edu21
23.08.09,19:55
Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o odpoveď na otázku- aké sú povinné príplatky pre učieľku/ riaditeľku v jednotriednej MŠ s poldennou prevádzkou? Zriaďovateľ mi zobral (právom) príplatok za smennosť, ale i triednictvo,osobný príplatok- mám jedine príplatok za vedenie.
Mám ukončené VŠ vzdelanie 2. st.,-pg. smeru, 9r. započítanej praxe, ukončené PVPZ- no i napriek tomu som v 8.pl.triede, - čistý plat 430euro--.... Zdá sa mi to veľmi málo.....Koľko by som mala mať?(Platový dekrét som nevidela, ani nepamätám....Má s tým niekto skúsenosť?
susann2
24.08.09,07:34
Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o odpoveď na otázku- aké sú povinné príplatky pre učieľku/ riaditeľku v jednotriednej MŠ s poldennou prevádzkou? Zriaďovateľ mi zobral (právom) príplatok za smennosť, ale i triednictvo,osobný príplatok- mám jedine príplatok za vedenie.
Mám ukončené VŠ vzdelanie 2. st.,-pg. smeru, 9r. započítanej praxe, ukončené PVPZ- no i napriek tomu som v 8.pl.triede, - čistý plat 430euro--.... Zdá sa mi to veľmi málo.....Koľko by som mala mať?(Platový dekrét som nevidela, ani nepamätám....Má s tým niekto skúsenosť?
Ten príplatok za riadeníe je skutočne jediný narokovateľný príplatok. Príplatok za triednictvo môžeš mať ako riaditeľka, ale aj nemusíš. O tom zaradení do 8. triedy s VŠ vzdelaním bolo písané aj v predchádzajúcich príspevkoch. Je to bežná prax zriaďovateľov, že je to malý plat o tom nie je pochýb, ale s tým Ti mi nepomôžeme.
BABYstar
24.08.09,13:44
Už sa to riešilo v porade,ale všetko dnes záleží na zriaďovateľovi.Zo zákona máš nárok na funkčný príplatok,smennosť a triednictvo.Až ste dve učiteľky tak triednictvo by mala mať kolegyňa. Neviem akú máte pracovnú dobu,lebo od toho sa odvíja smennosť. Osobný príplatok je položka ,ktorú môžeš a nemusíš mať je to vec zamestnávateľa a kolektívnej zmluvy,keď máte OZ.Zaradenie do príslušnej platovej triedy sa dá riešiť cez ministerstvo a potom to riešiť so zamestnávateľom,ale to tiež záleží od neho.Právne nárokovateľné položky sa dajú vymáhať aj prostredníctvom právnika,keď máte odbory.
edu21
24.08.09,17:16
Práve, že od septembra ostávam sama, prechádzame na poldennú prevádzku. Takže to asi vidím len na ten príplatok za riadenie... Mám teda vypracovať a odovzdať na schválenie aj nový prevádzkový poriadok?
BABYstar
25.08.09,16:43
Mám kolegyňu,ktorá robí tiež sam ,majú celodennú prevádzku a po inšpekcii obec jej musela dať silu.Dali jej dôchodkyňu na 2 hodiny.Robí len za základný plat a to aj riaditeľku,učiteľku, poslanci jej odkázali,že má pekný plat, tak nech si z neho platí učiteľku keď ju potrebuje na škole.Je to smutné,že niektoré obce nedokážu oceniť prácu učiteľky MŠ.