slabikar
23.08.09,14:26
v poslednej dobe vzniklo niekolko eshopov-zlodejov, ktory nemaju ziadnu firmu ani zivnost, nacierno podnikaju a veselo predavaju tovar, peniaze si nechavaju posielat na sukromny ucet. v dalsom pripade zaplatia zo sukromneho uctu nejakej zahranicnej firme z paypalu a dorucit to daju priamo zakaznikovi ako darcek (gift) s tym, ze nic sa nedeje. ale nakoniec ten zakaznik na to moze riadne doplatit, ak sa colnici na to zameraju.

aky mate na to nazor?
padro
23.08.09,12:34
nemam nic proti tomu... zakaznik si vyberie kde nakupi... bud chce najnizsiu cenu ktoru asi dostane v tych shopoch ako spominas alebo si priplati a ma zaruku... zakaznik vidi predsa kde nakupuje.
slabikar
23.08.09,12:39
tebe keby toto robila konkurencia, predavala za polovicne ceny nacierno, by si bol uplne spokojny?
padro
23.08.09,12:42
si myslis, ze ja taku konkurenciu nemam? pokial sa zakaznik nepopali, rozumej nebude reklamovat bude nakupovat tam, ked sa mu to pokazi tak potom si povie, ze nabuduce kupim radsej v riadnom obchode, ved to sa dialo, deje aj sa bude...
dragan.michal
23.08.09,12:57
Ja soobne. Akonahle objavim e-shop a viem ze je "na cierno" tak to hlasim na zivnostenkom a danovemu uradu

Predsa podnikat moze ktokolvek, vstupne naklady su nizke. A podla mna by sme mali mat vsetci co podnikame rovnake podmienky. Navyse nepsokojny klienti s e-shopov potom neodporucaju nakupovat cez internet co poskodzuje aj dobrých a serioznych prevadzkovatelov e-shoppov.

Navyse ty ze rpevadzkuju e-shopy nacierno sposobuju velku konkurenciu nakolko nemusia platit odvody, dan a ani nic podobne
padro
23.08.09,13:11
tak to treba minimalne polovicu sloveska pozatvarat, viete kolko ludi zacalo podnikat tak ze najskor kupili nieco napr. na ebay potom predali,.. ale nemali zivnost? myslite ze sa to da robit vo velkom? je to dobre akurat na nabranie skusenosti, ale ak uz to chces tocit vo velkom tak bez zivnosti a dani to nepojde, viem o com hovorim, ... a ked tu tak moralizujete trosku mimo temy ale nestahujete si mp3 a pod.? ak sa nemylim aj to je trestne tak sa chodte nahlasit.
slabikar
23.08.09,13:16
dnes som narazil na www.emshop.info sokovali ma ich obchodne podmienky!
citujem:
"všetok tovar je na objednávku od výrobcu, a preto nezaručíme momentálnu cenu. vzhľadom k tomu, že odosielame výrobky z hong kongu alebo u.s.a., neexistuje žiadna daňová povinnosť z predaja ani vývozné clo. naše štatistika hovorí o tom, že menej než 1% všetkých zásielok je otvorené colníkmi v sr. pokiaľ sa tak stane , za dovozné clo a daň je zodpovedný zákazník. zásielky posielame označené ako darček. dôrazne vyzývame všetkých zákazníkov, aby sa informovali v miestnom colnom úrade na dane a clo. niektoré produkty môžu vyžadovať špeciálnu licenciu alebo povolenie k dovozu. emshop nenesie zodpovednosť za výrobky, ktoré sú zadržané colníkmi na preclenie."

totalne sa zbavuju akejkolvek zodpovednosti

dalej citujem:
"záruka na tovar predávané v e-shopu je 2 roky, pokiaľ je tovar dodané z sr, slovenským predajcom. pokiaľ však predajcom nieje slovenská firma, záruka na to dodané zboží je 1 rok pokiaľ nieje uvedeno inak u zboží. pri tovare môže byť uvedená záruka od 1 mesiaca až do 2 rokov. v prípade vady tovaru, na ktoré sa vzťahuje záruka, je možno sa obrátiť na predávajúceho alebo na autorizované servisy pre jednotlivé typy výrobkov. vady tovaru nieje možno uplatňovať u sprostredkovateľa. ako záruční doklad pre vybavenie záruky služí pokladniční doklad alebo faktúra."

ake vyhovorky, ze ak nie je dodane slovenskym vyrobcom??? vacsi blud som este necital :D
slabikar
23.08.09,13:17
tak to treba minimalne polovicu sloveska pozatvarat, viete kolko ludi zacalo podnikat tak ze najskor kupili nieco napr. na ebay potom predali,.. ale nemali zivnost? myslite ze sa to da robit vo velkom? je to dobre akurat na nabranie skusenosti, ale ak uz to chces tocit vo velkom tak bez zivnosti a dani to nepojde, viem o com hovorim, .. posledny moj prispevok ku tejto teme... a ked tu tak moralizujete trosku mimo temy ale nestahujete si mp3 a pod.? ak sa nemylim aj to je trestne tak sa chodte nahlasit.

zeby trafena hus zagagala? ja som tak nezacinal. zacal som az vtedy ked som mal vsetky papiere vybavene
padro
23.08.09,13:21
slabikar v tom shope maju jeden produkt ktory mam aj ja, oni ho maju o polovicu lacnejsi ale netrapi ma to, ved ak si niekto precita tie podmienky tak vie na com je a nech si zvazi
dragan.michal
23.08.09,13:39
Neboj, uz ani nebudes. Hned teraz som podla podnet na presetrenie :D
slabikar
23.08.09,13:40
skvele, ty si rychly :)
MatoB
23.08.09,16:23
Neboj, uz ani nebudes. Hned teraz som podla podnet na presetrenie :D


To si myslis ze ti niekto uveri? ukaz dokaz, ze si podal "podnet na presetrenie" a ako si ho podal e-mailom??? :D:D:D:D:D:D:D:D
padro
23.08.09,16:29
to su take male rybky, ze sa im neoplati sa na to ani pozerat ...
camozzi
23.08.09,16:52
Ja mam v obchode tovar od autorizovanych dodavatelov z Ciech ci Slovenska. Rozculil ma preto obchod sportovaobuv.eu. Ziaden kontakt, ziadne info o prevadzkovatelovi, "obchodne podmienky" su minimalne komicke. Nepodarilo sa mi zistit ani majitela podla domeny. A co s nim? Kto chce cinsky fake, tn si ho kupi tak ci tak. Jedneho udas a dalsi traja preberu jeho biznis.
padro
23.08.09,17:07
Ja mam v obchode tovar od autorizovanych dodavatelov z Ciech ci Slovenska. Rozculil ma preto obchod sportovaobuv.eu. Ziaden kontakt, ziadne info o prevadzkovatelovi, "obchodne podmienky" su minimalne komicke. Nepodarilo sa mi zistit ani majitela podla domeny. A co s nim? Kto chce cinsky fake, tn si ho kupi tak ci tak. Jedneho udas a dalsi traja preberu jeho biznis.



ved je tam kontakt
camozzi
23.08.09,17:12
pravda. som si nevsimol. je dost neprehladne v menu :rolleyes:
nic sa ale nemi na tom, ze na stranke maju uvedene, ze tovar vozia z ciny, vietnamu a indonezie. zakaznik nemoze povedat, ze o tom nevedel. ked dostane smradlave nike, s nepresitymi svikmi a podrazkou, ktora sa po tyzdni zacne rozpadat, moze nadavat akurat na seba. myslim, ze tak je to v kazdom odbore. nanestastia prisla doba, ked ludi zaujima skor cena ako to od koho a co kupia.
padro
23.08.09,17:16
no ja som si hned vsimol :) keby si chcel aj na majitela tak
Karol Lázok,Cottbuská 28,Košice aj to cislo tel. plati co tam ma...ma po nete viac inzeratov... inak preco ta rozculil? zravna tamto asi nebude cierne podnikanie, ved aj ceny ma vysoke dokonca vyssie ako v obchode kde si to mozem skusit a hned zobrat..
padro
23.08.09,17:26
pravda. som si nevsimol. je dost neprehladne v menu :rolleyes:
nic sa ale nemi na tom, ze na stranke maju uvedene, ze tovar vozia z ciny, vietnamu a indonezie. zakaznik nemoze povedat, ze o tom nevedel. ked dostane smradlave nike, s nepresitymi svikmi a podrazkou, ktora sa po tyzdni zacne rozpadat, moze nadavat akurat na seba. myslim, ze tak je to v kazdom odbore. nanestastia prisla doba, ked ludi zaujima skor cena ako to od koho a co kupia.
ale ved tam nema nizke ceny :confused:
slabikar
23.08.09,17:30
ludia su natolko hlupi, ze pozeraju na cenu. v tom je ten najvacsi problem. preto kazdy hlupak nakupuje od cinakov, zerie nekvalitne Lidl a Tesco zradlo a pije pivo Gazda za 19 centov...
dragan.michal
23.08.09,17:31
MatoB: Urcite vies o tom, z existuje aj forma podania e-mailom pokial obsahuje zakladne veci. To iste pokial je zam raruceny podpis.

