skorica23
23.08.09,21:09
prosim, pomozte. moj manzel mava uz asi mesiac nafukovanie a krce v okoli pupka. maval to vzdy navecer, pripisoval to vsak zelenine a sedavemu zamestnaniu. lenze posledne dva tydne to mava coraz castejsie, uz aj cez den- naje sa (stravuje sa zdravo, cvicime) a do 3-4 hodin ma nafuknute brucho a krce, tlaky. brucho ma tiez na dotyk citlive. neviete mi pomoct, co by too mohlo byt? skusal pravidelne brat aj espumisan, pancreolan...nezabrali:( k gastroent. je objednany az o tyzden, bolesti su ale castesie. som z toho strasne nestastna, rovnako aj on. dakujem!
bettylou
23.08.09,19:15
ďeťom sa dáva anízovo rascový odvar - možno by zabral aj dospelému. AJ jogova pozícia tzv trojuholník - na obidve strany, to zvykne premasírovať brucho a pohnúť veci dopredu
Xanti
23.08.09,19:15
alebo aj čaj z kôpru zvykne pomôcť
Darina1234
23.08.09,19:18
Kym pojde k lekarovi zatial len na litre matoveho, repikoveho, medovkoveho čaju, ine nič bez vyšetreni. Čaje zvyknu pomocť.
hnedoočka
23.08.09,19:18
čo tak skúsiť odborné vyšetrenie? inak ,mám doma od jedného bylinkára kvapky na žalúdok,trávenie ,hrubé črevo, ale jednak neviem,odkiaľ pochádzaš a potom, alternatívnu liečbu by som vyskúšala na záver.
alla66
23.08.09,19:26
prosim, pomozte. moj manzel mava uz asi mesiac nafukovanie a krce v okoli pupka. maval to vzdy navecer, pripisoval to vsak zelenine a sedavemu zamestnaniu. lenze posledne dva tydne to mava coraz castejsie, uz aj cez den- naje sa (stravuje sa zdravo, cvicime) a do 3-4 hodin ma nafuknute brucho a krce, tlaky. brucho ma tiez na dotyk citlive. neviete mi pomoct, co by too mohlo byt? skusal pravidelne brat aj espumisan, pancreolan...nezabrali:( k gastroent. je objednany az o tyzden, bolesti su ale castesie. som z toho strasne nestastna, rovnako aj on. dakujem!
podobné témy:
http://www.porada.sk/t113724-nafuknute-brucho.html
http://www.porada.sk/t11772-nafuknute-brucho-prosim-pomozte.html
http://www.porada.sk/t81523-nafuknuty-zaludok.html
Xanti
23.08.09,19:26
čo tak skúsiť odborné vyšetrenie? inak ,mám doma od jedného bylinkára kvapky na žalúdok,trávenie ,hrubé črevo, ale jednak neviem,odkiaľ pochádzaš a potom, alternatívnu liečbu by som vyskúšala na záver.
Super nápad ibaže zadávateľka píše
skusal pravidelne brat aj espumisan, pancreolan...nezabrali:( k gastroent. je objednany az o tyzden, bolesti su ale castesie. som z toho strasne nestastna, rovnako aj on. dakujem! dali sme len návrhy čo by mohlo pomôcť kým sa ku GAE dostane. :eek:
dusansl
24.08.09,13:12
Vážená pani,
s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote spočíva jadro gastrálno-črevných ťažkosí v hrubom a tenkom čreve.
doporučujem vykonať dôkladnú detoxikáciu , ktorá je základom pre obnovu plnohodnotných životných funkcií.
Popísané ťažkosti vymiznú tak ako sa objavili.
S pozdravom dusansl.
pipula
24.08.09,14:10
Čo rozumieme pod pojmom "dôkladná detoxikácia", ako a čím ju treba urobiť?
Eulalia
24.08.09,14:20
Vážená pani,
s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote spočíva jadro gastrálno-črevných ťažkosí v hrubom a tenkom čreve.
doporučujem vykonať dôkladnú detoxikáciu , ktorá je základom pre obnovu plnohodnotných životných funkcií.
Popísané ťažkosti vymiznú tak ako sa objavili.
S pozdravom dusansl.

