hanusvas
20.08.09,13:44
Nevie náhodou niekto poradiť v otázke zmätočných paragrafov v zákone 68/2008 o úuhradách za televíziu a rozhlas? Otázka znie, kedy končí povinnosť úhrady pre osobu ktorá zomrela koncom mesiaca 6, ale odhlásena bola formulárom RTVS (Odhláskou) až v siedmom dni nasledujúceho mesiaca. Elektrické hodiny boli tiež prepísané na inú osobu až v nasledujúcom mesiaci po mesiaci úmrtia. Je osoba povinná uhradiť poplatok i za mesiac, kedy už nežila? Túto situáciu vôbec tento zmätočný zákon 68/2008 nerieši...
Ďak. vopred za radu
buchač
20.08.09,12:23
Nevie náhodou niekto poradiť v otázke zmätočných paragrafov v zákone 68/2008 o úuhradách za televíziu a rozhlas? Otázka znie, kedy končí povinnosť úhrady pre osobu ktorá zomrela koncom mesiaca 6, ale odhlásena bola formulárom RTVS (Odhláskou) až v siedmom dni nasledujúceho mesiaca. Elektrické hodiny boli tiež prepísané na inú osobu až v nasledujúcom mesiaci po mesiaci úmrtia. Je osoba povinná uhradiť poplatok i za mesiac, kedy už nežila? Túto situáciu vôbec tento zmätočný zákon 68/2008 nerieši...
Ďak. vopred za radu


Majitelia viacerých domov a bytov budú platiť len za jedno odberné miesto elektrickej energie, teda iba za jeden dom alebo byt. Ľudia musia 140-korunový poplatok uhradiť cez SIPO (sústredné inkaso platieb obyvateľstva) alebo aj bankovým prevodom do posledného dňa príslušného mesiaca.

Prepáč , ale kvôli takejto sume by som si nejak nervy nerobil .
Veď ako píšeš úhrady boli odhlásené ....

http://aktualne.centrum.sk/kultura/media/clanek.phtml?id=1155345
hanusvas
20.08.09,12:38
No, dovolil by som si nesuhlasit, ze sa jedna o zanedbatelnu ciastku. Pokial si dobre pamatam, tato mafianska institucia postupovala niekedy pred 2 rokmi v spore o koncesionarske poplatky proti koncesionarom tak, ze z povodne desatkorunovach ciastok boli do dvoch tyzdnov statisicove pohladavky. Ani nevedeli ako...
hanusvas
20.08.09,12:40
reakcia 2.
A ...priznam sa, ze velke svetlo si mi do toho nevniesol, lebo v Tvojom citate je zase gumove vyjadrenie - prevodom do posledného dňa príslušného mesiaca. A ktory je to ten - prislusny?
buchač
20.08.09,13:21
No, dovolil by som si nesuhlasit, ze sa jedna o zanedbatelnu ciastku. Pokial si dobre pamatam, tato mafianska institucia postupovala niekedy pred 2 rokmi v spore o koncesionarske poplatky proti koncesionarom tak, ze z povodne desatkorunovach ciastok boli do dvoch tyzdnov statisicove pohladavky. Ani nevedeli ako...


reakcia 2.
A ...priznam sa, ze velke svetlo si mi do toho nevniesol, lebo v Tvojom citate je zase gumove vyjadrenie - prevodom do posledného dňa príslušného mesiaca. A ktory je to ten - prislusny?

No dobre , desaťkorunová čiastka ...
Ale od nikoho nedostali ani trt ...Nechci mi povedať , že pri , povedzme prípadnom nedoplatku cca za dva mesiace by si bol ochotný zaplatiť nehoráznu 5-miestnú sumu , sa mi nechce veriť ...
Lebo v mojom prípade by teda také niečo neprešlo ...

Čo bolo pred dvoma rokmi , už dávno neplatí ..

Vidno , že si nečítal všetko a hneď sa srdíš ...
Veď nečítaj príslušný citát , ale link , odkaz na celý článok ....

Zasa by som zareagoval , ale nemôžem :confused:.....dostanem po prstoch ...:rolleyes: