P.

mimotemy

Prečo divnú, veď je to z textu zrozumiteľné, nie? Nemôžeš prideliť bod tomu istému členovi porady 2x za sebou. Medzi tým musíš prideliť bod tuším 2 iným členom (aby sa zamedzilo "rodinkovanie").
PaloPa
06.03.10,04:24
mimotemy

Prečo divnú, veď je to z textu zrozumiteľné, nie? Nemôžeš prideliť bod tomu istému členovi porady 2x za sebou. Medzi tým musíš prideliť bod tuším 2 iným členom (aby sa zamedzilo "rodinkovanie").

OK, máš pravdu, posledne dostal bod aj pre číslovane strán.
Nuž ale keď "chlapák umí, tak umí" :D
sances
15.06.11,19:15
Ahojte, ponachádzal som už na nete veľa tém o nezobrazovaní núl v zdrojových údajoch pre čiarový graf zatiaľ som si však nepomohol.
Potreboval by som, aby sa mi nezobrazovali nuly na liste UDAJE v priloženom súbore, aby mi nepadol graf len preto že ešte neskončil mesiac..
Jedná sa teda o nuly v dňoch ktoré ešte nenastali..V riadkoch kde prenášam hodnoty plánov nuly môžu zostať pretože môže byt naplánovaný nulový výkon..(oprava zariadenia a pod.).
PS. Formátovanie - nezobraziť nuly nepomôže, ale to už iste viete.. pomôže asi iba šikovné makierko..
thaisk
16.06.11,10:05
jedno riesenie je aj za pomoci pomocnych stlpcov a defimovanych nazvov.
vid priloha
Parádne riešenie.
thaisk
thaisk
16.06.11,10:18
jedno riesenie je aj za pomoci pomocnych stlpcov a defimovanych nazvov.
vid priloha
Ale :(
Ak by a = b = 58, v upravenej tabuľke (G:G) budú 2 produkty s názvom a, b tam nebude. Treba nejak doriešiť.
thaisk
thaisk
16.06.11,11:12
Ahojte, ponachádzal som už na nete veľa tém o nezobrazovaní núl v zdrojových údajoch pre čiarový graf zatiaľ som si však nepomohol.
Potreboval by som, aby sa mi nezobrazovali nuly na liste UDAJE v priloženom súbore, aby mi nepadol graf len preto že ešte neskončil mesiac..
Jedná sa teda o nuly v dňoch ktoré ešte nenastali..V riadkoch kde prenášam hodnoty plánov nuly môžu zostať pretože môže byt naplánovaný nulový výkon..(oprava zariadenia a pod.).
PS. Formátovanie - nezobraziť nuly nepomôže, ale to už iste viete.. pomôže asi iba šikovné makierko..
Musíš vymazať nuly dňoch, ktoré ešte len prídu. Tie bunky majú byť prázdne a potom nepadne krivka.
thaisk
sances
16.06.11,12:12
Ja viem,ale mazať ich ručne je otrava a zaberie to dosť času.
Dala by sa síce preskupiť zdrojová tabuľka tak, aby to bolo v jednom bloku a ten stále zmazať, ale určite tu vymyslíme aj lepšiu fintičku :)
thaisk
16.06.11,12:46
Ja viem,ale mazať ich ručne je otrava a zaberie to dosť času.
Dala by sa síce preskupiť zdrojová tabuľka tak, aby to bolo v jednom bloku a ten stále zmazať, ale určite tu vymyslíme aj lepšiu fintičku :)
Aha,
tak mohol by si upravovať vzorce, aby vrátili denné a mesačné skutočne hodnoty #N/A namiesto 0, ak dátum > ako dnes (hodnota Hárok1!$Q$2).
thaisk
sances
16.06.11,13:10
Vyskúšam to, letím teraz do práce, ak bude čas pohrám sa s tým.
Že by to šlo tak jednoducho?
Lenže, asi ja, keď spustím prenos dát z tretieho listu - makro ten smailík hore,tak mi vzorce asi kompletne vymaže.
Jedine že by som urobil ďalšiu tabulku, ktorá by sa odkazovala na tú prvú tabulku..a z toho by čerpal graf zdrojové údaje.
Inak by mi tie tabuľky vôbec netrebalo, šlo by to rovno ťahať z listu103, mám to tak len kôli tomu, že ak zmením dátum na liste1 /Q2/ aby to ukázalo hodnoty spätne za ten deň. /Grafy zostanú nezmenené/.
Zvažujem či mi to vôbec treba, či to budú využívať.
thaisk
16.06.11,18:36
Vyskúšam to, letím teraz do práce, ak bude čas pohrám sa s tým.
Že by to šlo tak jednoducho?
Lenže, asi ja, keď spustím prenos dát z tretieho listu - makro ten smailík hore,tak mi vzorce asi kompletne vymaže.
Jedine že by som urobil ďalšiu tabulku, ktorá by sa odkazovala na tú prvú tabulku..a z toho by čerpal graf zdrojové údaje.
Inak by mi tie tabuľky vôbec netrebalo, šlo by to rovno ťahať z listu103, mám to tak len kôli tomu, že ak zmením dátum na liste1 /Q2/ aby to ukázalo hodnoty spätne za ten deň. /Grafy zostanú nezmenené/.
Zvažujem či mi to vôbec treba, či to budú využívať.
Neboj sa! Marco presune dáta z hárku 103 len do dátových buniek v „udaje“, bunky s vzorcami zostávajú nezmenené.
thaisk
marjankaj
16.06.11,22:47
Vyskúšam to, letím teraz do práce, ak bude čas pohrám sa s tým.
Že by to šlo tak jednoducho?
Lenže, asi ja, keď spustím prenos dát z tretieho listu - makro ten smailík hore,tak mi vzorce asi kompletne vymaže.
Jedine že by som urobil ďalšiu tabulku, ktorá by sa odkazovala na tú prvú tabulku..a z toho by čerpal graf zdrojové údaje.
Inak by mi tie tabuľky vôbec netrebalo, šlo by to rovno ťahať z listu103, mám to tak len kôli tomu, že ak zmením dátum na liste1 /Q2/ aby to ukázalo hodnoty spätne za ten deň. /Grafy zostanú nezmenené/.
Zvažujem či mi to vôbec treba, či to budú využívať.

