elli
10.08.05,19:23
Vytopila som si byt vodou z pracky, a na laminatovych parketach sa mi urobili vybuleniny, neviem ako to inak nazvat.

Ma niekto skusenost, ci existuje sposob, akym to odstranit, alebo treba vymenit celu podlahu?
bepo
10.08.05,17:31
Povedal by som že vymeniť celú podlahu,laminátová nie je rozoberateľná.
durisovad
10.08.05,17:47
Ja by som povedala, ze za jedno rok-dva ti to vyschne, len bud trpezliva. :)
elli
10.08.05,18:58
No to sa tesim. Takze vysledok - rok dva pockat, a ak to nevyschne, tak vymenit :)

Tak mi drzte palce, buduci tyzden pride poistovak.
Hlinkovx
10.08.05,19:01
laminátová podlaha nevyschne.....
ak už nasiakla vodou...tak jedine vymeniť.....
ondrejvla
10.08.05,19:08
Ak máš lepiacu, tá veru nevyschne, táto nová, myslím, že sa volá klik-klak sa dá rozobrať a nie je taká škoda. No to ťa ľutujem, nejde len o škodu, ale o tú robotu! Aj mne syn občas vyhodí hadicu, keď sa ide kúpať a zabudne mi ju dať späť. Pokiaľ to bude tiecť len po kúpeľni ešte je dobre, ale keď to pretečie..., tak mám aj ja o robotu postarané.

Skús sa opýtať odborníka, napríklad aj toho, čo ti to robil, ako sa dá niečo zachrániť.
durisovad
10.08.05,19:47
Nemysli, ze sa z Tvojej skody tesim, ja ta lutujem, len som to chcela trochu odlahcit.
Skusenosti s laminatom nemam, my mame drevene, zatial nam nezatiekli, ale keby sa tak stalo, veru tiez neviem, co by to narobilo za garazdu.
Janna
11.08.05,04:28
Vytopila som si byt vodou z pracky, a na laminatovych parketach sa mi urobili vybuleniny, neviem ako to inak nazvat.

Ma niekto skusenost, ci existuje sposob, akym to odstranit, alebo treba vymenit celu podlahu?

Presne toto isté sa stalo mojej kamarátke. Vytiekla jej voda z práčky a leminátové parkety z toho vypučali. Laminát mali položený asi mesiac. Žiaľ, nedalo sa to opraviť, museli to len celé vymeniť (:
S21
11.08.05,04:49
Dá sa to opraviť, vyrezať väčší kus a založiť nové, mangel tak opravoval kamošovi, a v pohode. Bolo s tým kus roboty, ale dá sa.
amelia
11.08.05,04:55
Dá sa to opraviť, vyrezať väčší kus a založiť nové, mangel tak opravoval kamošovi, a v pohode. Bolo s tým kus roboty, ale dá sa. Tiež mi to takto navrhovali, ale bolo nutné vymeniť od toho miesta až po stenu-takže kus.
brm
11.08.05,05:06
presťahuj pračku naspäť do kúpeľne...alebo zruš parkety ...
S21
11.08.05,05:15
Tiež mi to takto navrhovali, ale bolo nutné vymeniť od toho miesta až po stenu-takže kus.

ale vždy lepšie ako meniť celú izbu
durisovad
11.08.05,05:29
A co tak vymenit cely byt?
Bionda
11.08.05,05:34
LDTD laminovaná drevotrieskovaná doska keď napučí, neodpučí... problém je jej okraje, ktoré nie sú chránené... povrch je OK ... avšak pri takomto probléme to buď vymeníš celé.. alebo sa zmieriš ako to vyzerá.
elli
11.08.05,06:48
Karkulka, pracka JE v kupelni, to len ja som taka sikovna, ze som vodu zbadala az vtedy, ked z kupelne cez chodbu tiekla do izby :(

Inak, dusevne som uz vysporiadana s tym, ze to bude treba menit cele, len este som skusila poradu, ako malu iskricku nadeje, ci sa tomu predsa len neda vyhnut. Co uz. Najhorsie je ze to je detska... ale zasa na druhej strane, aspon moju decu prinutim zredukovat jej desiatky plysakov, dufam.....

Durisovad, dobry napad, vymenim moj byt za tvoj :) beries?

