majuška22
20.08.09,11:48
Ahojte,,tí zbehlejší,čo chodievate do Chorvátska,,kolko mám počítať rozpočet na 8 dní,cesta,ubytko na konci augusta pre 2 osoby+jedno dieťa,,nikdy som v Chorvatsku ešte nebola,,čiže nemam poňatia kolko penazí by sme si mali zobrať........ďakujem za odpovede
zltalienka
20.08.09,09:58
A ako ďaleko idete? Koľko km urazíte je podstatná vec. Autom, autobusom, letecky? Aké máte podmienky na ubytovanie? Na súkromí alebo hotel? Nič nepíšeš o strave. Aká je predstava o stravovaní?
Hmmm?
Je potrebných viac informácii.
majuška22
20.08.09,10:00
Ideme autom zo žiliny,,na blint,do nejakého apartmánu,,niekde okolo Omišu
Martin Mocko
20.08.09,10:00
Ahojte,,tí zbehlejší,čo chodievate do Chorvátska,,kolko mám počítať rozpočet na 8 dní,cesta,ubytko na konci augusta pre 2 osoby+jedno dieťa,,nikdy som v Chorvatsku ešte nebola,,čiže nemam poňatia kolko penazí by sme si mali zobrať........ďakujem za odpovede

Cena ubytovania je dosť závislá od miesta pobytu. Taktiež od komfortu ubytovania. Približné ceny ubytovania v destinácií, kam chceš ísť nájdeš tu:
http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/

Od destinácie záleží aj počet najazdených km a od trasy zase závisia dialničné poplatky. Tie zase nájdeš tu:
http://www.stellacentrum.sk/dialnicne_poplatky.php?id=_0editable/dialnicne_poplatky/countries/chorvatsko

Ceny sú v Chorvátsku asi o 20-50% drahšie ako u nás (záleží taktiež od destinácie)
Tu je aktuálny leták z Billy..cenu vyďel 7mimi a máš cenu v EUR

http://www.billa.hr/eurobilla_hr/Default.asp

PS: Spýtaj sa vo svojej banke, ale pravdepodobne by platba kartou v Chorvátsku mala byť spoplatnená tak, ako platba kartou v SR. (aspoň moja banka mi to tak potvrdila)
wegamizi
20.08.09,22:19
My chodime do Chorvatska cez sezonu vlastnou dopravou, cez Rakusko. To znamena znamka na dialnice v rakusku cca 7€ ( tusim tyzdenna), znamka v Slovinsku cca 8€ (my chodime na Istriu ), plus spotreba auta, my mame do ciela 720 km ( spotreba 9 l /100 km ). Na Slovensku tankujeme len tolko, aby sme prisli do Rakuska ( diesel je lacnejsi o 0,10 €), tam natankujeme tolko, aby sme prisli na zaciatok Chorvatska, lebo tam je lacnejsi diesel o 0,27 €. To je vlastna doprava.
Ubytko: od 30 - 50 € na den pre rodinu ( sukromie, bez jedla )
Strava: vlastna z domu, alebo miestna. Restauracia klasicke jedlo cca 40 - 70 kuna, pivo 16 kuna, zmrzlina 5 kuna, pizza 35 - 50 kuna.
To je ozaj v strucnosti, my sme dvaja dospeli, stravujeme sa v podnikoch, nevarime si:eek:, tyzden pobytu nas vyjde cca 600€:).
alexadela
21.08.09,05:53
My sme boli tento rok tiež na blind v Chorvátsku, pôvodne sme chceli na Pag, ale chlapi zmenili trasu až k Omišu a keďže nebolo nič voľné tak sme prišli až na Brelu. Ubytovanie sme našli za 20 EUR / osoba, deti zadarmo. Čistučké apartmány, len nevýhoda bola tá cesta z pláže do kopca. Ubytovanie sme platili v EUR . Stravu sme obmieňali, raz sme navarili, inokedy bola reštaurácia. Cesta bola cez Maďarsko, poplatky v Chorvátsku nás stáli okolo 27 EUR . 2 dospelé osoby , 1 dieťa a minuli sme celkovo za 7 dní do 700 EUR . Brela je prenádherná z pláže boli decká úplne hotové.
gabikao
22.08.09,08:45
Dnes sme sa vratili z z Basky na Krku. Boli sme sami dvaja - ubytovanie nas vyslo 47,-€ na noc, cesta 100,-€ aj s poplatkami (isli sme po dialniciach cez madarsko a chorv., tankujeme LPG). Ubytko (studio) bolo slusne, ale nejak nic extra, isli sme na blind, nedalo sa vyberat, Baska bola plna na prasknutie, aj ked sme odchadzali videli sme turistov ako hladaju nieco volne. Lacnejsie nam ponukli izbu, ale WC, spcha, kuchyna na chodbe spolocne - cena 40,-€. V oboch pripadoch bola zdialenost od mora min.500m,terasa bez vyhladu na more. Ceny stravy ako pise alexadela, ovocie,zelenina na trhu: broskyne- 15 kun, hrozno - 17 kun. lacnejsie boli v obycajnych marketoch. vylet na cely den lodou s obcerstvenim 37,-€ na osobu.
Do buducna uz pojdeme len do zabezpeceneho ubytka, cez net alebo inak, tu mali vsetko podchytene miestne cestovky.
Marína
22.08.09,11:12
Cena ubytovania je dosť závislá od miesta pobytu. Taktiež od komfortu ubytovania. Približné ceny ubytovania v destinácií, kam chceš ísť nájdeš tu:
http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/