No neviem ako získavaš tie údaje. Je to dosť komplikované.
Skús, či to vyhovuje takto.
sances
16.06.11,23:52
No síce zase neviem ako to funguje ale funguje to.
Rozumiem riadkom tvojho kódu ktorý vyznačuje oblasti s ktorými ten zvyšok makra pracuje ale daľej som vedľa..čumím na to jak puk..

Ja som za ten čas nebol schopný ani napísať správne vzorček ktorý mi odporučil Thaisk.

Veľká vďaka Vám všetkým, otestujem či to prenáša správne

Ďakujem ešte raz, toto je skvelé, graf je omnoho prehľadnejší, skúsil som aktivovať aj ten MsgBox čo si tam vsunul.

Uvidíme cez deň či to bude takto vyhovovať aj strane pre ktorú je to určené..

Ď A K U J E M M M

a to som chcel "len"odstrániť nuly..
thaisk
17.06.11,07:04
Pridám ešte jedno riešenie, ak by si chcel zachovať pôvodnú štruktúru grafov.
thaisk
thaisk
17.06.11,07:20
No neviem ako získavaš tie údaje. Je to dosť komplikované.
Skús, či to vyhovuje takto.
Rád by som sa naučil vytvoriť podobné makrá ako tvoje. Sú také kompaktné a efektívne.
Prvý krát som videl podobný syntax makra v článku o spojenie excelových súborov.
Horšie je to, že z toho nerozumiem ničomu, ani som nevidel nikde inde podobné.
thaisk
sances
17.06.11,07:25
Ahoj Thaisk, nechcem vyzerať nevďačne, Tvoja verzia by sa mi veľmi zišla lebo ešte neviem či sa užívateľovi bude páčiť Marjankajova, ale ako to funguje?
V tvojej prílohe nevidím zmeny oproti originálu.