Inak, uz dlhsie sa pohravam s myslienkou na prerobenie bytu, a toto bol posledny impulz, takze vsetko zle je na nieco dobre. Ak by niekto chcel poradit, tak http://forum.living.cz/read.php?35,1171263, tam je moj pokus o podorys. Ak ste uz niekto takyto byt prerabali, sem s inspiraciami!
elli
11.08.05,06:53
[QUOTE=ondrejvla]Ak máš lepiacu, tá veru nevyschne, táto nová, myslím, že sa volá klik-klak sa dá rozobrať a nie je taká škoda. No to ťa ľutujem, nejde len o škodu, ale o tú robotu! Aj mne syn občas vyhodí hadicu, keď sa ide kúpať a zabudne mi ju dať späť. Pokiaľ to bude tiecť len po kúpeľni ešte je dobre, ale keď to pretečie..., tak mám aj ja o robotu postarané.
--------------------
V obyvacke mam zamkove parkety, raz sa podarilo nebadane mojej najzlatejsej dcere vyliat na ne vodu a dostatocne dlho ju ignorovat, az kym nenapucali parkety na dvoch miestach. Nastastie to bolo kusok od kraja a nebol problem vymenit to, robota na 2 hodiny, ale s patricnym komentarom, takze odvtedy si dava pozor :) tak nafrfli synovi preventivne, mozno to zaberie

No, pomohla som si, mam byt hore nohami a ten zatuchnuty puch kym sa to vsetko odvetra .... ak nepomoze preventivne hundranie, posli ho ku mne nech vidi a citi, ako to moze dopadnut :)

Diky vsetkym, ste zlati.
Katty
11.08.05,08:15
čauko my sme to zažili včera, máme novonaklikané laminátové parkety v dome, ešte v ňom ani nebývame. Inštalatér nám mal zapojiť vodu,plyn aťď a jeden radiátor bol zle utesnený a tak pekne vytiekol POD PARKETY (kedže na tej strane ešte neboli obvodové soklíky). On síce tesnenie opravil ale parkety dalej neriešil a tak kým sme prišli domov čakalo nám prekvapko. Kliky-spoje zatial pekne napučali a oduli sa, tak nám neostávalo nič iné len milú podlahu na pol metra od steny rozklikať a vyutierať vodu ktorá stála na mirelone-samozrejme ten je nepremokavý. Parkety sú ale nepoužitelné takže ideme kupovať dalšie balenie a naklikať nové...
ALDA
11.08.05,08:35
Čítala som vaše zážitky s parketami, hrúza...:D Ja viem, že keď sa uvolnia parkety /tie lišty okolo steny/ tak je možné ak vyschnú nič sa nedeje.
Prerábali sme byt /jadro/ mala som plávajúce parkety v kuchyni aj na chodbe
a predsatavte si mám tam tie pôvodné:) Menili sme aj linku, celú kúpeľňu z obývačky vyrezali otvor do kuchyne, menili zárubne a dvere a perkety zostali v pohode. Ale problémy sme mali aj my, ani nechcem spomínať!!
Tak si teraz hovorím, že som mala šťastie.

Súcitím s každým kto má takéto problémy. A to je pravda, že každé zlo je na niečo dobré..takže hor sa do prestavby...:)

