Lucia S.
20.08.09,13:44
Bola som prijatá na VŠ do Košic ale žiaľ, ubytovanie som nedostala. Prosím niekoho poradiť ubytovanie v blízkosti Leteckej fakulty. Za každy návrh budem povďačná.
m.hladka
20.08.09,13:57
Skúsim sa popytať, nesľubujem.
Zitulda
20.08.09,14:17
Lucka a aké ubytovanie to má byť? Skús popísať presnejšie...podnájom v byte(v jednej izbe, poprípade garzónku do podnájmu atď. Vieš moja veľa záleží na peniažkoch, koľko si môžeš utrhnúť. Aj ja sa Ti skúsim poinformovať. A to iba v okolí leteckej fakulty?
pasuliatko
20.08.09,17:21
skús hľadať podnájom
Xanti
20.08.09,17:27
skús hľadať podnájom mimotemymoja ona ho hladá, potrebuje pomôcť. Tak požiadala na porade. :D Tiež by sa mi ťažko hladal podnájom , alebo ubytovanie na inťákoch, alebo v ubytovniach zo vzdialeného mesta, ked neviem na akú štvrť by som natrafila.
Je fajn, že poraďáci s KE sa snažia pomôcť.
pasuliatko
20.08.09,18:43
mimotemymoja ona ho hladá, potrebuje pomôcť. Tak požiadala na porade. :D Tiež by sa mi ťažko hladal podnájom , alebo ubytovanie na inťákoch, alebo v ubytovniach zo vzdialeného mesta, ked neviem na akú štvrť by som natrafila.
Je fajn, že poraďáci s KE sa snažia pomôcť.

ved jasné ale na nete je plno ponúk na podnájom.treba aj tam hladať ale aj sa opýtať;)
Xanti
20.08.09,18:44
ved jasné ale na nete je plno ponúk na podnájom.treba aj tam hladať ale aj sa opýtať;) No vieš aj v KE je pár takých miest ako v BA pentagon. A iste na slepo by som nehladala. ALe áno na nete ponuky sú. mimotemy
buchač
20.08.09,18:56
Bola som prijatá na VŠ do Košic ale žiaľ, ubytovanie som nedostala. Prosím niekoho poradiť ubytovanie v blízkosti Leteckej fakulty. Za každy návrh budem povďačná.

A prečo , za kým si bola ....;)

V blízkosti je len Džungľa , poprípade Furča ....Na Ťahanovciach neverím , možno v blízkosti Mieru ...
buchač
20.08.09,19:10
pasuliatko
20.08.09,19:17
No vieš aj v KE je pár takých miest ako v BA pentagon. A iste na slepo by som nehladala. ALe áno na nete ponuky sú. mimotemy

ved jasne ja som za ked sa niekto opýta ale treba aj pohladať.
Lucia S.
21.08.09,04:40
Lucka a aké ubytovanie to má byť? Skús popísať presnejšie...podnájom v byte(v jednej izbe, poprípade garzónku do podnájmu atď. Vieš moja veľa záleží na peniažkoch, koľko si môžeš utrhnúť. Aj ja sa Ti skúsim poinformovať. A to iba v okolí leteckej fakulty?

Tak to je vsetko tak ja by som najradsej chcela ubytovat na internate na leteckej ale nie je miesto.skusim este odvolanie.ale ked to nevyjde tak ja by som radsej sla k niekomu do podnajmu do 80€. ubytovať by som sa už chcela 7.septembra. dakujem vsetkym za ochotu mi pomoct.
buchač
21.08.09,06:24
Tak to je vsetko tak ja by som najradsej chcela ubytovat na internate na leteckej ale nie je miesto.skusim este odvolanie.ale ked to nevyjde tak ja by som radsej sla k niekomu do podnajmu do 80€. ubytovať by som sa už chcela 7.septembra. dakujem vsetkym za ochotu mi pomoct.

Zavolal som na patričné miesto , dostal nasledujúce informácie :

- odvolanie môžeš podať , ale šancu nemáš ....
- pri odvolaní sa prihlida na vzdialenosť bydliska trvalého pobytu
- do 100 km je to nejakých 6O bodov
- nad 150 km je to bodov viac
- kilometráž sa hodnotí podľa vyhľadávača a nie podľa údajov , ktoré udali uchádzači .....
........čísla ber z rezervou , nepísal som si ich , sú len orientačné....

Sumár

Ak aj dostaneš internát , o čom volaná / zodpovedná / osoba veľmi pochybuje , tak maximálne prístelku .....
Túto by som na Tvojom mieste nebral zasa ja ...inak poznám tie priestory internátu...;):rolleyes:
Lucia S.
21.08.09,06:29
ja viem,že sa beru KM ale ja som internat nedostala a moj nedaleky sused z tej istej dediny ano. tak ja si myslim,ze az tak km nerozhoduju. ved preto si pre istotu hladam podnajom.
Lucia S.
21.08.09,06:31
Este som sa chcela spytat. preco nemam prat pristelku?
buchač
21.08.09,10:48
Este som sa chcela spytat. preco nemam prat pristelku?


Málo , veľmi málo miesta ...;)
Na tento priestor 4 ľudia , potkýňajú sa o seba....a ešte jeden plus ....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Študentská buňka :

2 izby - v každej po dve válendy , nočné stolíky , skrine ...neviem teraz , či sú tam aj písacie stoly , niekedy neboli , každý študent si to riešil po svojom ....
Chodbička
WC
Kúpeľňa
Lucia S.
21.08.09,10:55
jasné tak to je moc. ale mne ide hlavne o to, aby som co najviac usetrila. dakujem ti za ochotu. a ty odkial to vsetko vies???chodil si na tuto školu?
TatianaM
21.08.09,11:05
Podľa mňa ak nie je iné riešenie je dobré vziať aj prístelku. Časom sa to na internáte preriedi. Niekto nenastúpi, alebo sa ubytuje na priváte. A tak ako Ti radia, treba hľadať na internete a hlavne telefonovať, telefonovať. Viem o čom hovorím, v stredu som tiež hľadala privát v Ke a na jednom čísle boli ešte dve voľné miesta. Ale bohužiaľ tých telefónnych čísel bolo tak veľa, že bohužiaľ neviem ktoré z nich to bolo.
Lucia S.
21.08.09,11:21
Podľa mňa ak nie je iné riešenie je dobré vziať aj prístelku. Časom sa to na internáte preriedi. Niekto nenastúpi, alebo sa ubytuje na priváte. A tak ako Ti radia, treba hľadať na internete a hlavne telefonovať, telefonovať. Viem o čom hovorím, v stredu som tiež hľadala privát v Ke a na jednom čísle boli ešte dve voľné miesta. Ale bohužiaľ tých telefónnych čísel bolo tak veľa, že bohužiaľ neviem ktoré z nich to bolo.


dakujem
Zitulda
21.08.09,18:19
Lucka ako som sľúbila u nás v bloku ale je to na Kuzmányho sídlisku (od VŠL vzdialené a je tu k prenájmu z rekonštruovaný, nezariadený trojizbový byt. možnosť prenájmu je ale asi až od októbra. Sumu som sa nepýtala, lebo je to vec madzi inými stránkami...kontakt môžem dať. Iba môj predpoklad je , že cena nude hodne vysoká, nakoľko sa jedná o sídlisko v najlepšej časti mesta...blízko centra aj staníc aj pešo za 15 min.(ŽS a SAD). Za garzónku s logiou zariadenú tu platí dievčina 230 € s Tv a internetom. Mám vedomosti aj o 1 izbovom byte, ale zatiaľ sa do prenájmu dať iba rozhodujú. Neviem, ale asi som Ti moc nepomohla...snaha bola naozaj.
buchač
21.08.09,19:12
Lucka ako som sľúbila u nás v bloku ale je to na Kuzmányho sídlisku (od VŠL vzdialené a je tu k prenájmu z rekonštruovaný, nezariadený trojizbový byt. možnosť prenájmu je ale asi až od októbra. Sumu som sa nepýtala, lebo je to vec madzi inými stránkami...kontakt môžem dať. Iba môj predpoklad je , že cena nude hodne vysoká, nakoľko sa jedná o sídlisko v najlepšej časti mesta
Dovoľujem si oponovať , nie je to ani tak sídlisko ako štvrť ....ale to je jedno . Skôr by som povedal , že preto je vysoká , lebo je blízko centra ....A cena bude v takomto prípade viac ako vysoká , bude nadhodnotená ...
A najlepšia už vôbec nie ....ale aj to je vec názoru ...:rolleyes:
...blízko centra aj staníc aj pešo za 15 min.(ŽS a SAD). Za garzónku s logiou zariadenú tu platí dievčina 230 € s Tv a internetom. Mám vedomosti aj o 1 izbovom byte, ale zatiaľ sa do prenájmu dať iba rozhodujú. Neviem, ale asi som Ti moc nepomohla...snaha bola naozaj.

No a keď vezmeš ešte aj do úvahy mesačník , ďaľšie výdavky ...
m.hladka
23.08.09,10:43
Nezistila som zatiaľ nič. Ten intrak skúšaj, skúšaj ... ono sa vždy dačo uvoľní, počas roka vypadnú niektorí študenti.
Lokalita školy je dosť v blbom prostredí, lebo tam blízko nie sú žiadne dostupné nájmy, takže tak či tak, tam musíš cestovať a tá mestská doprava nie je až taká drahá.
Sú tu len podnájmy a tie sú drahé, ale môžeš si nájsť dve, tri dievčatá a spolu sa dá zvládnuť takýto podnájom. Aj takto niektorí riešia túto situáciu.
P.s.
Ubytovanie nezáleží len od vzdialenosti miesta bydliska, ale sa tam napočítavajú nejaké body, napr. za prospech, bydlisko a pod.
buchač
23.08.09,10:51
jasné tak to je moc. ale mne ide hlavne o to, aby som co najviac usetrila. dakujem ti za ochotu. a ty odkial to vsetko vies???chodil si na tuto školu?

Odpoveď si dostala cez súkromku ...;)

Inak , tu by si bola ubytovaná , ak by si dostala intrák ....;)

http://web.tuke.sk/lf/obrazky/areal03m.jpg
tixi
23.08.09,12:50
Lucia S.
24.08.09,06:44
Nezistila som zatiaľ nič. Ten intrak skúšaj, skúšaj ... ono sa vždy dačo uvoľní, počas roka vypadnú niektorí študenti.
Lokalita školy je dosť v blbom prostredí, lebo tam blízko nie sú žiadne dostupné nájmy, takže tak či tak, tam musíš cestovať a tá mestská doprava nie je až taká drahá.
Sú tu len podnájmy a tie sú drahé, ale môžeš si nájsť dve, tri dievčatá a spolu sa dá zvládnuť takýto podnájom. Aj takto niektorí riešia túto situáciu.
P.s.
Ubytovanie nezáleží len od vzdialenosti miesta bydliska, ale sa tam napočítavajú nejaké body, napr. za prospech, bydlisko a pod.


tak ja som volala cely vikend kade tade a zial som nic nenasla. bud uz nebolo miesto alebo chceli vela €. tak jedina moznost bude ak pockam ci sa nieco neuvolni
m.hladka
24.08.09,09:55
tak ja som volala cely vikend kade tade a zial som nic nenasla. bud uz nebolo miesto alebo chceli vela €. tak jedina moznost bude ak pockam ci sa nieco neuvolni

Tak držím palčeky, aby sa ti podarilo niečo zohnať.
Počula som, že zo začiatku majú aj čiernych spáčov, t.j. na intráku u kamarátov, kým si niečo nenájdu.
Lucia S.
24.08.09,10:16
Tak držím palčeky, aby sa ti podarilo niečo zohnať.
Počula som, že zo začiatku majú aj čiernych spáčov, t.j. na intráku u kamarátov, kým si niečo nenájdu.


dakujem

ale ja na to odvahu nemam
TatianaM
24.08.09,10:51
Skús ešte stredoškolské internáty. Budeš sa musieť prispôsobiť ich režimu, ale v tom nevidím problém. A včera akurát dávali v správach že je o .... neviem koľko stredoškolákov menej v Košiciach.
Designinka
26.08.09,08:52
Tak to je vsetko tak ja by som najradsej chcela ubytovat na internate na leteckej ale nie je miesto.skusim este odvolanie.ale ked to nevyjde tak ja by som radsej sla k niekomu do podnajmu do 80€. ubytovať by som sa už chcela 7.septembra. dakujem vsetkym za ochotu mi pomoct.

podnajom v ke do 80 eur??? uff to tazko zozenies. hlavne ak chces samostatnu izbu.... ja platim 120 v blizkosti TUKE a to je v poho cena:) Neviem na akych intrakoch si sa informovala ale skus este na Ferka Urbánka alebo na Boženke.... iked teraz je uz trocha neskoro to zacat obhanat... ale pokusit sa možeš.
Lucia S.
27.08.09,04:27
dakujem vsetkym za ochotu s pomahanim hladania ubytovania. ja som si uz nasla
drobeceva
27.08.09,04:31
dakujem vsetkym za ochotu s pomahanim hladania ubytovania. ja som si uz nasla
Super, tešíme sa s Tebou. Si šikulka. Prajeme Ti spokojné bývanie a mnoho úspechov v štúdiu.
Lucia S.
27.08.09,04:55
dakujem, dakujem
drobeceva
28.08.09,07:14
Lucka, dnešný deň je pre Teba posledným pracovným dňom v našej firme.
Ťažko sa mi hľadajú slová, ktorými by som vyjadrila poďakovanie za všetko. Za to, aká si bola, ako si mi pomáhala v našej , nie vždy ľahkej práci. Pamätáš, ako sme začínali mzdy v novom mzdovom programe?
Dnes už na to celkom ináč pozeráme. Naučila si ma kde-aké "finty" s počítačom.
Budeš mi chýbať, bude mi chýbať Tvoj optimizmus.
Ale Ty si mladé šikovné dievča. Podporujem Ťa v Tvojom rozhodnutí. Verím, že školu zvládneš so svojím optimizmom hravo. Prajem Ti mnoho úspechov a nezabúdaj na nás
http://www.porada.sk/picture.php?pictureid=2737&albumid=243&dl=1251202172&thumb=1 (http://www.porada.sk/album.php?albumid=243&pictureid=2737)
Lucia S.
28.08.09,07:31
dakujem az slzicka mi vyskocila.

aj mne budete chybat. a skor ja Vam mam podakovat za to co ste ma naucili. dakujem
hnedoočka
28.08.09,08:05
42760


tento anjelíček,ktorého ti darujeme ,to si ty Lucka! vždy milá, usmievavá,ochotná a priala by som si stretnúť viac ľudí s toľkým optimizmom,ktorým si zakaždým nakazila i nás!


42759


kvetinky prijmy ako poďakovanie za neskutočnú trpezlivosť pri vysvetľovaní pre nás občas nepochopiteľných technických výdobytkov, už aj doma som ťa predkladala v tomto smere ako vzor./ takže tí ťa asi nemajú tak radi ako my :confused:;)/

prajeme Ti veľa úspechov pri dosahovaní svojho správneho cieľa, lúčime sa ako pracovné kolegyne , nie ako poraďácke! dúfam,že si občas nájdeš čas na pokec,no i keď budeš potrebovať poradiť,vieš už, na koho sa môžeš obrátiť.
Lucia S.
28.08.09,08:41
dakujem

:mee: uz mi nic neposielajte lebo mi to stazujete:( a zle sa mi bude odchadzat. bude mi za Vami vsetkymi velmi smutno.
m.hladka
28.08.09,08:56
Prajem veľa úspechov v škole a určite sem nakukni, preto sa ani nelúčim.