EDIT: 10:39

JOJ sorry už vidím...výber v Q3.. čúmím ďakujem

PS: aj ja by som chcel vedieť ako to marjankaj robí...:) .....a aj to ako to robíš Ty..
sances
17.06.11,08:14
A Ty si to vyriešil tiež veľmi pekne, mňa by to takto nenapadlo a nikdy by som to takto nezapísal, pritom ide vlastne "len" o podmienku. To sa mi páči, to budem vedieť aj ďalej používať..
dúfam :) Dík
PS:Sorry,neviem dávať bodíky lebo nemám 10 bodíkov..
Ostanem teda dlžný Tebe aj Marjankanovi
marjankaj
17.06.11,13:00
Ahoj Thaisk, nechcem vyzerať nevďačne, Tvoja verzia by sa mi veľmi zišla lebo ešte neviem či sa užívateľovi bude páčiť Marjankajova, ale ako to funguje?
V tvojej prílohe nevidím zmeny oproti originálu.

EDIT: 10:39

JOJ sorry už vidím...výber v Q3.. čúmím ďakujem

PS: aj ja by som chcel vedieť ako to marjankaj robí...:) .....a aj to ako to robíš Ty..

No jednoducho. Dal som si záznam makra, urobil úpravu zdrojových dát a potom som makro iba trochu upravil.
Tu som to upravil tak ako thaisk.
Vyhodil som jeden riadok, a zabezpečil, že sa spúšťa samé pri zmene v hárku1.
sances
17.06.11,16:58
No už to tu lúskam 2 hodinky, je mi jasné že nemáš čas na podrobné vysvetlovačky, som vďačný za to čo ste tu všetci predviedli.
Kam si vložil ten thaiskov vzorec?
Makro sa spustí po zmene hodnoty v Hárok1 Q2?
Či to formátovanie sa spustí pri zmene na Hárku1 ?
Na povrchu nevidieť zmeny a pritom to funguje..:)
Ktorý riadok si odstránil?
Če če ..
To Tvoje jednoducho mi pripomína tú reklamu..ako to všetci robia??
úúúplne jednoduchooo..:)
Cez záznamník makier sa tiež rád učím, ale nie vždy hneď odhalím čo všetko zaznamená zbytočne..
Ďakujemmmm
marjankaj
17.06.11,17:21
No už to tu lúskam 2 hodinky, je mi jasné že nemáš čas na podrobné vysvetlovačky, som vďačný za to čo ste tu všetci predviedli.
Kam si vložil ten thaiskov vzorec? Jeho vzorce som nepoužil
Makro sa spustí po zmene hodnoty v Hárok1 Q2?áno
Či to formátovanie sa spustí pri zmene na Hárku1 ?áno, ale vidieť to iba ak sa zmení hodnota v Q2
Na povrchu nevidieť zmeny a pritom to funguje..:)
Ktorý riadok si odstránil?pozri nie v module, ale v hárku1
Če če ..
To Tvoje jednoducho mi pripomína tú reklamu..ako to všetci robia??
úúúplne jednoduchooo..:)
Cez záznamník makier sa tiež rád učím, ale nie vždy hneď odhalím čo všetko zaznamená zbytočne..Ak nevieš, čo niektorý príkaz robí, tak sa naň nastav a stlač F1
Ďakujemmmm
červené môžeš odstrániť:cool:


Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

Dim a, b
a = Array(5, 6, 140, 31, 53)
b = Array(10, 12, 141, 36, 57)
For i = 0 To 4
cas1 = "=UDAJE!R" & a(i) & "C4:R" & a(i) & "C" & (Range("hárok1!Q2") + 3)
cas2 = "=UDAJE!R" & b(i) & "C4:R" & b(i) & "C" & (Range("hárok1!Q2") + 3)
'ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.SeriesCollection(1).Values = cas1
ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.SeriesCollection(2).Values = cas2
Next i

End Sub
sances
17.06.11,17:50
Toto ma nenapadlo.
Zajtra na nočnej otestujem.
Si frajer,darmo, asi tie knihy o Excel čo som rozčítal, čítam zle..:)
Alebo proste treba len skúšať, skúšať a skúšať a pozerať čo kto ako vyriešil a poučiť sa..ani len 1% z toho Excelu nevyužívam..úžasné..
marjankaj
17.06.11,17:59
Toto ma nenapadlo.
Zajtra na nočnej otestujem.
Si frajer,darmo, asi tie knihy o Excel čo som rozčítal, čítam zle..:)
Alebo proste treba len skúšať, skúšať a skúšať a pozerať čo kto ako vyriešil a poučiť sa..ani len 1% z toho Excelu nevyužívam..úžasné..

Tak má to aj nedostatky. To makro je jednoúčelové. Ten posledný graf je iný, tak ho ignorujem. Ak by si to chcel rozšíriť o ďalšie grafy, tak by to bolo treba prerobiť.

Možno thaiskovo riešenie je schodnejšie. Aj keď ja by som tie prázdne riadky povyhadzoval. Načo to rozťahovať po celom hárku. Excelu je jedno odkiaľ berie dáta a bolo by to pokope.
sances
17.06.11,18:52
Poslednému stĺpcovému grafu nuly nevadia.
Uvažoval som len o zmene farieb aby bolo jasné čo patrí k čomu patrí. DN k DN a ETL k ETL. Ale žiadne ďalšie sa mi tam nepáčili..:)
Alebo som tam chcel dať čiarový z dvoma x osami..
Na list103 ťahám údaje denne z webu triedim na list Udaje - čo môže byť zbytočné. Chcel som zachovať tú štruktúru že keď zmením dátum v Hárok1 Q2 tak ukáže staré hodnoty. A to si vlastne teraz tiež vyriešil takže List Udaje je zbytočný, stačí presmerovať zdrojové údaje grafov.Pravda..
Dík
marjankaj
17.06.11,19:01
Poslednému stĺpcovému grafu nuly nevadia.
Uvažoval som len o zmene farieb aby bolo jasné čo patrí k čomu patrí. DN k DN a ETL k ETL. Ale žiadne ďalšie sa mi tam nepáčili..:)
Alebo som tam chcel dať čiarový z dvoma x osami..
Na list103 ťahám údaje denne z webu triedim na list Udaje - čo môže byť zbytočné. Chcel som zachovať tú štruktúru že keď zmením dátum v Hárok1 Q2 tak ukáže staré hodnoty. A to si vlastne teraz tiež vyriešil takže List Udaje je zbytočný, stačí presmerovať zdrojové údaje grafov.Pravda..
Dík

Ten list je naopak potrebný. Neviem ako by si presmeroval zdrojové údaje. To by si musel meniť aj makro.
sances
17.06.11,19:13
No áno, makro ktoré vydrbkáva so zobrazovaním núl by sa muselo zmeniť. Ale všetky čísla ktoré sú na liste Udaje, sú aj na liste103.
Tak by to mohlo ísť bez toho prvého môjho makra "ukrytého" pod smajlíkom na liste Udaje..či ?
marjankaj
17.06.11,19:21
No áno, makro ktoré vydrbkáva so zobrazovaním núl by sa muselo zmeniť. Ale všetky čísla ktoré sú na liste Udaje, sú aj na liste103.
Tak by to mohlo ísť bez toho prvého môjho makra "ukrytého" pod smajlíkom na liste Udaje..či ?

Do toho som radšej ani nepozeral. Než by som prišiel na koniec, tak neviem, čo je na začiatku. A ty to tam akosi skladáš z viacerých stlpcov, z tohy by sa ťažko vytváral graf.:eek:
sances
06.07.11,10:42
Prosím Vás je nejako obmedzená dĺžka makra v Excel ?

Ďakujem

Vypisuje mi to nejaké čudné hlášky..
marjankaj
06.07.11,10:58
Prosím Vás je nejako obmedzená dĺžka makra v Excel ?

Ďakujem

Vypisuje mi to nejaké čudné hlášky..

No toto môžeš nahradiť.



