marianna111
21.08.09,13:13
Idem zakladať s.r.o. a jednou z činnosti bude cestovná agentúra. Musím však "ustanoviť" zodpovedného zástupcu. Moja otázka : Zodpovedný zástupca musí byť určený počas celej činnosti s.r.o., alebo po čase (napr. niekoľkých rokov činnosti cestovnej agentúry) už nemusí byť? Zodpovedného zástupcu musím ustanoviť z dôvodu, že nemám požadované vzdelanie podľa živnostenského zákona. Vďaka za odpovede.
akina
24.08.09,06:16
Idem zakladať s.r.o. a jednou z činnosti bude cestovná agentúra. Musím však "ustanoviť" zodpovedného zástupcu. Moja otázka : Zodpovedný zástupca musí byť určený počas celej činnosti s.r.o., alebo po čase (napr. niekoľkých rokov činnosti cestovnej agentúry) už nemusí byť? Zodpovedného zástupcu musím ustanoviť z dôvodu, že nemám požadované vzdelanie podľa živnostenského zákona. Vďaka za odpovede.
Zodpovedný zástupca musí byť v pracovnom pomere počas celej doby činnosti cestovnej agentúry ( výnimka z pracovného pomeru viď § 11 ods. 1 ŽZ ). U FO je možnosť, že podnikateľ po istej dobe bude spľňať sám podmienku odbornej spôsobilosti podľa § 66g živnostenského zákona.U PO musí byť zodpovedný zástupca ustanovený stále.
marianna111
24.08.09,06:26
Zdravim Akina. Veľmi pekne ďakujem za informáciu. Pomohla si mi.
Stani3
07.01.10,16:29
Dobrý deň, viete mi poradiť, aký pracovno-právny vzťah je potrebné uzatvoriť so zodpovedným zástupcom. Nestačí ho prijať len na dohodu ?
Mám ukončené stredné ekonomické vzdelanie a prax v CK niečo vyše roka.
Prijala by som zástupcu len na tú dobu na dohodu o pracovnej činnosti,nie na trvalý pracovný pomer, kým nenadobudnem zvyšnú potrebnú prax. Je to takto možné? Prosím poraďte mi.
A máte nejaké skúsenosti, aká je ochota cestoviek uzavrieť dohody s novými cestovnými agentúrami ?
tuta
07.01.10,16:49
Nie je to možné. So zodpovedným zástupcom musíš uzatvoriť pracovný pomer.
Gabriela Revická
15.03.10,17:30
Cestovné agentúry aj kancelárie radi uzatvoria zmluvy i s novými cestovkami:-)