Od destinácie záleží aj počet najazdených km a od trasy zase závisia dialničné poplatky. Tie zase nájdeš tu:
http://www.stellacentrum.sk/dialnicne_poplatky.php?id=_0editable/dialnicne_poplatky/countries/chorvatsko

Ceny sú v Chorvátsku asi o 20-50% drahšie ako u nás (záleží taktiež od destinácie)
Tu je aktuálny leták z Billy..cenu vyďel 7mimi a máš cenu v EUR

http://www.billa.hr/eurobilla_hr/Default.asp

PS: Spýtaj sa vo svojej banke, ale pravdepodobne by platba kartou v Chorvátsku mala byť spoplatnená tak, ako platba kartou v SR. (aspoň moja banka mi to tak potvrdila)
Ešte pridám
http://www.konzum.hr/
http://www.lidl.hr/
miro.katreniak
12.08.10,13:58
zdravim, chcel by som sa opýtať aké najnižšie ceny sú za ubytovanie v chorvátskku, lokalita biograd na moru, sme mladá partia teda komfort veľmi nerozhoduje, skôr tá cena. Ešte sme takto neboli, preto by som chcel mať približne prehľad. Ďakujem.
GABAZ
12.08.10,14:14
Skús pohľadať napríklad na týchto stránkach :
www.ljeto.com
www.chorvatske.cz
www.ubytovanivchorvatsku.cz
Marína
12.08.10,15:52
Braňo
10.07.12,06:46
Pri trase Žilina Makarska treba rátať 120 EUR na benzín a 30 EUR na diaľničné poplatky / jedna cesta.
asedma
10.07.12,08:24
Nokerla
10.07.12,12:54
A ake auto mas? nejaky karavan, Hummer, Aygo?
asedma
10.07.12,13:03
A ake auto mas? nejaky karavan, Hummer, Aygo?