Padro: Nevies ake maju obraty. V kazdom pripade su tam hned dve veci: Navadzanie na podvod ked sa oznacuju predmety ako darcek. V dalsom pripade to nepreclia, cim prichadza stat opat o peniaze

A pre vsetkych. To ze su to male rybky neznamena, ze ich nebudu riesit. Asi ste nesledovali cca 2 tyzdne dozadu spot na TA3 kde sa vyjadrovala nejaka z DU, a povedala: prijimame vsetky podnety na nelegalne podnikanie prostrednoictvom e-hopov a kazdy podnet dokladne presetrime. Taktiez privitame ked na obcania budu posielat podnety.

Uvedomme si, ze aj stat pocitil krizu a rozpocet je v minuse, to znamena ze budu risesit aj "male rybky". Navyse nikdy neviete aky maju obrat v eshopoch.
padro
23.08.09,17:35
MatoB: Urcite vies o tom, z existuje aj forma podania e-mailom pokial obsahuje zakladne veci. To iste pokial je zam raruceny podpis.

Padro: Nevies ake maju obraty. V kazdom pripade su tam hned dve veci: Navadzanie na podvod ked sa oznacuju predmety ako darcek. V dalsom pripade to nepreclia, cim prichadza stat opat o peniaze

A pre vsetkych. To ze su to male rybky neznamena, ze ich nebudu riesit. Asi ste nesledovali cca 2 tyzdne dozadu spot na TA3 kde sa vyjadrovala nejaka z DU, a povedala: prijimame vsetky podnety na nelegalne podnikanie prostrednoictvom e-hopov a kazdy podnet dokladne presetrime. Taktiez privitame ked na obcania budu posielat podnety.

Uvedomme si, ze aj stat pocitil krizu a rozpocet je v minuse, to znamena ze budu risesit aj "male rybky". Navyse nikdy neviete aky maju obrat v eshopoch. da sa ten spot este niekde vidiet?.... podla mna su to male obraty, take shopy si nemozu dovolit vyskokavat, pretoze by na nich DU prisiel, ale ked tam zarobi par korun tak pre studenta to staci, aspon ja mam taku predstavu.
padro
23.08.09,17:48
camozzi
23.08.09,17:52
Na margo cien v eshope sportovaobuv.eu: Bol som po minulorocny cennik Puma Slovakia a v katalogu som si nasiel kolekciu Ferrari. Na vtedajsie koruny bola nakupna cena jedneho paru 1900-1950 Sk a predajna cena 3490 Sk. On ma ceny 2300 Sk. Mat 300 Sk na jednom z top modelov je podla mna charita sama o sebe. Ziaden slovensky dodavatel by nedovolil aby sa jeho znacky predavali s takymto ceovym rozdielom (oproti kamennym obchodom).
Jedine, ze to ponuka ako outlet, ale ako oficialny predajca to urcite neni. Ved napokon Puma si ho moze preklepnut aj sama a bez uradnikov. Kto ma chut, tak moze im dat avizo :)
padro
23.08.09,17:58
no ale ved on to nemusi brat od slovenskej pumy, tie ceny zodpovedaju cenam v kamenych shopoch co som obehal nedavno pretoze som siu akurat nieco kupoval, a to boli shopy v ktorych viem ze maju urcite original. Myslim ze v anglicku to kupi za par korun, aj ked teda on tam cinu spomina
camozzi
23.08.09,18:04
Akonahle by si oslovil zahranicneho dodavatela, ktory ma zastupenie aj na Slovensku, tak ta hned presmeruje na slovenskeho dodavatela. To by si potom brali vynosny kseft. Takze mne vychadza, ze bud ma fake, alebo to predava ako outlet. Je to diskutabilne. A ak aj nejde o tovar, tak minimalne o znacku a tu niekto vlastni a zaujima ho ako sa s nou naraba.
Uvadzal som ceny z minuleho roku. Aktualne ceny Pumy neviem, nakolko s touto znackou uz nespolupracujem.
padro
23.08.09,18:06
to je jasne ze velkosklad v anglicku mu to nepreda, ani keby si objednal cez net tak mu to niektore shopy neposlu mimo UK, ale moze si ist preto aj osobne a tak si to moze kupit bez problemov.
camozzi
23.08.09,18:13
Podobnu temu sme rozoberali s dodavatelmi - ak neznizia slovenske ceny, budeme nakupovat v zahranici :) Ano, mas pravdu. Ale anglicky maloobchod ti neda fakturu, neda zarucne podmienky (v pripade reklamacii zakaznikom) a nebudes mat v slovencine oznacene stitky na tovare. Mozes to teda predavat len ako outlet. Ak to predavas ako autorizovany predajca, mozes mat problem s oficialnym distributorom. Mozes mi verit, ze oni na to pridu..
Asi uz ideme mimo temu.
padro
23.08.09,18:17
ved ano su s tym problemy, akurat teraz par dni dozadu som rozmyslal nad hodinkami, ale skoncilo to skor ako zacalo presne koli tym spominanym veciam.
camozzi
23.08.09,18:53
Prave to poctivych predajcov hneva. Snazia sa nakupovat originalny tovar a ponuknut ho zakaznikom, vtieraju sa dodavatelom, aby mohli mat e-shop (nie kazdy to dovoli), snazia sa ponuknut naozajstnu znackovu kvalitu a potom... Pride si niekto a predava tovar z anglickych maloobchodov, ktory nakupi za ceny o ktorych autorizovani predajcovia mozu snivat. Navyse o tovare nemaju ani sajnu a tak sa siria reci, ze na nete dobre nenakupis, ta znacka je taka a hentaka, nevedia poradit, neda sa reklamovat, telefony vypnute...
Ti, ktori vedia o nastrahach ako je Danovy urad, predavaju tovar na Aukre, eBay a podobne. Lenze tam sa to uz riadi obcianskym zakonnikom a nie obchodnym = vymozitelnost prav sa blizi k nule.
dolfort
25.08.09,06:25
v poslednej dobe vzniklo niekolko eshopov-zlodejov, ktory nemaju ziadnu firmu ani zivnost, nacierno podnikaju a veselo predavaju tovar, peniaze si nechavaju posielat na sukromny ucet. v dalsom pripade zaplatia zo sukromneho uctu nejakej zahranicnej firme z paypalu a dorucit to daju priamo zakaznikovi ako darcek (gift) s tym, ze nic sa nedeje. ale nakoniec ten zakaznik na to moze riadne doplatit, ak sa colnici na to zameraju.

aky mate na to nazor?

Kto podniká s dlhodobou stratégiou, tak má všetky papiere v poriadku ako má byť. Tieto eshopíky vznikajú teraz ako huby po daždi, každý študent čo má kus času a vie si porobiť web by chcel mať nejaký eshop, je veľa ľudí čo v tom vidia vidinu zbohatnutia - ale trh to prečistí. Tak ako po 1989 bolo kopec kadejakých nekalých kšeftov, firiem a firmičiek - prešiel čas, ostali len najlepší. Takto funguje trh a inak to nebude ani s týmito eshopíkmi. Za chvíľu ich to prestane baviť, aj zákazníci sa naučia rozoznávať medzi solídnou firmou a hochštaplerom.

Michalovi - fajne že máš času hlásiť na DÚ týchto hantľagerov. Len daj pozor aby sa to neobrátilo proti tebe.
dragan.michal
25.08.09,07:34
Dolfort: Nastastie vsetky podnety ked sa riesia tak neuvadzaju meno toho kto ich nahlasil. A na druhej strane, ja mam vsetko v poriadku, takze neviem co by mohli na mna vytiahnut.
dolfort
26.08.09,06:56
Dolfort: Nastastie vsetky podnety ked sa riesia tak neuvadzaju meno toho kto ich nahlasil. A na druhej strane, ja mam vsetko v poriadku, takze neviem co by mohli na mna vytiahnut.

No však ja len že si sa tu pochválil na internete; tak už to nie je až tak celkom anonymné.
Ja viem že máš všetko v poriadku. Ale keď ti voľakto bude chcieť spestriť život, tak nejaký bonz si už vymyslí. Veď ako tu už odznelo, úrad prešetruje každý podnet... ľudia sú zlí a podaktorí si urobili živnosť z toho že sú hajzli. A aj na daňových úradoch sedia típci, ktorým peniaze nesmrdia, to si nenahovárajme.
dragan.michal
26.08.09,12:13
Po preskúmaní stránky ( obchodné podmienky) sme zistili, že tovar predáva podnikateľ evidovaný Obvodným úradom Trenčín, Jaroslav Marko, IČO: 37 189 239.

Presetrenie: http://www.emshop.info/
slabikar
26.08.09,12:18
Po preskúmaní stránky ( obchodné podmienky) sme zistili, že tovar predáva podnikateľ evidovaný Obvodným úradom Trenčín, Jaroslav Marko, IČO: 37 189 239.

Presetrenie: http://www.emshop.info/

to je ok, len ci aj dava faktury, kedze to co je napisane v obchodnych podmienkach je absrudne. to su teda fakt volovia na danovom urade, oni hladali len predajcu a neskumali podmienky predaja? ci na to je SOI? tak teda ked z toho nic nebude, tak zacnem aj ja nacierno podnikat, resp. tak nejako ak on