opelech
23.08.09,17:26
Dobry den

mam hypoteticku otazku:
som fyzicka osoba, mam myslienku prilezitostne podat inzerat a predavat produkty z USA, ktore mi pridu postou. (Ak treba, zaplatim teda na poste DPH). Mam nejaku povinnost podavat danove priznanie alebo platit dan za prijem z takejto cinnosti?
dakujem
Chobot
23.08.09,19:28
Dobry den

mam hypoteticku otazku:
som fyzicka osoba, mam myslienku prilezitostne podat inzerat a predavat produkty z USA, ktore mi pridu postou. (Ak treba, zaplatim teda na poste DPH). Mam nejaku povinnost podavat danove priznanie alebo platit dan za prijem z takejto cinnosti?
dakujem

Záleží od toho, či to skutočne bude príležitostný predaj, alebo či to bude zárobková činnosť. Hranica medzi týmito dvomi pojmami nie je presne určená, takže sa môže stať, že ak mesačne podáš 50 takýchto inzerátov, tak si na teba niekto z DÚ posvieti.

Ak predáš mesačne pár vecí, to nebude podnikateľská činnosť.
opelech
23.08.09,20:15
Záleží od toho, či to skutočne bude príležitostný predaj, alebo či to bude zárobková činnosť. Hranica medzi týmito dvomi pojmami nie je presne určená, takže sa môže stať, že ak mesačne podáš 50 takýchto inzerátov, tak si na teba niekto z DÚ posvieti.

Ak predáš mesačne pár vecí, to nebude podnikateľská činnosť.

Tak nejak to chapem aj ja. Naozaj mam podanych vela inzeratov, ale to su vsetko veci, ktorych sa zbavujem. Novu vec by som predaval len obcas, povedzme 3 x do mesiaca... podnikanie je definovane o.i. ako sustavna cinnost, co podla mna nie je moj pripad....