arimi
23.08.09,12:56
zdravím. čo si myslíte o podobných školeniach na téma zdravý životný štýl? mne to smrdí sektárstvom, či vymývaním mozgov...
wegamizi
23.08.09,12:23
Ja si myslim, ze pojem ZDRAVY ZIVOTNY STYL je velmi subjektivny pojem a pocit. Kto zaruci, co je 100%-ne zdrave? Ked clovek sleduje historiu zmien zdraveho zivotneho stylu, tak pride k poznaniu, ze presne vymedzeny termin neexistuje. Mam presvedcenie, ze clovek musi "pocuvat" svoje telo a bude mat odpoved na zdravy zivotny styl. Nie kazdemu chutia a robia dobre ovsene vlocky, nie kazdy ma rad ryby, nie kazdy rad cvici atd. Kazdy clovek je jedinecny, ked jeden spi v noci napr. 8 hodin, druhemu stacia 4 hodiny a je fit.
Co sa tyka prednasok a skoleni v tomto duchu, mam k nim lojalny pristup. Nazvat ich vymyvanim mozgov, to je pre mna dost expresivny vyraz. Mozu posluzit ako navod a zdroj informacii, ale nikomu neublizia.
Sama sa snazim zdravo zit, aj ked vsetko nie je v mojich silach.
veronikasad
23.08.09,12:31
zdravím. čo si myslíte o podobných školeniach na téma zdravý životný štýl? mne to smrdí sektárstvom, či vymývaním mozgov...

môžeš byť konkrétnejší ?
arimi
23.08.09,13:24
už som počula o herbalife, či teraz školenia o úspechoch v živote, či práci, konkr. ***** spolok, no je ich viac...robia školenia na téma zdravý život, ale to skor o vymývaní mozgov, napr. motto zmeníme váš život, alebo ked chceš byt úspešný, nesmieš byt zamestancom apod,. kraviny...
Tweety
23.08.09,13:49
už som počula o herbalife, či teraz školenia o úspechoch v živote, či práci, konkakt . ***** spolok, no je ich viac...robia školenia na téma zdravý život, ale to skor o vymývaní mozgov, napr. motto zmeníme váš život, alebo ked chceš byt úspešný, nesmieš byt zamestancom apod,. kraviny...
Ak to viem dopredu vyselektovať a odhadnúť, že ide len o bohapusté vymývanie mozgov, tak sa tým ani nezaoberám.:) Ak sa to dopredu odhadnúť nedá, a zistíš to až na tvári miesta, ešte stále je dosť času použiť zdravý rozum a ísť od toho.
bettylou
23.08.09,14:09
Ano, su sekty, ktoré sa zašívajú a pracujú pod rúškom kurzov zdravia, ale aj manažmentu, marketingu a pod.
Nie je to nič nové a treba si dávať pozor, kde vaše peniažky idú, prípadne po úspešnom ukončení, pre koho vlastne naháňate šupule..
arimi
23.08.09,14:23
no a práve tam sa uchytil moj brzo ex manžel, a ja som až teraz zistila odkial vietor fúka...také táraniny...najviac ma pobavilo že predávajú napr. prášok z divých mravcov za 3tisícky alebo tuk z úhora za 2 tisíc... no ja len valím oči...fakt ho namotali...potom mi doma pobehoval o polnoci s prútikmi...a tak :-)))) je alkoholik, takí sa najlahšie lovia...
Tweety
23.08.09,14:25
no a práve tam sa uchytil moj brzo ex manžel, a ja som až teraz zistila odkial vietor fúka...také táraniny...najviac ma pobavilo že predávajú napr. prášok z divých mravcov za 3tisícky alebo tuk z úhora za 2 tisíc... no ja len valím oči...fakt ho namotali...potom mi doma pobehoval o polnoci s prútikmi...a tak :-)))) je alkoholik, takí sa najlahšie lovia...
Oni majú psychiku človeka veľmi dobre prešpekulovanú a dopredu vedia u koho majú úspech zaručený.
arimi
23.08.09,14:47
až teraz sa pozerám, že ten názov je vymazaný /či vygumovaný ako aj tie mozgy :-))))/ prečo sa to maže? je to ako reklama či hanenie, či ako? lebo herbalife tam zostalo...
Tweety
23.08.09,14:58
až teraz sa pozerám, že ten názov je vymazaný /či vygumovaný ako aj tie mozgy :-))))/ prečo sa to maže? je to ako reklama či hanenie, či ako? lebo herbalife tam zostalo...
Ja tam nevidím nič vygumované, všetky príspevky sú tak, ako boli napísané.:)
arimi
23.08.09,15:00
ja tam mám hviezdičky kde píšem konkr. ***** spolok...
arimi
23.08.09,15:27
zas mi to vymazali-...ktosi tu stráži...
arimi
23.08.09,15:29
len nechápem, čoho sa boja, ked mi mažú čo napíšem...kto može mazat v mojich príspevkoch?
takže až také čisté to asi nebude....tušila som to...
kukučka
23.08.09,15:41
len nechápem, čoho sa boja, ked mi mažú čo napíšem...kto može mazat v mojich príspevkoch?
takže až také čisté to asi nebude....tušila som to...

