valec7
20.08.09,14:34
Skusam na svoj microsoft outlook zalozit nove konto firemne a aj po zadani vsetkych udajov mi napise chybu a viem ze nastavenia su dobre nemam nahodou nieco so systemom?ostatne veci v pocitaci funguju bez problemov.

Toto mi vypise ako problem :


Úloha valasek@san-dil.sk - odosiela sa ohlásila chybu (0x80042109): Program Outlook sa nemôže pripojiť na server odosielanej pošty (SMTP). Ak sa bude toto hlásenie zobrazovať aj naďalej, obráťte sa na správcu servera alebo poskytovateľa internetových služieb.

Vedel by mi niekto poradit?????
Martin Mocko
20.08.09,12:37
Nástroje - Kontá
V záložke "Pošta" vyber konto a klikni na "Vlastnosti"
V záložke "Servery" začiarkni možnosť "Server vyžaduje overenie". Vedľa toho je tlačidlo "Nastavenia" a v nich prvú možnosť "Použiť rovnaké nastavenie ako server na príjímanie pošty"
valec7
20.08.09,13:20
Nástroje - Kontá
V záložke "Pošta" vyber konto a klikni na "Vlastnosti"
V záložke "Servery" začiarkni možnosť "Server vyžaduje overenie". Vedľa toho je tlačidlo "Nastavenia" a v nich prvú možnosť "Použiť rovnaké nastavenie ako server na príjímanie pošty"
nejde mi to ani po zadani tychto udajov a skusal som aj windows live a ani to nemozem spojazdnit nemoze byt chyba niekde v systeme v PC ?? nejake zabezpecenie alebo co?
pistik71
20.08.09,17:19
nejde mi to ani po zadani tychto udajov a skusal som aj windows live a ani to nemozem spojazdnit nemoze byt chyba niekde v systeme v PC ?? nejake zabezpecenie alebo co?

Su nastavenia skutocne spravne? Aj port? Aky pouzivas firewall?
valec7
20.08.09,17:47
Su nastavenia skutocne spravne? Aj port? Aky pouzivas firewall?
nastavenia su spravne, port neviem kde sa to a ako da zistit? a firewall mam vypnuty pouzivam len antivirus microsoft essentials
pistik71
21.08.09,08:00
Pre verziu 2007 v nastaveni e-mail konta klikni na Dalsie nastavenia, otvori sa okno, kde na zalozke Server odoslanej posty mas zaskrtnute "Server odosielanej posty (SMTP) vyzaduje..." a "Pouzit rovnake nast...", a na poslednej zalozke Spresnenie by malo byt pre "Server odosielanej posty (SMTP)" zapisany port 25 (niektori ale pouzivaju aj ine porty, treba overit u prevadzkovatela vasho mail servera).

Ale pravdepodobnejsie to bude v tom, ze odkial sa pripajas na internet. Ten server nemusi pre smtp povolit pripojenie z hociktorej "internetovej" adresy. Je to ochrana proti virusom. Ak sa napriklad pripajas z domu, tak ti dokonca tvoj domaci provider nemusi povolit posielanie cez cudzie smtp (co sa stava malo, ale stava sa). Alebo je adresa odkial sa pripajas na blackliste a spojenie odmietne smtp server.
Problem je aj v tom, ze velky outlook casto dava hlasky ktore su mile vzdialene od toho co sa realne deje. Skus si to nastavit v Outlook Express a uvidis co ti zahlasi tam (moze to byt rovnake, ale menusi).
marco2233
21.08.09,08:10
a este jedna vec... z popisu problemu som celkom nepochopil... chces sa pripojit vlastnym NTB ktory donesies do firmy na postu a potrebujes v outlooku vytvorit ucet alebo sa chces pripojit z domu do firemnej posty????

napis odkial kam sa chces pripojit.... to je dost dolezite kedze sa chces pripojit do firemnej siete nemusi vobec podporovat pripojenie klienta z internetu.. a ak ano je to osetrene ... ja to mam rozbehane ale cez vpn len tak do sveta by som to nepustil .... zalezi ci mate vo firme FW co predpokladam ze mate .. ci ta pusti on... je toho vela kde moze byt zadrhel... opytaj sa spravcu firemnej siete ci je vobec moznost pripnut sa na postu do firmy ... niektore firmy maju pristup do mailu len cez web rozhranie napr...
kankai
22.08.09,07:59
Mám ten istý problém a neviem si s ním rady.Presťahovali sme sa do Rajky a používame maďarskú internetovú sieť.Outlook nechce odosielať správy a vypisuje chybu/nedá sa pripojiť-server odmieta meno a heslo/ a pritom je to určite dobré meno a heslo.Je to tým,čo tu popisujete-z toho dôvodu,aby sa nesťahovali zbytočné vírusy a spamy,tak server odmieta prístup z cudzej siete.Už som vyskúšala všetky možné varianty pripojenia a všetky možné nastavenia a podarilo sa mi spojazdniť len príjem správ,odosielať nebude a nebude.Kontaktovala som aj správcu servera,ale ani ten mi nevie pomôcť.Vypla som antivírus-nič.Ale nejaké riešenie predsa musí existovať,niekde sa nieč musí dať navoliť,alebo prepnúť,aby to išlo.Viete niekto poradiť?: