MIMI 1
20.08.09,08:43
V novembri 2003 pracovník odišiel na invalidný dôchodok. Bol priznaní pracovníkovi inval. dôchodok nad 70%. Odchodné mu nebolo vtedy vyplatené a v súčasnosti si nárokuje odchodné. Teraz dovŕšil vek na starobný dôchodok. Patrí mu odchodné?
Tweety
20.08.09,06:45
V novembri 2003 pracovník odišiel na invalidný dôchodok. Bol priznaní pracovníkovi inval. dôchodok nad 70%. Odchodné mu nebolo vtedy vyplatené a v súčasnosti si nárokuje odchodné. Teraz dovŕšil vek na starobný dôchodok. Patrí mu odchodné?
§76 (6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.
MIMI 1
20.08.09,07:08
V roku 2003 dal výpoveď a hneď požiadal o invalidný dôchodok. Nedoniesol nám žiadne rozhodnutie že mu bol schválený invalidný dôchodok až teraz. Takže mu ho mám vyplatiť?
drobeceva
20.08.09,07:10
V roku 2003 dal výpoveď a hneď požiadal o invalidný dôchodok. Nedoniesol nám žiadne rozhodnutie že mu bol schválený invalidný dôchodok až teraz. Takže mu ho mám vyplatiť?
Ak mu bol priznaný ID najneskôr ku dňu výstupu - tak áno. Ak potom, ako mu už netrval pracovný pomer, tak nárok nemá.
MIMI 1
20.08.09,07:16
Ďakujem
ivetakli
25.08.09,06:01
Ahojte, prosím Vás o radu, zamestnanec požiada k 31.8.09 o predčasný dôchodok, potrebujem mu spracovať mzdu do 30.8.2009 a vyplniť ELDP. Mám mu do tejto mzdy vyplatiť aj nevyčerpanú dovolenku, čím by sa mu zvýšil VZ? Ďakujem
Tweety
25.08.09,06:19
Ahojte, prosím Vás o radu, zamestnanec požiada k 31.8.09 o predčasný dôchodok, potrebujem mu spracovať mzdu do 30.8.2009 a vyplniť ELDP. Mám mu do tejto mzdy vyplatiť aj nevyčerpanú dovolenku, čím by sa mu zvýšil VZ? Ďakujem
Áno, ku dňu skončenia PP má nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky.
ivetakli
25.08.09,07:50
Čiže mu musím tú dovolenku preplatiť aj napriek tomu, že PP v skutočnosti pokračuje, a predčasný dôchodok mu ani nemusia schváliť. Odchodné ale vyplácame až pri ukončení pracovného pomeru a nie teraz? Vďaka
drobeceva
25.08.09,07:52
Čiže mu musím tú dovolenku preplatiť aj napriek tomu, že PP v skutočnosti pokračuje, a predčasný dôchodok mu ani nemusia schváliť. Odchodné ale vyplácame až pri ukončení pracovného pomeru a nie teraz? Vďaka
Áno, odchodné až pri ukončení PP. Aj dovolenka by sa mala preplácať len pri výstupe.
Teraz by som mu nič nepreplácala.On predsa nekončí PP, ostáva robiť.
Chobot
25.08.09,08:12
Čiže mu musím tú dovolenku preplatiť aj napriek tomu, že PP v skutočnosti pokračuje, a predčasný dôchodok mu ani nemusia schváliť. Odchodné ale vyplácame až pri ukončení pracovného pomeru a nie teraz? Vďaka

AK PP pokračuje, žiadnu dovolenku nepreplácaš. Ani na odchodné ešte nemá nárok. Až keď bude končiť PP.
ivetakli
25.08.09,09:36
Tiež som mala taký názor, ale kolega ma zmiatol, všetkým Vám ďakujem ahojte