Lenza
22.08.09,20:28
Hladam info ohladom dobrovolneho nemocenskeho poistenia ..... Ako sa pripoistit, kde ziskat info o tomto poisteni pripadne ako nebyt doma len na PNke pocas rizikoveho tehotenstva .....
arizona
22.08.09,18:37
spor
24.08.09,16:32
ahojte, prosím Vás možete mi poradiť v takejto situácii? Zamestnaná som od 2007 a v októbri idem na PN(rizikové tehotenstvo) na MD nastúpim až v roku 2010. Aké je moje Rozhodovacie obdobie?? napíšte mi prosím presne aj deleno počet dní.. mám tam nejastnost lebo na SP tvrdia že spočítam VZ až do konca roka 2009 a stretávam sa aj s názormi že spočítam VZ len do septembra tak v tom mám nejasnosť. Dakujem za všetky reakcii
Juliska2
24.08.09,18:20
ahojte, prosím Vás možete mi poradiť v takejto situácii? Zamestnaná som od 2007 a v októbri idem na PN(rizikové tehotenstvo) na MD nastúpim až v roku 2010. Aké je moje Rozhodovacie obdobie?? napíšte mi prosím presne aj deleno počet dní.. mám tam nejastnost lebo na SP tvrdia že spočítam VZ až do konca roka 2009 a stretávam sa aj s názormi že spočítam VZ len do septembra tak v tom mám nejasnosť. Dakujem za všetky reakcii
VZ pri PN, ktorá vznikne v oktobri t.r. je r. 2008. T.j. VZ za r. 2008:366dní, ak si v r. 2008 nebola vôbec PN ani inak nevymeškala žiadne dni.
Pre materskú v r. 2010 bude VZ z roku 2009.
spor
25.08.09,10:31
Dakujem za odpoveď, ale zaujímalo ma to rozhodovacie obdobie z ktorého sa mi bude počítat materské... takže podľa Vás je to za celé obdobie od 1.1.09 -31.12.09 aj napriek tomu, že idem v oktobri na PN a odrátam tie tri mesiace od počtu dní 365 tak by to malo byt správne??? Jednoducho povedané potrebujem si vypočítat DVZ a potrebujem vediet presne to obdobie... dakujem
brčko
25.08.09,11:21
Dakujem za odpoveď, ale zaujímalo ma to rozhodovacie obdobie z ktorého sa mi bude počítat materské... takže podľa Vás je to za celé obdobie od 1.1.09 -31.12.09 aj napriek tomu, že idem v oktobri na PN a odrátam tie tri mesiace od počtu dní 365 tak by to malo byt správne??? Jednoducho povedané potrebujem si vypočítat DVZ a potrebujem vediet presne to obdobie... dakujem

ak terajší PP začal v r.2007, na MD nastupuješ v r.2010, tak RO je r.2009. Zrátaš vymeriavacie základy pre nem.poistenie (počas PN nemáš VZ) a vydelíš počtom kalend.dní. Z celkového počtu 365dní odrátaš/vynímaš kalendárne dni PN, očr, neplateného volna, takže ak napr. PN začne od 1.10.09 a potrvá aspon do konca roka, tak sa materské ráta z obdobia 1.1.-30.9.09.
spor
28.08.09,08:04
dakujem pomohlo..
spor
28.08.09,12:02
ahoj, ešte mám jednu otázočku na vás: ide o moju známu ked pracuje 8 mesiacov na dobu neurčitú a teraz je na PN na rizikovom tak tá podmienka 270 dní sa ráta aj počas PN ide o dni alebo platenie nemocenského? a ako sa jej vypočíta rozhodovacie obdobie na výpočet materského alebo aj pnky??? dakujem pekne za odpoveď ste veľmi zlatí ľudia
brčko
28.08.09,18:50
ahoj, ešte mám jednu otázočku na vás: ide o moju známu ked pracuje 8 mesiacov na dobu neurčitú a teraz je na PN na rizikovom tak tá podmienka 270 dní sa ráta aj počas PN ide o dni alebo platenie nemocenského? a ako sa jej vypočíta rozhodovacie obdobie na výpočet materského alebo aj pnky??? dakujem pekne za odpoveď ste veľmi zlatí ľudia

ide o dni trvania nem.poistenia, takže aj počas PN (resp. presne počas poberania nemocenského), ak PP trvá jej trvá nem.poistenie a teda aj toto obdobie sa ráta do potrebných 270dní NP.
spor
03.09.09,16:15
Ahojte, ešte mám neakú nejasnosť, lebo som čítala neaké forum a tam soom sa trošku zamotala. Som zamestnanec a pracujem na dobu neurčitú už od roku 2007 a zároveň som si začala platiť aj DNP teraz od augusta v oktobri pojdem na PN rizikové. Písali, že pokiaľ som zamestnaná tak si nemožem platiť DNP počas PN???? Podľa mňa možem ale chcem to vedieť s istotou. Budem vďačná za každú reakciu. dakujem
veronikasad
03.09.09,16:19
Ahojte, ešte mám neakú nejasnosť, lebo som čítala neaké forum a tam soom sa trošku zamotala. Som zamestnanec a pracujem na dobu neurčitú už od roku 2007 a zároveň som si začala platiť aj DNP teraz od augusta v oktobri pojdem na PN rizikové. Písali, že pokiaľ som zamestnaná tak si nemožem platiť DNP počas PN???? Podľa mňa možem ale chcem to vedieť s istotou. Budem vďačná za každú reakciu. dakujem
Môžeš si platiť DNP, ale nárok na nemocenské ti vznikne až po 270 dňoch poistenia. /do 270 dní sa počíta aj doba predch. ukončeného poistenia v posledných 2 rokoch. Keďže tvoj pracovný pomer trvá, nie je to tvoj prípad/.
PetraMel
03.09.09,20:10
Dobry den,
pridavam, prosim, dalsiu "obmenu" situacie pri rizikovom tehotenstve. Otehotnela som cca mesiac po skonceni pracovneho pomeru dohodou (PP na dobu neurcitu cca 3 roky, maximalny vymeriavaci zaklad). Teraz som na urade prace (mam narok na podporu, DPN zatial neplatim), ale pojdem pravedpodobne na rizikove tehotenstvo.
1) Rozumiem z prispevkov, ze sa sa mi asi oplati zacat si platit DNP za max. zakladu (stihnem to teraz urcite pred 8 tyzdnom tehotenstva) alebo to nema vyznam, ak budem na PN, ktoru zacnem v 42 dnovej ochrannej lehote po skonceni PP?
2) Na tejto PN poberam nemocenske pocas celej doby rizikoveho tehotenstva, ked zacnem do 42 dni po skonceni PP?
3) Alebo sa nemam dat vypisat na PN a radsej cerpat podporu v nezamestnanosti par mesiacov a az potom ist na PN? (samozrejme, vtedy musim plnit povinnosti uchadzaca o zamestnanie, to by sa snad nejako dalo zvladnut). Alebo naopak ist na PN a zapisat sa opat na urad prace po materskej resp. rodicovskej (dat pozor, aby som podporu docerpala pred uplynutim 3 rokov od zaciatku terajsej evidencie)?
4) Na Matersku by som sla az nejako koncom marca-zac. aprila 2010. Z coho by sa pocitala, ak by som bola cely cas odteraz na PN kvoli rizikovemu tehotenstvu / urad prace?

Dakujem velmi pekne za radu.
Petra