gogo54
22.08.09,13:09
Zdravím vás.
Zaujal ma dotaz zbojky na vodu a hlavne vodomery. Dozvedel som sa tam že je rozdiel medzi vodomermi typu EV a EV-AM alebo len AM v odolnosti voči magnetickému poľu. Keď nám montovali vodomery panoval v spoločenstve názor že sú odolné voči mag. poľu. Ale po prečítaní príspevku Zbojky som pojal pochybnosť. Na našich vodomeroch je názov „enko“ .Pátral som aj po nete ale pod týmto názvom som nenašiel vodomery a ani firmu ktorá by takéto vodomery ponúkala alebo vyrábala. Jedine čo som dosiahol že ma to hodilo na stránku Terma.
Označenie našich vodomerov je: enco, TSC 142/92-1447, Typ EV
Nedávno som mal debatu s našim predsedom na tému vodomery a naznačil že niektorí vlastníci asi manipulujú s vodomermi. Preto privítam každý názor na tento vodomer či je spoľahlivý proti neoprávnenej manipulácii hlavne voči vplyvom mag. poľa.
sito
22.08.09,12:02
Ľudia sa vedia vynájsť. Čo tak si vodomer svojpomocne vyskúšať? Neveríš, uveríš.
gogo54
23.08.09,10:35
Ľudia sa vedia vynájsť. Čo tak si vodomer svojpomocne vyskúšať? Neveríš, uveríš.
Tiež ma to už napadlo ako posledná možnosť zistenia stavu. Myslím že týmto smerom sa už uberať nemusím skôr sa asi zameriam na vyriešenie problému – výmenou za typ AM
sito
23.08.09,10:56
To je v poriadku. Prvá možnosť preveriť, posledná uskutočniť. Taký AM pomerový vodomer je o 200 Sk. drahší, treba presvedčiť väčšinu na ich montáž, pri najbližšom cykle, teplá 4 roky, studená 6 rokov.

Ak chceš riešiť sam, ako byt AM, nemá to zmysel.

Akékoľvek pomerové meranie v dome musí byť jednotné vo všetkých bytoch. Keby si mohol robiť v dome každý čo chce, asi by to nebol obytný dom, ale dom nad ktorým je treba zvýšená pozornosť, ostraha, Je to potom ešte dom? Obytný?