Worksheets("103").Cells.Find("GALPZ").Select
Worksheets("UDAJE").Range("D140").Value = Selection.Offset(3, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("E140").Value = Selection.Offset(4, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("F140").Value = Selection.Offset(5, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("G140").Value = Selection.Offset(6, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("H140").Value = Selection.Offset(7, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("I140").Value = Selection.Offset(8, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("J140").Value = Selection.Offset(9, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("K140").Value = Selection.Offset(10, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("L140").Value = Selection.Offset(11, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("M140").Value = Selection.Offset(12, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("N140").Value = Selection.Offset(13, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("O140").Value = Selection.Offset(14, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("P140").Value = Selection.Offset(15, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("Q140").Value = Selection.Offset(16, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("R140").Value = Selection.Offset(17, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("S140").Value = Selection.Offset(18, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("T140").Value = Selection.Offset(19, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("U140").Value = Selection.Offset(20, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("V140").Value = Selection.Offset(21, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("W140").Value = Selection.Offset(22, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("X140").Value = Selection.Offset(23, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("Y140").Value = Selection.Offset(24, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("Z140").Value = Selection.Offset(25, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("AA140").Value = Selection.Offset(26, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("AB140").Value = Selection.Offset(27, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("AC140").Value = Selection.Offset(28, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("AD140").Value = Selection.Offset(29, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("AE140").Value = Selection.Offset(30, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("AF140").Value = Selection.Offset(31, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("AG140").Value = Selection.Offset(32, 0)
Worksheets("UDAJE").Range("AH140").Value = Selection.Offset(33, 0)

týmto



Worksheets("103").Cells.Find("GALPZ").Select
for i=3 to 33
Worksheets("UDAJE").cells(4, 137+i).Value = Selection.Offset(i, 0)
next i


alebo



Worksheets("UDAJE").Range("D140:AH140").Select
Selection.Copy

Worksheets("103").Cells.Find("GALPZ").Select

Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
:=False, Transpose:=True



Makrá sa nerobia kvôli tomu, aby si sa napísal ako český žandár.:eek:
Ale na to aby si si uľahčil prácu. A hľadať tam chybu bude problém aj pre Sherlocka.:confused:
sances
06.07.11,11:32
Ďakujem, kdesi v kútiku duše som dúfal že sa to dá aj inak..

Ď Ď Ď...
sances
02.11.11,09:21
červené môžeš odstrániť:cool:


Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

Dim a, b
a = Array(5, 6, 140, 31, 53)
b = Array(10, 12, 141, 36, 57)
For i = 0 To 4
cas1 = "=UDAJE!R" & a(i) & "C4:R" & a(i) & "C" & (Range("hárok1!Q2") + 3)
cas2 = "=UDAJE!R" & b(i) & "C4:R" & b(i) & "C" & (Range("hárok1!Q2") + 3)
'ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.SeriesCollection(1).Values = cas1
ActiveSheet.ChartObjects(i + 1).Chart.SeriesCollection(2).Values = cas2
Next i

End Sub

Ahoj tak so sa pohral včera s funkciou "Find" a upravil tabuľku.
Usporiadal som to na hárku UDAJE tak ako to má byť chronologicky (postupne pribúdali zdroje dát)
Tým som samozrejme narušil makro ktoré zabezpečuje mazanie nepotrebných núl v dňoch ktoré ešte len nastanú.
Skúšam ho opraviť, ale neposlúcha.
Až budeš mať chvíľku poprosím:
i = 0 To 4 prečo?
udaje 5:10;6:12;140:141;31:36;53:57 sú zdrojové riadky grafov ktoré upravujeme?
Skúšam ich meniť ale nezaberá to ):
UDAJE!R je čo?
C4:R je čo ?
Q2 + 3 prečo ?
Chcel by som porozumieť tomu makierku.

