eduard8951
21.08.09,13:12
Ahojte poraďáci,

prešiel som všetky rubriky ale odpoveď som nenašiel. Mám ukončenú UKF v Nitre, sociálnu vedu - socialna práca. Nastupujem na Prešonskú univerzitu na doplňujúce pedagogické štúdium. Stále mi však riaditeľ školy kde chcem nastúpiť tvrdí, že po ukončení DPŠ nebudem kvalifikovaný. Je to tak? Ak áno, čo je potrebné urobiť aby som bol? Ďakujem krásne za odpoveď.
ivka70
21.08.09,11:16
Ake predmety ucite?
Lebo kvalifikovany by ste mohli byt len pre predmety, ktore boli predmetni stanej skusky, co pri socialnej praci asi nie su standardne predmety.

Idealnejsie by bolo namiesto DPŠ vystudovat vysoku skolu pedagogicku /aspon 1 preemet/.
eduard8951
21.08.09,12:13
Máte pravdu, štátne skúšky nie sú z vyučovacích predmetov.

Ešte som neučil ale rád by som a tak hľadám spôsom ako na to.
Asi mnohí majú mylnú? predstavu, že "stačí" vyštudovať dvojročné doplňujúce predag. štúdium. Ona platiť za semester 300€ nie je maličkosť a tak hoci som už prijatý, neviem či nastúpiť ak využitie je pochybné. Asi iná možnosť ako štúdium predmetu na klasickej PGéčke nejestvuje. Bol by som rád ak by áno.
alaya1
21.08.09,18:47
Tak to ti mozem zodpovedne poradit. Aj budes na PU studovat DPS na filoz.fakulte, dostanes napisane, ze si opravneny na vyucovanie predmetu- pedagogika. takze na ZS ziadne uplatnenie.nekvalifikovanost. Aj keby si si doplnil este nejaky predmet, tak mozes ucit len na strednej skole, ako kvalifikovany, stale sa bude vychadzat z povodneho diplomu. Takze bud nova VS, alebo najst niesto na ped.a soc.akademii, tak by si po absolvovani DPS bol kvalifikovanym ucitelom. Na ZS nikdy nebudes.Pripadne na Katolickej univerzite si mozes doplnit nejaky predmet, ale pytaj sa, ci budes na papieri mat napisane, ze si opravneny vyucovat aj na ZS, pripadne 5-12.
legolas
21.08.09,19:45
... urobiť si ďalšiu VŠ so zameraním sa na tie predmety ktoré chceš učiť. Iná možnosť neexistuje.
icemonika
21.08.09,20:18
A na akú školu to chceš nastúpiť??

Inak ja som tiež uvažovala o DPŠ, ale ešte nemám skončenú školu. Ja študujem slovenčinu, ale neučiteľstvo. Podľa mňa, ak by si skončil DPŠ, mohol by si učiť sociálnu prácu na nejakej strednej odbornej škole.

Na tvojom mieste by som išla na doktorandské štúdium, na dennú formu...tam by si učil na vysokej škole, zároveň by si sa vzdelával a dosiahol by si vyšší titul. Aspoň ja tak uvažujem o svojej budúcnosti :rolleyes:
A navyše vôbec nepotrebuješ ako vysokoškolský učiteľ pedagogické vzdelanie.
A ešte jedná výhoda..zrejme bude mať PU záujem o denných doktorantov, aby jej neodobrali štatút univerzity (http://www.tasr.sk/23.axd?k=20090812TBB00147) :D :D :D či :eek: :mee:
icemonika
21.08.09,20:43
Ahojte poraďáci,

prešiel som všetky rubriky ale odpoveď som nenašiel. Mám ukončenú UKF v Nitre, sociálnu vedu - socialna práca. Nastupujem na Prešonskú univerzitu na doplňujúce pedagogické štúdium. Stále mi však riaditeľ školy kde chcem nastúpiť tvrdí, že po ukončení DPŠ nebudem kvalifikovaný. Je to tak? Ak áno, čo je potrebné urobiť aby som bol? Ďakujem krásne za odpoveď.

ako si hľadal??? tu je podobná téma (http://www.porada.sk/t115452-pedagogicke-minimum.html)
(ja len tak, či si si všimol, ja "nedrbem" nikoho :) )
alaya1
22.08.09,03:35
... urobiť si ďalšiu VŠ so zameraním sa na tie predmety ktoré chceš učiť. Iná možnosť neexistuje.
je moznost rozsirujuceho studia - 4-6 semestro podla danej skoly, o aprobacny predmet, ale ci mu daju aj na ZS to neviem.
Pisala som uz vyssie. Mam to z praxe overene na nasej skole je presne taky priklad.
eduard8951
22.08.09,07:32
Ďakujem za odpovede. Názory sa rôznia takže to trošku zhrniem a upresním. Rád by som učil na na Odbornom učilišti internatnom v Michalovciach (mentálne postihy). Podľa toho čo píšete:
1. Prvá možnosť - najtransparentnejšia je cesta začat PG-éčku a vyštudovať si predmet, ktorý chem učiť.
2. Druhá možnosť - nastúpiť na DPŠ na dva roky, získať tak pedagogickú spôsobilosť v predmete, ktorý sa ale učiť na danom učilišti nedá a potom absolvovať rozširujúce štúdium na predmet, ktorý chcem učiť.

To ešte nehovoríme špeciálnej pedagogike.

Tak či tak sa nevyhnem štúdiu 4 až 5 rokov či dokoncia viac? :(
Opravte ak som niečo zle pochopil. Ďakujem.
Fany1000
22.08.09,07:55
Ak chceš byť na špeciálnej škole ako kvalifikovaný učiteľ, určite musíš vyštudovať špeciálnu pedagogiku. Neviem ako je to teraz, ale ja som si robila špecku popri inom učiteľskom odbore, ako rozširujúce štúdium. Či sa to ešte dá, neviem, to si zisti. Zabiješ dve muchy jednou ranou :-).
alaya1
22.08.09,12:52
Ďakujem za odpovede. Názory sa rôznia takže to trošku zhrniem a upresním. Rád by som učil na na Odbornom učilišti internatnom v Michalovciach (mentálne postihy). Podľa toho čo píšete:
1. Prvá možnosť - najtransparentnejšia je cesta začat PG-éčku a vyštudovať si predmet, ktorý chem učiť.
2. Druhá možnosť - nastúpiť na DPŠ na dva roky, získať tak pedagogickú spôsobilosť v predmete, ktorý sa ale učiť na danom učilišti nedá a potom absolvovať rozširujúce štúdium na predmet, ktorý chcem učiť.

To ešte nehovoríme špeciálnej pedagogike.

Tak či tak sa nevyhnem štúdiu 4 až 5 rokov či dokoncia viac? :(
Opravte ak som niečo zle pochopil. Ďakujem.
Ucim na specialnej skole, mam kolegyov, co mali taky problem, ako ty.
moznost I.
Vystudovat 5.ricneVS studium psychpedie bud v Presove, Brastislave, Ruzomberku.
moznost 2.
Urobit si DPS- dostanes sposobilost ucit pedagogiku na strednej skole, 4 semesre, plus urobit si dalsi aprobacny predmet- 4 az 6 semestrov, plus specialna pedagogika 4 semestre.
No mozes to robit aj subezne, no, ako by si to stihol neviem.
Podla mna zacat znova externe VS studium psychpedie je najrealnejsie.
Urcite, ak sa este prihlasis ta vezmu aj na tento akademicky rok.
vela zdaru.
infernok88
25.11.14,09:21
Dobrý deň,
chcem sa ohľadom tejto témy opýtať.....mam skončené bakalárske štúdium medziodborové biologia-psychologia....a na magisterskom som si dokoncila uz iba cistu biologiu vedecký smer-neucitelsky. Teraz od septembra som zacala dpš v odbore biologia....chcem sa opýtat ci by sa dalo zrobiť dpš aj v odbore psychologia(ked mam z nej statnicu,ale len bakalársku) ?
a tiež sa chcem opýtať, ci neviete ci je možne si zrobiť rozsirujuce studium o jeden predmet súčasne s dpš alebo sa to dá začať až po skončení dpš s diplomom-kvalifikovaný učiteľ.
Ďakujem pekne za odpoveď a pomoc.
alaya1
25.11.14,09:27
Odpoviem ti tu, ale mala si vytvorit novu otazku.

Ak chces ucit predmety, ktore si vymenovala, musis mat ukonceny 2.st.VS vzdelania. Takze aj 2.st. psychologie.

Co sa tyka dalsieho predmetu, musis si aj k nemu urobit DPS, ak je to neucitelsky odbor, nakolko DPS, ktory studujes teraz ti umozni byt kvalifikovanym ucitelom len predmetu biologia.

Co sa tyka subezneho vzdelavania, ano mozes studovat, ale DPS musis skoncit skor, ako rozsirujuci predmet.