mazať môže admin, pripadá ti fér písať tu o firme, ktorá sa nemôže brániť?
mimotemyplánuješ svadbu?
arimi
23.08.09,15:54
akože nemože bránit?ved sa aj bráni...inak by to nemazali, nemyslíš?
"je nás čím dál tím víc" :-))))))
wegamizi
23.08.09,19:17
Podla obsahu odpovedi a dalsich tvojich otazok tvoja zalozena tema nema nic spolocne so zdravim. Mozno malicko ( dusevne zdravie ), ale vidim, ze to ta ani tak nezaujima, skor by som povedala zaradit do sekcie " Podnikanie ". Tu si troska mimo:eek:
Pachole
24.08.09,17:42
Slibte zakomplexovaným krásu, úspěch, chudým peníze, každému zdraqví, pochybujícím jistotu v jakémkoliv oboru, do toho přidejte prospěch dětí, sexuální přitažlivost - a utáhnete každého na dobře uvařené, psychicky dobře zmanipulované nudli.

Kolem je nuda, náboženství se moc nenosí, protože vyžaduje pokoru a disciplínu a odříkání, dnes doba přeje konzumu, úspěchu a povrchnímu pozlátku.

Slibte komukoliv cokoliv lákavého, pokud možno snadno a rychle, a spousta lidí se chytí. Na velké úroky, na peníze, zdraví, úspěch. Na zdravé, pružné, sexy tělo.

Kurz za minimálně tisíc korun denně, úspěch zaručen. Ten finanční - pro školitele - rozhodně. Přihoďte něco zázračných prostředků na cokoliv, samozřejmě za zázračnou cenu....

Pokud někdo propaguje zdravý životní styl, zajímá mě, jak toho chce dosáhnout. Jestli cvičením, klidným životem a přiměřeným jídlem, nebo léčebnými a napravovacími prostředky na každý parametr života. Zázračné vodičky, tabletky ani cvičební nářadí nejsou o zdravém životním stylu, spíš o peněžence, ne?
wellnesska
26.08.09,13:37
nehadzala bz som vsetky firmy do jedneho vreca
na kazdom cloveku je, aby si urobil vlastny nazor.
Pachole
27.08.09,15:29
nehadzala bz som vsetky firmy do jedneho vreca
na kazdom cloveku je, aby si urobil vlastny nazor.

Původní dotaz byl, co si lidé myslí o školeních o zdravém životním stylu. Mi už je divné, že někdo chce dělat školení zrovna na toto téma. To si myslí, že lidé dělají velké množství věcí v životě špatně a nevědí o tom? Co tak převratně nového chce ten člověk lidem sdělit?

