liu
20.08.09,13:16
Dobrý deň,

živnostníčke, ktorá zrušila živnosť a jej posledné zdaňovacie obdobie bol 7/2009 vznikla daň.povinnosť vzťahujúca sa na majetok. Môžete mi, prosím, objasniť, ako postupovať, aké tlačivo použiť? 26.6. kúpila úžitkové auto, ktorého daň si odpočítala, ako to bude s ním? Ešte som niečo takéto nerobila.

Ďakujem
Vladimír Ozimý
20.08.09,11:31
Dobrý deň,

živnostníčke, ktorá zrušila živnosť a jej posledné zdaňovacie obdobie bol 7/2009 vznikla daň.povinnosť vzťahujúca sa na majetok. Môžete mi, prosím, objasniť, ako postupovať, aké tlačivo použiť? 26.6. kúpila úžitkové auto, ktorého daň si odpočítala, ako to bude s ním? Ešte som niečo takéto nerobila.

Ďakujem

tlačivo bude to isté, t.j. použijete tlačivo DP k DPH platné od 1.4.2009, pričom § 81 zákona o DPH vám hovorí ako máte postupovať pri majetku, pri ktorom ste si uplatnili DPH. Ak ste si uplatnili DPH s automobilu za jún a v júli máte posledné zdaňovacie obdobie, potom celú DPH musíte vrátiť štátu späť a túto DPH uvádzate do riadku 16. Všeobecne platí že ak ide o majetok ktorý sa odpisuje (daňovo) daň sa vracia so sumy zníženej o odpis (auto ste ešte neodpisovali preto vraciate celú DPH). Odporúčam si pozrieť § 81 ods. 6 zákona o DPH