Ty si jasnovidec??????? :eek::eek::eek::eek::confused::confused::confused:
mirka_k
24.08.09,14:39
Aj ked sa manzel stravuje zdravo, neznamena to, ze mu taka strava vyhovuje. Nech jedava castejsie po malych davkach, pomaly dokladne jedlo prezuje, nie kazda zelenina je vhodna, mal by byt v strave pomer medzi kyslym a zasaditym. Jest vela jogurtov, obycajnych bielych s medom, pit vela cajov pomedzi jedla..
wellnesska
26.08.09,13:34
cauko mne pomohlo vylucenie potraviny, na ktoru som bola a este stale som intolerantna - u mna su to kvasnice. Co je to u neho, sa da zistit aj doma, test food detective, kupila som ho na internete, rychlo zisti za 40 min., ktora potravina mu robi problem, hovoris, ze jete zdravo, ale nepasovat mu moze aj zdrava potravina
gabikamo
26.08.09,18:34
Dobry vecer,
od vtedy, od kedy som prestala jest jogurty a "pate cez devate", dodrziavam delenu stravu, neviem co je to nafukovanie. Mliecne vyrobky aj ked ich mam rada, jem len velmi velmi velmi zriedkavo, do kavy si vsak trocha mlieka dam.
Necakajte vsak zazraky o dva dni, je to dlhodoby proces, u mna trval cca pol roka - aj mi pomohol schudnut /48 kg- cca za rok/.
Teraz uz trocha zhresim nejakym sladkym jedlom, ale je to uplna parada, ked mozete ist aj do kina bez toho, aby ste boli nafuknuti. Skuste tu detoxikaciu organizmu - akesi precistenie criev, to urcite pomoze.
gm
grilka5
29.08.09,16:46
aj ja mam podobny problem:som stake nafuknuta,uz ajkamarati sa mi spytuju co mam s bruchom,pijavam kazdy den bylinkove caje,mam dostatok pohybu,jem ovocie a zeleninu,aj jogurty,dokonca uzivam aj probiotika v tabletkach a NIC,neviem co mam robit.....:mee::mee::mee:
gabikamo
31.08.09,03:54
aj ja mam podobny problem:som stake nafuknuta,uz ajkamarati sa mi spytuju co mam s bruchom,pijavam kazdy den bylinkove caje,mam dostatok pohybu,jem ovocie a zeleninu,aj jogurty,dokonca uzivam aj probiotika v tabletkach a NIC,neviem co mam robit.....:mee::mee::mee:


