qilava
21.08.09,09:39
Ahojte. September sa blíži a ja si neviem poradiť či môže ,alebo nemôže sa fajčiť v kaviarni, ktorú mám v obchodnom cente. Kaviareň sa nenachádza priamo na pasáži je oddelená normálne sklom a mrežou. A ak sa môže fajčiť, tak musím mať aj tak stavebne oddelené fajčiar, nefajčiar ,alebo mi stačí mať tak ako doteraz pár stolov nefajčiarských v jednej miestnosti., jedlo nepodávam, len marlenku zákusok...ďakujem
Muška
21.08.09,08:23
V zariadeniach spoločného stravovania, okrem zariadení, ktoré majú pre nefajčiarov vyhradených minimálne 50 % z plochy, ktorá je stavebne oddelená od časti pre fajčiarov, pričom priestor pre nefajčiarov musí byť umiestnený pri vstupe do zariadenia. Tento zákaz nadobudne účinnosť od 1. 9. 2009. Dovtedy platí, že je zakázané fajčiť v zariadeniach spoločného stravovania s výnimkou tých, ktoré majú oddelenú časť pre fajčiarov. Majitelia zariadení spoločného stravovania tak budú musieť vybudovať nefajčiarske časti. V prípade, že sa majitelia týchto zariadení nerozhodnú pre stavebné úpravy, musia zaviesť v zariadeniach úplný zákaz fajčenia;
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&MID=221&edllnkid=3885132&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=25923&pa=12762#nad-7

Myslím si, že budeš "nefajčiarska" kaviareň
qilava
21.08.09,08:49
ďakujem toto už viem :o ale stále sa v zákone spomína spoločné stravovanie v reštauráciách alebo v baroch kde sa podáva jedlo, ale u nás sa jedlo nepodáva preto neviem ako to bude ďalej a už vôbec ako to je v obchodných centrách...
Muška
21.08.09,09:15
Možno sa mýlim, ale prečo si myslíš, že Ty nie si "spoločné stravovanie"??.....veď aj u Teba spolu "pijú" klienti. A pitie patrí asi tiež "pod stravu". Či nie??

Zariadenia spoločného stravovania

Zariadenia spoločného stravovania sú zariadenia, ktoré poskytujú stravovacie služby spojené s výrobou, prípravou a podávaním pokrmov alebo nápojov na pracoviskách, v školských zariadeniach, školách, zariadeniach sociálnych služieb, zariadeniach sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, zdravotníckych zariadeniach, v prevádzkach verejného stravovania, v stánkoch s rýchlym občerstvením a v iných zariadeniach s ambulantným predajom pokrmov a nápojov a na zotavovacích a iných hromadných podujatiach.
qilava
21.08.09,09:23
Asi maš pravdu... :)
Muška
21.08.09,09:29
qilava, ale možno nie.
Možno sa to 31.8. zmení :D U nás je všetko možné.
ilona
27.08.09,06:09
Nevie mi niekto poradiť,či by som mohla niekde požiadať o nejakú výnimku.V celom objekte máme nefajčiarske miestnosti, čo tvoria celkom okolo 85% plochy, ale práve pri vstupe je fajčiarska miestnosť-kaviareň čo je okolo 15 %. Vie niekto poradiť ako obísť vetu zo zákona " pričom priestor pre nefajčiarov musí byť umiestnený pri vstupe do zariadenia".Ďakujem.
ilona
27.08.09,11:58
Nikto sa neozýva,všetci dávate zákaz fajčiť,či dúfate,že nebudú hneď pokutovať?
fredy27
27.08.09,12:34
Súhlas k zákazu fajčiť nedávam. Vymeň fajčiarsku miestnosť sa nefajčiarsku. Kamoš má malý bar, nefajčí, vadí mu dym z cigariet, škodí mu to, dostal asi alergiu na cigarety. Tvrdí mi, ak by dal zákaz fajčenia, nemá zákazníkov. Verím mu. Každý chce pivko a zapáliť si cigaretu . Jeho heslo - nedám ja, dá iný. Zisk je dôležitejší ako zdravie.
ilona
28.08.09,03:39
Miestnosti sa nedajú vymeniť,všetko by boli veľmi veľké náklady,pri vstupe je bar,až potom je jedálen,bufet atd.Ja by som tiež možno zakázala všade,lenže majiteľovi to nie je jedno a chápem to.
Dada
23.11.09,10:35
Dnes prišiel známy, že jeho známa mala nejakú kontrolu (neviem odkiaľ) a že jej naparili pokutu, lebo nemala v predajni vyvesenú tabuľku "Nefajčiarske pracovisko". To naozaj je potrebné mať aj v predajniach, či kanceláriách takéto niečo???
misomiso
23.11.09,10:48
Súhlas k zákazu fajčiť nedávam. Vymeň fajčiarsku miestnosť sa nefajčiarsku. Kamoš má malý bar, nefajčí, vadí mu dym z cigariet, škodí mu to, dostal asi alergiu na cigarety. Tvrdí mi, ak by dal zákaz fajčenia, nemá zákazníkov. Verím mu. Každý chce pivko a zapáliť si cigaretu . Jeho heslo - nedám ja, dá iný. Zisk je dôležitejší ako zdravie.

No ved prave preto sa to riesi zakonom, aby sa teke nestavalo, ze budu diskriminovani ti, ktori otvoria nefajciarsky podnik.
misomiso
24.11.09,16:04
No ved prave preto sa to riesi zakonom, aby sa teke nestavalo, ze budu diskriminovani ti, ktori otvoria nefajciarsky podnik.

Apropos - ja budem v nastavajucich parlamentnych volbach volit taku stranu, ktora slubi, ze spravi poriadok s fajcenim vratane fajcenia v nakupnych centrach.