UMD2001
22.08.09,07:47
Dobry den,

Planujem spustit elektronicky predaj sportovych potrieb a svoj tovar chcem ziskavat zo zahranicia (USA) kde je cena tovaru vyrazne nizsia. V USA mam spriaznenu americku firmu, ktora nakupi tovar oficialne z velkoobchodu v USA, tovar mi bude predavat a posielat na Slovensko, kde tovar po zdaneni a cle budem predavat koncovym uzivatelom.

Ak vsak na Slovensku uz operuje vyhradny distributor znaciek, ktore chcem ponukat na svojom e-shope, budem porusovat nejaky zakon, respektive akym sposobom moze vyhradny distributor napadnut moj e-shop?

Vopred dakujem vsetkym za nazory a pomoc.
rickman
22.08.09,09:28
Pokial nebude nakupca v USA zmluvne zaviazany tym, ze tovar moze predavat len v USA, tak v tvojom modeli problem nevidim.

Vyhradny distributor ti vsak moze znepriemnovat podnikanie alebo zivot. Podla toho ako velmi sa mu budes protivit.
camozzi
22.08.09,14:25
Ja som tiez nieco podobne riesil, ale neslo o USA, ale Cesku republiku. Chcem spusti velkoobchodny tpredaj na e-shope. Od advokatky som dostal takuto odpoved:
" Ak by islo o vylucnu licenciu pre uzemie SR na predaj nejakeho tovaru oznaceneho ochrannou znamkou len v prospech napr. ADIDAS potom by to mohol byt problem. Inak v znamkovom prave plati tzv. "vyčerpanie prav" tykajuce sa moznosti pouzivat tovary oznacene ochrannou kymkolvek, ak boli majitelom alebo s jeho suhlasom uz uvedene na trh v SR alebo EU."
V podstate mi povedala, ze neexistuje zakon, ktory by zakazoval dovazat akykolvek tovar.