romano051
22.08.09,00:24
Ahojte,
V prvom rade chcem napísať že danu temu som hladal tu i na nete, bez nejakého výrazného uspechu. Takže ak som niečo prehliadol a zakladam temu znovu,pripadne zle zaradujem, sa ospravedlnujem.

Potreboval by som poradiť. Bývam vo vačšom meste kde je problém /dnes už asi malokde nie/ zaparkovať. Samozrejme nepoteší ked pridem večer a nie je kde zaparkovať lebo jeden so susedou,nechal veľké rozostupy medzi autami.No keby zaparkoval ,,ekonomicky,, tak by sa zmestil další a ostaný by neboli na sebe natesnaný. Myslím si že by mohlo psychologicky zaposobit vyznačenie dopravného značenia parkovania. Samozrejme su taký ktorý to robia zamerne lebo patria do skupiny SEBEC. Tých nerátam.
Kde možem požiadať o vykonanie takého značenia? Ake tlačivo k tomu treba?
Je potrebný nejaký počet ,,navrhov,, podobného charakteru, aby sa tomu začali vobec venovať? Je to boj s veternymi mlynmi pokial to mesto/alebo kto/ nespraví samo?
Ešte na záver. Značit to sam nemienim,netrufam si na to a zasa za to aby som vyzeral ako ,,dopravný inšpektor,, my to nestojí.
Ďakujem za odpoveď
Chobot
21.08.09,22:54
Ahojte,
V prvom rade chcem napísať že danu temu som hladal tu i na nete, bez nejakého výrazného uspechu. Takže ak som niečo prehliadol a zakladam temu znovu,pripadne zle zaradujem, sa ospravedlnujem.

Potreboval by som poradiť. Bývam vo vačšom meste kde je problém /dnes už asi malokde nie/ zaparkovať. Samozrejme nepoteší ked pridem večer a nie je kde zaparkovať lebo jeden so susedou,nechal veľké rozostupy medzi autami.No keby zaparkoval ,,ekonomicky,, tak by sa zmestil další a ostaný by neboli na sebe natesnaný. Myslím si že by mohlo psychologicky zaposobit vyznačenie dopravného značenia parkovania. Samozrejme su taký ktorý to robia zamerne lebo patria do skupiny SEBEC. Tých nerátam.
Kde možem požiadať o vykonanie takého značenia? Ake tlačivo k tomu treba?
Je potrebný nejaký počet ,,navrhov,, podobného charakteru, aby sa tomu začali vobec venovať? Je to boj s veternymi mlynmi pokial to mesto/alebo kto/ nespraví samo?
Ešte na záver. Značit to sam nemienim,netrufam si na to a zasa za to aby som vyzeral ako ,,dopravný inšpektor,, my to nestojí.
Ďakujem za odpoveď

Skoro na každom miestnom úrade je odbor dopravy, ktorý má na starosti dopravné značenie, parkovacie miesta a pod. Vyznačenie čiar je vodorovné dopr. značenie, čo si nikto svojvoľne nemôže urobiť. (nedávno bola reportáž o zvláštnom prechode pre chodcov na okresnej ceste, úplne mimo obce, kde žiadne chodníky nie sú. Prechod viedol odnikiaľ nikam. Keď sa pýtali na odbore dopravy, tak povedali, že to musel nejaký vtipkár tam nakresliť a že dali návrh na trestné stíhanie. MÚ dal takéto značenie odstrániť na vlastné náklady.)

Takže sám by si si to ani nemohol urobiť. Pokiaľ je to verejné oficiálne parkovisko, môžeš písomne požiadať ten odbor dopravy, aby urobili čiary. Ak na to budú mať peniaze a ochotu, tak to urobia, ak nie, tak tvoju žiadosť "založia".

AK je vás viac, čo to chcete urobiť, môžete ísť na niektoré zasadnutie samosprávy a tam predložiť požiadavku, alebo spísať petíciu.
mareko
22.08.09,10:11
Ak na tom záleží aj ostatným, tak po vybavení všetkých formalít je možné (keďže mesto na to takmer isto nemá financie) PD + samotnú realizácia značenie zafinancovať z vašich prostriedkov (zo SVB alebo "zbierka") po dohode s mestom.
a-lena
22.08.09,11:17
Postup je nasledovný. Požiadaš príslušný miestny úrad o parkovacie miesto a ak Ti ho pridelia (samozrejme za ročný poplatok, ktorý je všade iný podľa miestnej samosprávy) tak Ti uložia povinnosť, označiť si toto miesto miesto na vlastné náklady. (Vodorovné i zvislé značenie).
Na spoločné značenie parkovacích (bezplatných) miest nemá nikto peniaze - či už ide o mestá či väčšie alebo menšie obce.
buchač
22.08.09,11:54
Ahojte,
V prvom rade chcem napísať že danu temu som hladal tu i na nete, bez nejakého výrazného uspechu. Takže ak som niečo prehliadol a zakladam temu znovu,pripadne zle zaradujem, sa ospravedlnujem.

Potreboval by som poradiť. Bývam vo vačšom meste kde je problém /dnes už asi malokde nie/ zaparkovať. Samozrejme nepoteší ked pridem večer a nie je kde zaparkovať lebo jeden so susedou,nechal veľké rozostupy medzi autami.No keby zaparkoval ,,ekonomicky,, tak by sa zmestil další a ostaný by neboli na sebe natesnaný. Myslím si že by mohlo psychologicky zaposobit vyznačenie dopravného značenia parkovania. Samozrejme su taký ktorý to robia zamerne lebo patria do skupiny SEBEC. Tých nerátam.
Kde možem požiadať o vykonanie takého značenia? Ake tlačivo k tomu treba?
Je potrebný nejaký počet ,,navrhov,, podobného charakteru, aby sa tomu začali vobec venovať? Je to boj s veternymi mlynmi pokial to mesto/alebo kto/ nespraví samo?
Ešte na záver. Značit to sam nemienim,netrufam si na to a zasa za to aby som vyzeral ako ,,dopravný inšpektor,, my to nestojí.
Ďakujem za odpoveď

Súhlasím so všetkým ...

Už aj ja som rozmýšľal , že dáme dokopy partiu , peniaze ....a poď ho na to ...

ALE , ako si spomenul , sú pakovia , že keby si aj stlpiky do asfaltu natrieskal , urobil parkovacie kóje , tak aj tak by sa našli " šoféri " - slušný to výraz , ktorí by to ignorovali a veru by dokázali zaparkovať svojho tátoša tak , že by ostatní len čumeli ako vizír ....