bolacka
20.08.09,10:12
Ahojte,


Ide o to že máme novozaloženú s.r.o. (od Februára), sme davaj konateľia a aj spoločníci. Sídlo firmy máme uvedené tam, kde býva jeden z konateľov, čiže rodinný dom. Tento rodinný dom je vo vlastníctve matky konateľa. Celý dom je rozdelený na dve samostatné bytové jednotky (každá má vlastný elektromer a pod.). Dom má tri poschodia. Na prízemí býva matka ktorá vlastní dom, na prvom poschodí v tej druhej samostatnej bytovej jednotke má prenájom úplne iná cudzia firma, tiež s.r.o. A na úplne hore je podkrovná izba cca 25-30m2. Táto podkrovná izba je súčasť bytovej jednotky-prízemia.

A účtovníčka ma upovedomila o tom, že keď sme firma, musíme preukázať kde vykonávame svoju činnosť. Činnosť s.r.o. je hlavne maloobchod-veľkoobchod (budeme otvárať internetový obchod) a grafické práce na počítači. Čiže je jasné že výkon práce môže byť jedine v sídle firmy. Vraj treba toto sídlo, kde sa bude vykonávať činnosť nahlásiť na príslušnom obecnom úrade.
1. Čo všetko budem k tomu potrebovať na tom obecnom úrade? Čo budú odomňa vyžadovať?
2. Oplatí sa mi to, ale je aj iná cesta preukázania miesta činnosti firmy?
3. Ak sa nahlásim na obecný úrad budeme musiť do podkrovnej izby (vraj čím menšia výmera, tým lepšie) namontovať elektromer a vštko možné samostatne-čím by sa z nej stala tretia samostatná bytová jednotka?
4. Bola by možnosť nahlásiť si miesto činnosti, jednu kanceláriu v meste ktorú má prenajatú rodinný príslušník, ktorý je živnostník a on tam vykonáva svoju činnosť? Vtedy by som nemusela možno ani nahlasovať túto kanceláriu ako miesto činnosti firmy, ale keď by prišla kontrola by nám to ten rodinný príslušník dosvedčil že tam vykonávame činnosť pre dosiahnutie zisku našej firmy.

Ak bude niekto vedieť, prosím skúste mi to objasniť aby som v tom mala jasno a aby som vedela čo bude najlepší krok.

Ďakujem.
mirčiak
04.09.09,06:17
Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať na situáciu keď sídlo firmy je v byte jedného zo zamestnancov (nie je konateľ v tejto firme ani spoločník) ako je to s obstaraním napr. chladničky do tejto firmy. Je ju možné dať celú do nákladov alebo nie? Keďže je to v byte kde je aj kancelária. Ak by vedel niekto poradiť budem vďačná. Pekný deň
mirčiak
04.09.09,07:03
Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať na situáciu keď sídlo firmy je v byte jedného zo zamestnancov (nie je konateľ v tejto firme ani spoločník) ako je to s obstaraním napr. chladničky do tejto firmy. Je ju možné dať celú do nákladov alebo nie? Keďže je to v byte kde je aj kancelária. Ak by vedel niekto poradiť budem vďačná. Pekný deň

Vie niekto poradiť?