Ďakujem veľmi pekne

No neviem asi sa mi to podarilo -metóda - pokus - omyl :)

Menil som v makre tie oblasti na ktoré sa to odkazovalo ale stále to nešlo.
Až som mu zadal že grafy sú na Hárku1 až potom to pochopilo čo sa od neho chce.
Neviem prečo zrazu nešlo ActiveSheet
ale hádam to takto pôjde :)

PS: Makierku stále nerozumiem, len som ho použil ):
marjankaj
03.11.11,22:47
' =UDAJE!R5C4:R5C34

znamená oblasť riadok(Row) 5 stlpec(Column) 4 (D) až riadok 5 stlpec 34 (AH)
sances
03.11.11,23:45
Ďakujem
sances
23.11.11,09:08
Ahoj, na základe Tvojho popisu mi už konečne došlo ako je tam čo zapísané (myslím makierko ktoré vydrbáva s nulami) a bol som schopný ho prepísať a použiť na ďalšie čiarové grafy. Super! Ďakujem ešte raz.
Pekný deň všetkým poraďákom
sances
27.12.11,13:06
No trošku som sa prechválil.:(
Robím tu ďaľší report, a zas neviem správne zapísať to makierko na vymazanie nulových hodnôt v grafoch
ktoré mi už dávno napísal Marjankaj.
V makre "Hľadaj", celkom na konci, sa to snažím upraviť, ale makierko mi stále zastane na poslednom riadku..
(Teraz zastane skôr - musel som odstrániť pomocné listy s hodnotami)
Ak mi s tým viete aj tak pomôcť budem nesmierne natešený :) .
Vopred ďakujem za Váš čas.
Pekné medzisviatkové obdobie všetkým :)
marjankaj
27.12.11,13:55
Sheets("rou0_103").Select
Set oblast = Cells.Find("HSM TSP")
Range(oblast.Offset(3, 1), oblast.Offset(33, 1)).Copy
Sheets("Hárok2").Range("F9").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
:=False, Transpose:=True


Chýba ti tam list "rou0_103"
sances
27.12.11,14:34
Ono mi ide "len" o to aby sa mi nezobrazovali nuly v grafoch do konca mesiaca v dňoch ktoré ešte len "nastanú".
Aby mi graf skutočnej výroby - nepadol dole.
marjankaj
27.12.11,22:02
Ono mi ide "len" o to aby sa mi nezobrazovali nuly v grafoch do konca mesiaca v dňoch ktoré ešte len "nastanú".
Aby mi graf skutočnej výroby - nepadol dole.

To makro ti vyčistí celý hárok2, tak sa nediv, že ti nemá v grafe, čo zobraziť.
sances
28.12.11,11:27
Máš pravdu, zbytočne som to pre Vás všetkých komplikoval celým mojim poplátaným makierkom.
"Stačí" mi upraviť tú časť makra, ktorú som teraz ponechal tak, aby sa mi v grafe nezobrazovali hodnoty z dní ktoré ešte len nastanú.
Hodnotu "do kedy" treba zobraziť údaje určuje bunka Q2 na Hárku1.
Ak je tam 26 tak hodnoty do 26.MM.RRRR.
Ďakujem všetkým, ktorí si našli čas to lúštiť.
marjankaj
28.12.11,11:37
No ešte si tam oprav 3 na 5 vo vzorci.

cas1 = "=Hárok2!R" & a(i) & "C6:R" & a(i) & "C" & (Range("Hárok1!Q2") + 5)
sances
28.12.11,11:54
Ďakujem veľmi pekne.
Ešte som to troška pobabral lebo potrebujem upraviť "červenú" krivku nie modrú ale to už si upravím.
Ďakujem ešte raz, vidieť že ešte tomu nerozumiem ako by som chcel :)
marjankaj
28.12.11,11:58
Ďakujem veľmi pekne.
Ešte som to troška pobabral lebo potrebujem upraviť "červenú" krivku nie modrú ale to už si upravím.
Ďakujem ešte raz, vidieť že ešte tomu nerozumiem ako by som chcel :)

