bozon
21.08.09,10:01
Na základe čoho môže fyzická osoba vykonávať dobrovoľnu prácu pre NO. Je potrebná " Dohoda o vykonaní práce" ?
hetty
28.08.09,06:17
Dobrovoľnú prácu zadarmo? - zmluva o dobrovoľníckej práci

Za peniaze - dohoda o vykonaní práce
dohoda o pracovnej činnosti
príkazná zmluva
hanelie
05.09.09,07:40
Dobrovoľnú prácu zadarmo? - zmluva o dobrovoľníckej práci
o takejto forme som ešte nepočula, ani neviem nájsť bližšie info -
vyplývajú z tejto zmluvy NO nejaké povinnosti / podobne ako to je u dohôd / ?

kontrolu na nelegálne zamestnávanie sme už mali / občianské združenie / z úradu práce, / zamestnávame ľudí na aktivačné práce, takže každý mal dohodu a ostatní sme boli členovia oz - čo tiež žiadali zdokladovať -
hetty
18.09.09,11:57
Ja to používam ak nemá združenie žiadnych zamestnancov. Združenie funguje, teda tam ľudia robia zadarmo.
Nikam sa to nanahlasuje, nakoľko z tejto dohody nie sú žiadne príjmy, teda ani odvody. Ale v projektoch väčšinou treba preukázať nejaký personál.
irene
16.10.09,13:08
Zmluva o dobrovolníckej práci existuje - naše o.z. ju pouziva - hlavne pri projektoch je to vyžadované - napr. kvoli evidencii (pri niektorych projektoch je práca dobrovolníkov považovaná za kofinancovanie k projektu) a aj napriklad ked vyšle organizácia dobrovolníka na prac.cestu - v zmluve by malo byt dohodnuté preplácanie cest.náhrad. Ak mi niekto poradi ako, mozem poslat vzorovu zmluvu :)
hanelie
16.10.09,13:19
keď si otvoríš príspevok na odpoveď dolu máš možnosť: pridať prílohu - klikneš a postupuješ podľa navigácie :)
irene
16.10.09,13:23
takže tu to je :) dufam že pomôže :)
Ankaa7
13.06.10,19:28
Za peniaze - dohoda o vykonaní práce
dohoda o pracovnej činnosti
príkazná zmluva

A ako je to v tomto prípade?
Odvádzajú sa aj nejaké odvody?
Ako taká zmluva vyzerá?
A čo musíme zariadiť my ako OZ a čo druhá strana, aby sme na základe takejto zmluvy mohli spolupracovať a zároveň danú osobu vyplácať?