Pekne ranko,
skuste naozaj si urobit "poriadok" v crevach. Ja som cely zivot mala s tymto problemy, potom som sa zacala zaujimat preco to tak je. Ale ak nie ste pripraveni na odriekanie, tak to nepojde. Creva sa naozaj najprv musia dostat do "poriadku" a az potom to zacne fungovat. Ked som sa o tieto problemy zacala zaujimat, zacala som s tzv. "ryzovou dietou". Skutocne som ju prvykrat dodrzaala do konca - aj ked na konci som sa na ryzu nemohla ani pozriet, ale velmi mi pomohla. Vyhodou je, ze ak ste aj "jedak" ryze mozte zjest kolko len chcete. Ale naozaj len takej aka je napisana, teda len uvarenej v cistej vode. Niekolkokrat do roka sa k nej vraciam na cca 10 dni a robi to (aspon u mna) zazraky.
Viem, ze vo vode uvarena - ryza natural - ktoru musite najprv "namocit" a az potom varit, asi nie velmi chutna strava.... mne pomohla. A pomohlo mi aj skoro uplne vynechanie mliecnych vyrobkov - u mna toto fungovalo. Skuste si urobit test, ktore potraviny Vam vyhovuju, ktore nie. Ja som tymto sposom tie mliecne vyrobky vylucila a musim povedat, ze dodrziavanim oddelenej stravy je to tisickrat lepsie, ako predtym.
U mna to zafungovalo velmi dobre.
gm
grilka5
31.08.09,17:17
fuuu,ja mam velmirada ryzu,ale pri vsetkom nemozem to vsetko dodrziavat...skola,rodina....ja jem iba jogurty,pretoze tie obsahuju prospesne probiotika,ak viete nieco o tom....teraz som zacala citat,taku lekarku knizku o probiotikach,ake su uzasne,dufam ze mi apon nieco pomoze
dusansl
02.09.09,07:04
Môj otec celý život s obľubou vravieval:,, že niekedy jedno slovo múdremu človeku dokáže viac, ako celoživotné dohováranie hlupákovi. "
zadivil som sa reakcii ktoréhosi návštevníka potrálu PORADA -zdravie.
Nie nie som jasnovidec, len sa zopár rokov zaoberám orientálnou diagnostikou a čosi málo sj fytodietológiou. Preto pre tých vnímavejších chcem ešte povedať pár slov.
Obyvatelia Slovenska ešte stále zomierajú v prieme o 15 rokov skôr, ako obyvatelia v ostatných krajinách vyspelej Európy. Za najohrozenejšiu skupinu sú považovaní muži, lebo v porovnaním s poprednými európskymi štátmi ich zomiera 2x viac . Prvé miesto úmrtnosti ľudí na Slovensku obsadili srdcovo-cievne ochorenia. Na druhom mieste predčasných úmrtí sú nádorové ochorenia v ich dôsledku nás predčasne opustilo za rok 11 000 ľudí. Tretie miesto zaujímajú onemocnenia tráviaceho ústrojenstva. Do popredia sa nezadržateľne derú aj alergické onemocnenia. Táto skupina ochorení je pre človeka mimoriadne nebezpečná , lebo nielenže rýchlo prechádza do chronického stavu ktorý dlhodobo zhoršuje kvalitu života, ale cez ňu vedie cesta aj k vzniku prvých dvoch skupín. (citát zo správy WHO rok 2000.)

Inými slovami, je na nás, aby sme svojmu zdraviu naozaj začali venovať pozornosť, lebo smrť k nám prichádza cez črevá ! V dnešnej modernej dobe náhlenie , stres, konzumácia čoraz väčšieho množstva pre chemizovaných potravín. Neustále pôsobenia rôznych toxických látok prijímaných telom pri jedení, pití – vodou, alebo liekmi z farmaceutického priemyslu majú za následok postupnú toxikáciu nášho tela. Ba čo viac, spotreba repného, čiže rafinovaného cukru a synteticky upravených potravín stúpa viac ako kedykoľvek predtým v histórii . Nová mladá generácia v honbe za chimérou úspechu a v mylnej predstave svojej nenahraditeľnosti nedoprajúc si potrebný oddych od práce si trvalo poškodzuje zdravie stimulačnými a upokojujúcimi prípravkami. Podľa vedeckého výskumu má každý živý organizmus v sebe aspoň jedného parazita. Aj v tomto je človek výnimkou , obyčajne ich má naraz niekoľko. Toxickými látkami zalepené črevá človeka sú ideálnym miestom pre pomnoženie rôznych parazitov, ktorý bleskovo obsadia celý tráviaci trakt . Dokopy s rôznymi toxickými látkami tvoria zmes, ktorá hravo zabíja. A toto zistenie robí parazity hrozivými. Podľa výskumníkov z Bostonu, parazity žijúce v zalepených črevách doteraz na zemi zabili viac ľudí, ako všetky vojny dokopy. Možno práve teraz ste si v duchu položili otázku:


Kedy je potrebné uskutočniť vnútornú očistu svojho organizmu?
Na ňu vám najlepšie odpovie Vaše telo. Ak mu budete chvíľu načúvať a zistíte, že ste v sebe objavili niektorý s týchto príznakov

• Častý temer stály pocit únavy a slabosti
• Časté nadúvanie a plyny, flatulencia
• Nadváha
• Nedostatočné trávenie
• Dráždivosť, náladovosť
• Sťažené dýchanie a silne zapáchajúca stolica
• Časté nachladnutia a vracajúce sa bolesti hlavy
• Chronická zápcha
• Nepravidelné vyprázdňovanie
• Syndróm dráždivého traktu
• Vysunuté brucho
• Neupokojiteľný pocit hladu
• Kožné problémy, vyrážky, uhrovitosť
• Pocit kovovej pachute v ústach
• Zlatá žila
• Infekcia Candidy
• Alergia na rôzne druhy jedla
• Parazity v stolici

Ako najlepšie očistíme svoj organizmus?
Proces komplexnej očisti celého tráviaceho traktu, včítane klkov , stien žalúdka, a hrubého čreva je v podstate možný niekoľkými spôsobmi a aj rôznymi odlišnými postupmi. Podľa mojich skúseností je ale najšetrnejšou, najkomplexnejšou a preto aj najefektívnejšou metóda za pomoci preparátov Tianshi. Z nich zostavená očistná kúra v prvom kroku po pár dňoch vymetie s tela najhrubšie nečistoty. Následne začne detoxikácia tenkého a hrubého čreva . O niekoľko dní neskôr v rozšírenom programe očisty už prichádza k postupnému rozpúšťaniu usadených solí v kĺbových väzivách, cievach, tkanivách. Takýmto procesom nakoniec očistíme celé telo. Len čisté črevá dokážu spoľahlivo vykonávať svoju funkciu, pričom naše telo konečne môže dostať tak prepotrebnú výživu. Až potom , sa jedno ráno pristihnete pri tom, že vás nič nebolí. Nič nenadúva. Vaše telo pracuje ako kedysi a vy vôbec nie ste unavený! Krásny život. A o to nám spoločne ide!
Eulalia
02.09.09,16:30
Milý Dusansl,
ani sa nečuduj, že som Ťa omylom považovala za jasnovidca.:) Len tak, z krátkeho textu sem hodiť diagnózu, to chce odvahu.

A tá citácia z propagácie C......u je zaujímavá, v podstate s tým aj súhlasím. Nepáči sa mi len, že Poradu využívaš na niečo iné, ako je určená.
gabikamo
04.09.09,14:49
Pekny vecer,
ja som opisala moju skusenost. Na kazdeho asi plati nieco ine, niekomu vyhovuju mliecne vyrobky, niekomu nie. Ked sa mi takto podarilo schudnut, bolo to takmer v 50 roku mojho zivota, takze nie som nejaka "mladica" a napriek tomu to fungovalo.
A odriekanie? Ja som sama, starala som sa v tom obdobi o dvoch synov, pracovala 10-12 hod. denne a islo to. A zacala som pred Vianocnymi sviatkami - kazdy na mna kukal - vsetci jedli dobroty, ktore som pripravila, ale vydrzala som. Vacsinou je to o discipline a tiez o chceni dodrzat ju.
Prestali ma boliet nohy - uz ich nemam ako cent vecer. Ale musim dodat, ze som takmer dva roky chodila pravidelne 7 dní v tyzdni do fitka (posilovna), aby som nemala ochabnute telo - potom som chodila este dva roky 5 dni v tyzdni. Teraz cvicim doma cca 40 minut - aj s cinkami.
gm
milo2
15.07.12,17:10
Čo rozumieme pod pojmom "dôkladná detoxikácia", ako a čím ju treba urobiť?

Detoxikácia organizmu vyjadruje prirodzený spôsob ako pomôcť telu v odstraňovaní toxínov a nahromadených jedov, ktoré môžu zasahovať do kvality života človeka. V dnešnom svete sme zaplavení chemikáliami, ktoré nie sme schopní spracovať, ani vylúčiť bez pomoci. K expozícii dochádza pri konzumácii potravín, pri pití vody a vdychovaní vzduchu, aby sme sa zmienili o niekoľkých z najčastejších zdrojov. Telo, ktoré je zaťažené toxínmi môže prejaviť široké spektrum príznakov ako je vyčerpanosť, zápcha, tráviace poruchy, prírastok na váhe, plynatosť a nadúvanie, podráždenosť, a pod. Colonix Program (http://www.drnatura.sk/colonix-vnutorna-ocista-tela.php) poskytuje celkovú detoxikáciu organizmu za účelom vylúčenia toxínov, usadenín z hrubého čreva, parazity, ťažké kovy, za súčasnej šetrnej očisty hrubého čreva, pečene, obličiek a krvi).