Hela
bepo
11.08.05,08:42
Parkety sú ale nepoužitelné takže ideme kupovať dalšie balenie a naklikať nové...Aké ideme kupovať parkety?Hádam inštalatér ide kupovať parkaty
bepo
11.08.05,08:45
elli-tip k prestavbe,suseda to tak urobila.Zrušila špajzu a tam si urobila sprchovací kút a umývadlo,zrušila kúpeľnu a zbúrala priečku medzi kúpeľnou a kuchyňou.Vyzerá to celkom dobre
durisovad
11.08.05,09:48
Mila moja ELLI, byt s tebou menit nebudem, ale vdacne ta aj s tvojou milenou dcerkou ubytujem. A aj na plysaky v pivnici este miesto najdem. Len pridite!
elli
11.08.05,09:50
:)
elli-tip k prestavbe,suseda to tak urobila.Zrušila špajzu a tam si urobila sprchovací kút a umývadlo,zrušila kúpeľnu a zbúrala priečku medzi kúpeľnou a kuchyňou.Vyzerá to celkom dobreDiky. Zatial sme v stadiu, ze projektantka navrhla vanu pod okno, sprchovaci kut na opacnu stranu komory (na tu bez okna) a umyvadlo hned za dvere, necham si este v kupelnovom studiu urobit 3D navrh a uvidim.
Fotky od susedy na living asi hodit nevies, ze?
elli
11.08.05,09:51
Mila moja ELLI, byt s tebou menit nebudem, ale vdacne ta aj s tvojou milenou dcerkou ubytujem. A aj na plysaky v pivnici este miesto najdem. Len pridite!
BERIEM ZA SLOVO, posielam za chladnickovu krabicu plysakov najblizsou postou!!!:) :)
amelia
11.08.05,10:10
Vy tu máte aspoń problém s vodou, ale ja som si ich poškodila vlastnou hlúposťou. Lepila som na nohy stoličiek štvorčeky z filcu sekundovým lepidlom, stoličku-našťastie len jednu som pekne položila, keď som ju chcela presunúť na miesto, tak sa ani nepohla...musela som myknúť-zas ma nič múdrejšie nenapadlo, filc zo stoličky nepopustil, ale vrchná vrstva podlahy tá ano.Takže 4 diery v dlážke vyzivujú hneď pri vchode do jedálne...
bepo
11.08.05,10:37
Fotky hodiť viem ale ich nemám a asi ani mať nebudem
durisovad
11.08.05,10:38
BERIEM ZA SLOVO, posielam za chladnickovu krabicu plysakov najblizsou postou!!!:) :)A dieta posles v krabici od topanok?
Hlinkovx
11.08.05,18:51
Lepila som na nohy stoličiek štvorčeky z filcu sekundovým lepidlom a prečo si filc lepila sekundovým lepidlom ??? :confused: :confused: ...však tie filcové podložky sa dajú kúpiť....a nepotrebuješ nič lepiť....a držia super...a podlahu nepoškodia...
amelia
11.08.05,19:09
a prečo si filc lepila sekundovým lepidlom ??? :confused: :confused: ...však tie filcové podložky sa dajú kúpiť....a nepotrebuješ nič lepiť....a držia super...a podlahu nepoškodia...Len preto, lebo ja som z tých, čo veci musia riešiť okamžite, ako im prídu na um. Doma som nič iné nemala....:D
Katty
12.08.05,09:00
Bepooo,

no jasne nakázali sme ich kúpiť tomu inštalatérovi a včera nám skutočne doniesol jeden balík, ale klikať sme už klikali my. No a potom doniesol ešte faktúru za práce, dole svietila taká chutná cifra 20tisíc, bohvie koľkokrát sú tam započítané tie parkety že :(
AntekaK
21.08.06,15:43
Ahojte,
opýtam sa trochu od veci, ale ked už je v tejto téme spomínaná laminátová podlaha, pripojím to sem. Chcem doma dávať laminátovú plávajúcu podlahu, odveziem 20m2 vo felícii?
A ešte otázka: je veľký rozdiel medzi 6mm a 7mm podlahou (okrem toho 1mm) - myslím v kvalite? Je ten milimeter veľmi poznať, je hodný 100,- na m2?
:( :eek: :( :eek:
Hlinkovx
21.08.06,18:24
my sme robili kúsok viac ako 30 m2 a doviezli to v combíku vo felícii....so sklopenými sedačkami.. pretože tam mali aj tú podložku a lišty...a ostané náradie...máme tú 7 mm a som spokojná...s tým vyšším zaťažením
myslím si...že aj tu platí ..zlatá stredná cesta..
osobne som tam v predajni mala známych..ktorí mi povedali..nekúp si tú najlacnejšiu..a tak som si kúpila...cenovo a zaťažením tú vyššie ....a potom mali ďalšie , ktoré mi pripadali ako tá moja..len boli o ďalšiu stovku drahšie..keď som sa pýtala..aký je rozdiel medzi tou strednou a vyššou....tak na to mi povedali..že to je pre tých normálnych..a tá vyššia, pre tých, čo nemajú kde dávať peniaze..
takže toľko moje skúsenosti