ajale
21.08.09,10:10
Mam otazku tykajucu sa obrazkov. Robim navrhy, ktore chcem aby boli dostatocne viditelne a zrozumitelne, ale nechcem, aby si ich stahovali a nelegalne pouzivali. Su zmensene na 72 DPI, takze uz niesu vhodne pre tlac, ale to mnohi spekulanti nevedia. Logo tam uz nechcem umiestnovat, robila som to doposial. V skratke by som potrebovala poradit aky kod pridat a kde ho umiestnit aby sa pri "save picture as" objavil error s textom "nepovolene stahovanie", alebo nieco podobne.

A este jedna otazka, ked dam prikaz pre obrazok target="_blank" napriklad, co potrebujem ak chcem aby sa otvoril len vo svojej velkosti a nie s celou blank page? Dakujem, Dakujem, Dakujem
Fero11
21.08.09,19:08
na prvu otazku:
Na blokovanie obrazkov sa jednoducho vykasli, kto chce pouzije printscreen (neviem preco chces zabranit stahovaniu obrazkov, ak mas strach aby ich niekto nekopiroval, alebo mas tam nejake detaily, ktore nechces aby bolo vidiet, tak to jednoducho zmensi, alebo trocha rozmaz)
na druhu otazku


vysvetlenie
'width=600,height=500 , sirka a vyska v px
resizable=0 nieje mozne menit velkost (neviem ci to plati vo vsetkych browseroch, ale v FF urcite)
status=0 nezobrazuje sa hore status (subor, upravit, zobrazit atd ....)
location=0 nezobrazuje adresu
left=50,top=50 okno bude mat lavy horny roch 50px z hora a 50px z lava

Viac o tom najdes na http://www.jakpsatweb.cz/nove-okno.html
ajale
22.08.09,09:19
To Fero11: Vdaka, pomohol si, v kode sa uz vyznam... To zmensovanie som robila doposial a mavala som tam aj logo, no ti co mali naozaj vazny zaujem nie vzdy videli napriklad co je tam napisane a to ich odradovalo. Iny si mozu urobit print screen, ked to vytlacia pochopia, ze sa im neoplatilo. Spekulanti budu vzdy, skor mi ide o uspokojenie tych co nespekuluju.
Fero11
22.08.09,10:17
No je viac moznosti, pises, ze logo tam uz nechces davat, co tak dat tam vodotlac (tak je jasny autor, alebo povod obrazku). Dalsia moznost je, ze obrazok rozsekas napr. na 20 casti, tak by obycajny laik musel stahnut 20 obrazkov a potom si ich pospajat, ale to je fakt pre neznalych, lebo ako som uz spominal vyssie PRINTSCREEN
Ale ak sa uz raz v browsery stranka objavi, tak uz ju vlastne klient v PC ma niekde v cache
IMHO radsej by som tam ten kod nedaval, ktory zabranuje pravy klik mysi (a pravdu povediac ani neviem ako ten kod vyzera)
ajale
22.08.09,19:22
Vymyslela som nieco ine:

ajale
22.08.09,19:29
toto je pravy klik kod, a zda sa mi, ze je to presne to co potrebujem. ako som spominala ten print screen bude nekvalitny a bude to vidiet aj na tlaci. navyse mnohi sa zvyknu zlaknut, ked sa im tam objavy nejaky error a nepokusaju sa dalej. Dakujem ti ale velmi pekne, uz som pochybovala, ze sa niekto ozve.
Fero11
22.08.09,20:57
OK, je to na tebe.... printscreen bude zhodny s kvalitou na webe
BTW ten skript funguje asi len v IE v Opere a FF je to nefunkcne, ale malo by sa to dat osetrit