vierkavierka
20.08.09,12:45
Ahoj! Potrebujem internet v terene do notebooku. Teraz využívam z O2 ale nevyhovuje pre svoju pomalosť. Rozhodujem sa medzi T-Com a Oringe. Ak máte niekto skúsenosti podelte sa o ne. Ďakujem
arizona
20.08.09,12:14
kero64
20.08.09,16:54
Mala si asi na mysli T-mobile. V podstate je to skoro jedno. Teraz majú dobré akcie obaja. T-mobile ponúka 10GB za polovicu, t.j. 19,73€. Rýchlosť má 2Mb/s-512kb/s. Orange ponúka balík Mobilný Orange internet Premium- 10 GB za 33,16€, ale v cene máš aj 100 SMS v sieti Orange. A jeho rýchlosť je až 7,2 Mb/s. Sú tam ešte aktivačné poplatky a kúpa dátového zariadenia, ale to už býva väčšinou len pár €. Záleží aj na tom, koľko dát potrebuješ a koľko si ochotná do toho investovať. Ja by som teraz využil tu akciu od T-mobile, ale je pomalší. Treba vedieť, kto tam, kde ho budeš používať má lepšie pokrytie. A ak máš u niektorého operátora paušál, možno by si to mala o niečo lacnejšie, ale na to by si sa musela ísť spýtať. Rozhodnutie je na tebe.
pistik71
20.08.09,17:14
Najprv napis na co potrebujes ten mobilny internet. Na zaklade toho sa ti da presnejsie poradit.
Ci budes stahovat velke objemy dat, alebo len obcas nejake maily, alebo sa chces pripajat na nejaky firemny server,...

To aby si si zbytocne nekupila nieco, co nevyuzijes. Moznosti je viac.
matus-x1
22.08.09,21:42
Ja mám už niekoľko rokov mobilný net od orange. Doma máme starí EDGE balík a ja osobne mám Premium za tú tisícku mesačne, ale modem som si kupoval zvlášť aby som nebol viazaný.

Takže ak máš konkerétne otázky, pýtaj sa.
Valcake
22.08.09,23:50
Ja tiež mám orange mob.net, ale mám viazanosť, čo sa mi práve končí. Radšej by som bola za neviazanosť. Ako to urobiť? Poradíš matus-x1? Orange služby využívam skoro 10 rokov. Mne to vyhovuje. DíK.
bettylou
23.08.09,05:46
Môžu to mať rozdelené, napr.v Rakúsku má A1 vychtené lokality s najvačším množstvom účastníkov a tam má prednosť, ostatní poskytovatelia sú automaticky pomalší, a majú zase iné zóny, kde sú potom rýchlejší, ale to je už vidiek alebo menej využívané oblasti. Na to majú mapy aby ti ukázali, že či sú oni v danej lokalite najrýchlejší alebo niektorý iný operátor a podľa toho si vyberieš. Myslím že TM aj Orange by mohli mať takéto mapy aby si sa vedela zorientovať. A mohla by si si to porovnať, že krotý je rýchlejší tam kde si ty.
matus-x1
23.08.09,10:08
Valčake, keď uzatváraš zmluvu, tak predajcovi povieš, že nechceš byť viazaná, tým pádom nemáš právo na modem za akciovú cenu, buď zaplatíš jeho plnú cenu u orangeu alebo ho nezoberieš vôbec.

Ja som s počiatku bral paušál a k nemu Samsung Omniu a mobilný internet premium (iba sim kartu) a sim karty som si vymenil, v Omnii som mal stale internet a kludne som hu lahko prepojil i z pc a v mojom starom SE som mal paušálovú SIMku.

Potom som si cez inzerát objednal nový modem Huawi E270 (zatial najlepší na trhu) za 2000 SK, pri tom v tedy stál v orangei okolo 4500 SK.

Plus už som mal ten modem aj pokazený a ked som ho poslal naspäť inzertovy, do dvoch týždňov som ho mal opravený.
Maxinka
21.04.10,11:32
Ja tiež mám orange mob.net, ale mám viazanosť, čo sa mi práve končí. Ako to urobiť ak nechcem ju dalej využívať? Napísať výpoved - ako?? DíK.
jojom
21.04.10,12:04
Ja tiež mám orange mob.net, ale mám viazanosť, čo sa mi práve končí. Ako to urobiť ak nechcem ju dalej využívať? Napísať výpoved - ako?? DíK.

Najlepšie asi bude ak aby si zašla na predajné miesto, a povedala že chceš ukončiť zmluvu a či treba na to žiadosť alebo to stačí ústne na mieste. Prípadne pozri čo máš v zmluve čo je v nej napísané o ukončení.
Maxinka
21.04.10,12:50
Najlepšie asi bude ak aby si zašla na predajné miesto, a povedala že chceš ukončiť zmluvu a či treba na to žiadosť alebo to stačí ústne na mieste. Prípadne pozri čo máš v zmluve čo je v nej napísané o ukončení.
Hmmm... ďakujem. Volala som - treba žiadosť. Idem ju nejako sformulovať.
1a4ter
23.04.10,22:23
Nechaj si O2. S rýchlosťou na mobilných internetoch to máš na jedno kopyto.Akurát že O2 je najlacnejší. Každý mobilný je pomalý, s tým už nič nenarobíš.
1a4ter
25.04.10,21:44
Nechaj si O2. Ostané mobilné nebudú o nič lepšie.Akurát že O2 je najlacneší.6€ za neobmedzeny? to je pekne
dalid
26.04.10,04:47
Len si pri nete od O2 uvedomte, ze je primarne urceny pre mobilne telefony a PDA.. Kedze O2 zatial stale nema vybudovanu riadnu (myslim 3G) siet, tak samozrejme ho ludia pouzivaju aj pre notebooky. Zas ale za tu ceny - 6 Euro bez limitu dat, niekde musi byt zadrhel ;). No a tym je jeho rychlost, ktora je taka aka je :( ... Osobne dufam, ze veci sa zlepsia, O2 spusta testovanie LTE siete v BB. Samozrejme od testovania po vystavbu novej siete este uplynie vela casu. Ale aspon vidno ze O2 si same uvedomuje, ze datove sluzby v sucasnosti ma dost slabe a do existujucej technologie (3-4G), ktora sice nedosiahla svoje limity, ale bude aj tak uz iba zastaravat, sa im mozno neuplati uz investovat...