Myslím si, že dospělí lidé vědí, jak zacházet se svým tělem i duševnem, aby byli jakžtakž zdraví. Pokud si ubližují, tak vědomě - přejídáním, kouřením, nedostatkem pohybu.

Proč by někdo dělal školení o zdravém životním stylu, aniž by nabízel něco na jídlo nebo nějaké nářadí na cvičení? Znáte takovou firmu? Která udělá třeba jen jednodenní školení, jak zacházet sám se sebou, a nic by vám k tomu nenutila ke koupi, jen to školení?
silviaz
27.08.09,16:04
No ja osobne si myslím že každy človek ak chce mať kvalitný a zdravý život má množstvo možností preštudovať si literatúru, pozrieť si čo mu vyhovuje čo nie a poskladať si pre seba to čo je pre neho najvhodnejšie. Potom nech svoje závery konzultuje s niekým iným aby vedel či postupuje správne, alebo nech v praxi života overí svoje teorie o zdravom živote.
Nemyslím, že je nutne potrebné krmiť peniazmi spoločnosti, ktoré tak radi zarábajú na zúfalstve a beznádeji ludí. Nepopieram že existujú mnohý čo majú človeku čo dať ale to sa dá zistiť len tak že to človek riskne a uvidí a keď bude mať pocit že je to za hranicou zdraveho rozumu tak netreba pristupovať na kompromisi s vlastným rozumom a proste treba ist preč.
Mnoho ľudí sa v takých spolkoch drží s totálneho zúfalstva a mnohý s pocitu že aspoň niekde patria ale keď stratí človek seba pre príslušnosť k spolku aký význam malo hľadať daný spolok veď malo ist o zdravý život. :D:D
mimotemy Len tak na okraj raz ku mne prišla dáma s vygumovaným mozgom ktorá predávala specialny rastlinný krém, ktorý mal zo mňa spraviť krásavicu nevýdanú a to tým že obsahoval výťažky s pravých diamantov a tajnú receptúru ktorou sa spracovavali rohy bájnych jednorožcov :D
wegamizi
27.08.09,22:08
Fuha, tak to je silna kava. " Obdivujem" ludi, co sa na takuto pracu daju. Uz len, ked to citam, vyzera to hrozostrasne, neviem si predstavit, ze by ma niekto s touto ponukou oslovil.mimotemyAle ako moj manzel hovori: " Z kazdeho vlaku jeden hlupak vystupi".
Tweety
28.08.09,05:34
No ja osobne si myslím že každy človek ak chce mať kvalitný a zdravý život má množstvo možností preštudovať si literatúru, pozrieť si čo mu vyhovuje čo nie a poskladať si pre seba to čo je pre neho najvhodnejšie. Potom nech svoje závery konzultuje s niekým iným aby vedel či postupuje správne, alebo nech v praxi života overí svoje teorie o zdravom živote.
Nemyslím, že je nutne potrebné krmiť peniazmi spoločnosti, ktoré tak radi zarábajú na zúfalstve a beznádeji ludí. Nepopieram že existujú mnohý čo majú človeku čo dať ale to sa dá zistiť len tak že to človek riskne a uvidí a keď bude mať pocit že je to za hranicou zdraveho rozumu tak netreba pristupovať na kompromisi s vlastným rozumom a proste treba ist preč.
Mnoho ľudí sa v takých spolkoch drží s totálneho zúfalstva a mnohý s pocitu že aspoň niekde patria ale keď stratí človek seba pre príslušnosť k spolku aký význam malo hľadať daný spolok veď malo ist o zdravý život. :D:D
mimotemy Len tak na okraj raz ku mne prišla dáma s vygumovaným mozgom ktorá predávala specialny rastlinný krém, ktorý mal zo mňa spraviť krásavicu nevýdanú a to tým že obsahoval výťažky s pravých diamantov a tajnú receptúru ktorou sa spracovavali rohy bájnych jednorožcov :D
A pochodila u Teba tá dáma?:---