matworld
20.08.09,11:14
Vážení účastníci fóra porada.sk
Chcel by som Vás požiadať o radu a najmä tých, ktorí sú z oblasti elektro inštalácii alebo sa t takýmto dačím stretli.

Ide o toto chceme stavať rodinný dom všetko je na hranici pozemku len elektrika je cca 20m cez cestu.
Dostali sme ponuku realizácie elektrického pripojenia týmto spôsobom:
Podkopať cestu, na druhej strane urobiť výkop. Vlastne pod tou cestnou komunikáciou budú viest elektrické káble na pozemok.

Realizovať to chce človek ktorý sa živý elektroinštaláciami a robí aj revízne správy.
Moje otázky,
1)Je to v poriadku stretol sa s tým už niekto?
2)Aká tam bude cca. cenová réžia u variantu A(elektrika pod cestou) a u variantu B(stĺpové vedenie)?
Veľmi ďakujem za Váš drahocenný čas ktorý ste venovali odpovediam.
Xanti
20.08.09,09:17
Realizovať to chce človek ktorý sa živý elektroinštaláciami a robí aj revízne správy.
Moje otázky,
1)Je to v poriadku stretol sa s tým už niekto?
2)Aká tam bude cca. cenová réžia u variantu A(elektrika pod cestou) a u variantu B(stĺpové vedenie)?
Veľmi ďakujem za Váš drahocenný čas ktorý ste venovali odpovediam.
Tuším varianta B nebude možná, známy museli prekopávať cestu, pri rekonštrukcii domu, do kt. viedla pôvodne elektrika cez stlpy.
Teraz ju už majú pod zemou.
petmar
20.08.09,10:02
Dnes sa robia už len kábelové prípojky - zemou, je to aj do budúcna výhľadovo oveľa lepšia a bezpečnejšia varianta, takže s vonkajším vedením, aj keď by bolo možno o niečo lacnejšie , neuvažujte.
Cena závisí od kopáčov, od križovania iných trás, od typu cesty, asfaltérov a rezačov asfaltu. Samotná elektrická prípojka je takmer rovnaká, vzdušný kábel je o niečo drahší (zabudované nosné lanko), do zeme zase ide piesok a výstražná fólia......
radek666
20.08.09,10:20
Vážení účastníci fóra porada.sk
Chcel by som Vás požiadať o radu a najmä tých, ktorí sú z oblasti elektro inštalácii alebo sa t takýmto dačím stretli.

Ide o toto chceme stavať rodinný dom všetko je na hranici pozemku len elektrika je cca 20m cez cestu.
Dostali sme ponuku realizácie elektrického pripojenia týmto spôsobom:
Podkopať cestu, na druhej strane urobiť výkop. Vlastne pod tou cestnou komunikáciou budú viest elektrické káble na pozemok.

Realizovať to chce človek ktorý sa živý elektroinštaláciami a robí aj revízne správy.
Moje otázky,
1)Je to v poriadku stretol sa s tým už niekto?
2)Aká tam bude cca. cenová réžia u variantu A(elektrika pod cestou) a u variantu B(stĺpové vedenie)?
Veľmi ďakujem za Váš drahocenný čas ktorý ste venovali odpovediam.

Varianta B neprichádza do úvahy to ti elektrikáry neschvália. a pravdepodobne by to nebolo brané ako prípojka ale ako rozšírenie siete NN nakolko na druhej strany cesty by ti musely dať nový stĺp a z toho by si sa až napojil prípojkou do domu. jediná varianta je momentálne na prípojku v zemi. 20m je uplne v pohode vzdialenosť. inak už sa ani cesta nerozkopáva ale pretláča (krtkovanie). Na jednej aj na druhej strane cesty sa odkope a krtkom ti popod cestu pretlači otvor do ktorej dáš ochrannú hadicu (husí krk nnie klasický ale zátažový) a cez neho dáš kábel na prípojku. cesta bude uplne neporušená. žiadne rezanie ani kopanie cesty. za jeden deň máš cestu pretlačenú aj s vloženým káblom.

Radek
matworld
25.08.09,09:59
Všetkým zúčastneným ďakujem za rady pôjdem pod cestou.
Neviete mi odhadnúť ešte náklady na realizáciu, výkopy si urobím sám s niekym?
radek666
25.08.09,10:12
Všetkým zúčastneným ďakujem za rady pôjdem pod cestou.
Neviete mi odhadnúť ešte náklady na realizáciu, výkopy si urobím sám s niekym?

Ťažko povedať záleží od regionu. treba si spočítať cenu (poplatky EONu za pripojenie, elektromerová skriňa, kábel, chránička, pretláčanie, odvod z elektromeru do domu, HDS skrinka na stĺpe - ale tú ti možno dajú elektrikáry)

Suma sumárum možeš počítať 650 -1000 EUR.

Radek