mr.jo
20.08.09,12:47
Ahojte prosim chcem sa spytat...

Ak firma kupi sk domenu od ineho subjektu registrovaneho na slovensku...fakturovana je na firmu, zmluva je na firmu, ale vlastnik domeny je ina osoba. MOze byt s tym problem??
A tiez.. moze byt problem ked po roku, resp 2 firma nebude fakturovat predlzenie domeny na seba ale uz na inu osobu? Ako toto funguje? Neviete niekto helpfnut? pripadne nepoznate nejakeho pravnika co ma s tymto skusenosti?

Dakujem
rickman
22.08.09,09:15
Naco chces na takuto prkotinu pravnika.

Domena sa predava tak, ze sa zmeni vlastnik a najlepsie aj registrator domeny. Pokial vlastnik domeny ostava rovnaky, tak k ziadnemu predaju nedoslo - akurat jeden zaplatil za druheho poplatky.

Vacsina registratorov vsak uz pri registracii oznaci za vlastnika seba. Domena je sice tvoja, ale v sk-nic figuruje ako registrator a vlastnik spolocnost, cez ktoru si si to objednal. Je to rychlejsie a lacnejsie. No prevody su potom komplikovanejsie.

Ja by som to riesil najskor vinkulaciou v banke a nestaral sa o zvysok. Pokial sa stanes vlastnikom a registratorom bude nejaky tvoj webhostingovy proskytovatel, tak potom banka vyplati zmluvu resp. fakturu.
MareceK87
24.08.09,23:28
Ak chces previest domenu na svoje meno potrebujes si na stranke sk-nicu (www.sk-nic.sk) vygenerovat formular F6 ten musite podpisat a nechat overit notarom..
Ak planujes na domene podnikat je lepsie mat ju na svoje meno / firmu. Uz len preto ze ked budes chciet kvoli nekvalite zmenit poskytovatela nebudes musiet platit poplatky za zmenu vlastnika v polovici roku (prides o pol roka ktory si uz zaplatil).
profesional
20.12.09,22:02
POZOR,

domenu nemozes vlastnit. Domena je vlastnictvom centralneho registra SK-NIC. Ty mozes byt len drzitel domeny.

Co sa tyka nakupu domeny, nakolko nedochadza k zmene vlastnictva, ale len k zmene drzby, tak toto cele musi byt realizovane na zaklade pisomnej zmluvy o postupeni prav a povinnosti spolocne so zmluvou o prevode majetkovych prav. Nakolko drzitelstvo domeny je forma majetkoveho prava. Ak sa pytas preco zmluvou o postupeni prav a povinnosti tak preto, lebo pri registracii domeny prvy drzitel domeny uzatvara zmluvu s SK-NIC o domene. A teda ak domenu predava, resp. ak predava drzitelstvo domeny, dochadza k nastupnictvu do tejto zmluvy novym subjektom.

Uz som pomohol s tymto viacerym ludom tak ak chces, tak mi napis a pomozem ti s tym.
truban
11.03.10,09:48
hlavne si zabezpec, aby bola domena na tvoj sk-nic handle a vtedy su jej drzitel