..aha, takze len Skodu Fabiu
KatarinaNR
10.07.12,13:06
my ideme o týždeň v piatok na Strednú Dalmáciu, počítam 100 nafta, peugeot 206 4l/100km, 30 poplatky, ideme cez Maďarsko, máme 47€ za noc, dvaja dospelí plus dieťa to je za ubytko 330€, strava vlastná, nie sme nároční, takže počítam 500€ na týždeň približne
Nokerla
10.07.12,13:18
Tak to rataj viac nez len 500€.
Dost optimisticke so spotrebou 4L, jedine ze pojdete s velmi lahkou nohou po dialnici. 30€ poplatky ale zrejme iba tam ci to su uz aj zaratane cestou spat?
Ak das 330€ na ubytko + 30€ na poplatky a 100€ na naftu, tak Vam ostane vreckove 40€ ? Aj to by ste museli mat komplet stravu z domu.

Anna a aky motor tam mate? benzin, diesel? priblizne po dialnici s benzinovym motorom treba ratat cca +- 7l/100km

Ja som bol v Poreči (900km) a spotrebu som mal priemernu 6,3L/100km, po dialnici som siel cca 120 - 130. Cim mensi obsah, tak tym sa motor na dialnici viac trapi a tym padom si aj viac cucne z nadrze. Samozrejme su aj extremy, kedy mozes ist po dialnici aj 90tkou a mat uzasnu spotrebu.
KatarinaNR
10.07.12,13:55
vreckové tam zahrnuté nemám, to sú len náklady
KatarinaNR
10.07.12,13:56
a samozrejme, že spotreba bude väčšia, boli sme vlani, už vieme asi koľko nás to vyšlo
asedma
10.07.12,15:08
to Nokerla
..pojde syn prvykrat..ja len tak orientacne zistujem, lebo im chcem cestu zaplatit
..mame motor 1,2 na benzin..po precitani inych prispevkov ratam cca 150 eur..:confused:
alaya1
10.07.12,15:41
Nas z vychodu stal bezzin 200 eur.
asedma
10.07.12,19:45
jasne, mate to dalej
Nokerla
11.07.12,18:16
To ratas uz s poplatkami ci len benzin?......po dialnici bude mat cca tych + - 7L...
Ked im chces spravit radost, tak ci zaplatis 100 ci 150 je uz jedno.

Nas z KE do HR (900km) stal benzin cca 130€.
pepa78
11.07.12,18:26
na Krk zásadne cez Slovinsko, teda keď ti nieje ľúto € na poplatky...
Rozalka
11.07.12,18:43
Vašu spotrebu môžem len tichučko závidieť - môj automat s truhlicou na streche si cucol riadne: hore-dole 2200 km, spotreba 250 €

Diaľnica HR (Goričan-Blato na Cetinje, Vrgorac-Goričan) 65
Diaľnica HU 10
Ubytko 11 nocí 550 (apartmán pre 5 osôb, od mora 3 metre +10 schodov)
strava vlastná + 4x večera v reštaurácii (lignje, tuniak, chobotnica, makrela a pod.)
Čo sa týka stravy v reštauráciách: 28.6. napr. lignje za 50 HRK, o 2 dni, 30.6. v sobotu to isté jedlo v tej istej reštike (Trpanj, Pelješac) 80 HRK, holt začala sezóna!
Aj s tým treba počítať.

Náš rozpočet 1100 (na 11 dní) sme celkom do dna nedočerpali, navýšili ho len výdavky na olivový olej, ktorého som si dovliekla "do foroty" sebe aj rodine
Rozalka
11.07.12,18:46
my ideme o týždeň v piatok na Strednú Dalmáciu, počítam 100 nafta, peugeot 206 4l/100km, 30 poplatky, ideme cez Maďarsko, máme 47€ za noc, dvaja dospelí plus dieťa to je za ubytko 330€, strava vlastná, nie sme nároční, takže počítam 500€ na týždeň približne
Katka, a kam idete?
calysto
13.07.12,11:47
ubytko pre 3, teda maly aprtman cca 50/60 eur, varime si sami, minieme denne asi 30 eur a cesta vysla palivo plus dialnicne poplatky cca 200 eur.
bjuty smis
13.07.12,12:56
to s tou spotrebou si teda pekne optimistická..