Áno cas1 a hodnoty a(i) sú modrá krivka a cas2 a hodnoty b(i) zase červená. Ale to si určuješ sám, čo v nich bude.
sances
27.05.12,09:47
Ahoj
Ďakujem za Tvoju pomoc, makierko úspešne používam.
Tu mám veľmi podobnú tabuľku ako bola tá do ktorej si mi robil makierko na "odstránenie núl".
Išlo vlastne o nastavenie oblasti dát ktorú graf zobrazuje na základe nejakej hodnoty - napr. dátumu.
Ide o to že pri vytváraní tabuľky som si grafy ľubovolne kopíroval a presúval, ale Excel si veľmi dobre "niekde" pamätá ktorý graf bol prvý (Graf 1) a ktorý napr. jeho kópia (Graf 1-1).
V Exceli 2003 som ani nenašiel kde by som zmenil číslo grafu ktoré grafu pridelil Excel.
Číslo grafu a názov grafu nie je tá istá vec, ako som trápne zistil keď mi začali zobrazované oblasti blbnúť.
Teraz som popresúval grafy tak aby to sedelo, keďže posledný graf neupravujeme.
Upravuje mi to grafy v poradí 3 - 4 - 6 - 5 -2.
(Ja som premenoval tie grafy, ale tým som nezmenil ich Excelovské poradové číslo).. :)
Existuje možnosť kde to viem zmeniť? Alebo si na to proste musím dávať pozor keď vytváram tabulečky ?

Ďakujem

PS: Do okienka po kliknutí na smailíka zadajte 24 (alebo menej) - to je dátum po kedy tam sú údaje.
marjankaj
27.05.12,11:00
Klikni pravým tlačítkom na graf a daj presunúť dopredu alebo dozadu. Takto si ich môžeš popresúvať ako potrebuješ.
sances
27.05.12,11:24
Takto jednoducho? Ďakujem veľmi pekne.
sances
05.12.12,13:21
Ahojte, používam makierka ktoré Ste ma tu naučili, doteraz bez väčších problémov.
Teraz však jedno makierko, ktoré mi napísal Marjankaj, kladie aktívny odpor.. :)
Makierko slúži na odstránenie hodnôt v grafe z dní ktoré ešte len nastanú..
(Maže mi to nuly aby čiarový graf nepekne nepadol dole až do konca mesiaca).
Teraz si však makierko zmyslelo že upraví aj počet dní - popisky na osi X k aktuálnym hodnotám. To sa môže niekedy hodiť, teraz by som však chcel, aby tam zostali hodnoty 1 až 31..
Ak by Ste mi mohli pomôcť. Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň všetkým poraďákom.
12spidy
11.02.14,18:06
Chcel by som poradiť ako by som spravil v Exceli takýto graf:
12spidy
11.02.14,18:23
už to mááám :)
12spidy
24.03.14,20:11
potreboval by som poradiť ako v exceli dokážem zväčšiť danú časť ako je na obrázku aby bola lepšie čitateľnejšia?
ivka70
24.03.14,20:28
potreboval by som poradiť ako v exceli dokážem zväčšiť danú časť ako je na obrázku aby bola lepšie čitateľnejšia?

Zmen si mierku osi y, nemusi zacinat v 0, ale daj zaciatok na 80 a max. nechaj na 120.
PaloPa
24.03.14,20:30
Osobne by som to urobil zmenou mierky Y-lonovej osi.
Stačí dvojklik v priestore hodnôt osi Y

Viď obrázok.
12spidy
24.03.14,21:30
ďakujem ide to perfektne :)
12spidy
03.04.14,18:06
Potreboval by som pomôcť aký vzorec použiť keď chcem aby mi podľa hodnôt, ktoré sú v tabuľke dalo poradie napr. najlepší kraj 1. (miesto)..... najlepší znamená najvyšší počet napr. 100,3
viď tabuľka
ďakujem
Chobot
03.04.14,20:57
Potreboval by som pomôcť aký vzorec použiť keď chcem aby mi podľa hodnôt, ktoré sú v tabuľke dalo poradie napr. najlepší kraj 1. (miesto)..... najlepší znamená najvyšší počet napr. 100,3
viď tabuľka
ďakujem

NA to nie je vzorec, to sa robí triedením a zoraďovaním dát. V exceli máš v menu "Údaje" funkciu "Zoradiť". Trochu sa s tým pohraj, prídeš na to, ako to zoraďovať.