Kto by nechcel žiť kvalitný život aktívne a s výkonnosťou, ktorá nezávisí od veku a pohlavia? Otázka je, čo pre uskutočnenie tejto predstavy robíme. Pritom stav vlastného zdravia môžeme až z troch štvrtín ovplyvniť sami. Málokto si naplno uvedomuje, akú dôležitú úlohu hrá pravidelná detoxikácia - očista organizmu. Väčšina z nás po celý život neurobí nič pre to, aby zbavila svoje telo nahromadených jedov, parazitov a odpadu. Parazity (http://www.drnatura.sk/cervy-parazity.php) nás obklopujú všade. Dostať sa s nimi do styku je veľmi bežné a jednoduché. Kontaminovaná voda, nedovarené mäso či ryby, nedôsledne umyté ovocie a zelenina sú len niektoré zo všeobecných zdrojov infekcie. Prenos z domácich miláčikov, alebo iných infikovaných osôb, je tiež celkom http://www.drnatura.sk/drnatura/images/detoxification/detoxi_2.jpg bežný. Nadbytočné užívanie antibiotík tiež prispieva k tomuto problému, pretože pôsobí na normálnu črevnú flóru a znižuje odolnosť organizmu.
Východiskom dobrej kondície, aj pekného vzhľadu, je optimálny stav hrubého čreva. Minimálne tak, ako sa staráme o dom, byt či auto, mali by sme dbať aj na pravidelnú údržbu vlastného tela, a to zvonka i zvnútra. Nevynímajúc hrubé črevo, čističku organizmu. Len čisté a zdravé hrubé črevo je záruka zdravia a kľúč ku kráse.

Najrozšírenejším problémom je porucha peristaltiky a zlé vyprázdňovanie. Je to dôsledok konzumácie priemyselne, chemicky a inak upravovaných potravín. Navyše to preháňame s tukmi, cukrami, údeninami a na surovú zeleninu či ovocie často úplne zabúdame. Chýba nám tak prirodzená vláknina (http://www.drnatura.sk/vlaknina.php) - „črevná metla“, ktorá je dôležitou súčasťou potravy. Za takých okolností nemôže ľudské telo správne pracovať, napriek zdanlivo dobre fungujúcemu vyprázdňovaniu. Jedna z dôležitých úloh čreva je vylúčiť všetky jedovaté, kvasiace a hnijúce odpadové látky. Dokonca už v mladšom veku zostávajú na stenách hrubého čreva lepkavé zmesi nečistôt, ktoré postupne tuhnú a nevylúčia sa. Toto znečistenie sa najprv prejaví ľahkými funkčnými ťažkosťami - nadúvaním, miernou únavou, nedostatočnou duševnou koncentráciou, zvýšenou podráždenosťou, stavmi úzkosti. Neskôr sa pridružia prejavy poruchy imunity, alergie, chronické zápaly, a ďalšie choroby nevynímajúc rakovinu čreva.

Najmä mladšie ženy často trápia vyrážky na tvári, ktoré nereagujú na bežný postup liečby. U žien v reprodukčnom veku môže byť nečisté hrubé črevo jednou z podmieňujúcich príčin neplodnosti. A všetci predčasne starneme.
Očista organizmu ako a kedy Črevo nemožno vymeniť ako napríklad zanesené vodné potrubie. Preto je potrebné sa oň včas starať a vykonávať jeho pravidelnú údržbu. Ľudský organizmus, ak mu vytvoríme vhodné podmienky, sa dokáže prekvapujúco účinne regenerovať sám. Už stáročia existujú metódy, ktoré dokážu ťažkosti nielen odstraňovať, ale im aj predchádzať. Preto je detoxikačná kúra (http://www.drnatura.sk/toxinout-detoxikacia-organizmu.php) u mnohých veľmi obľúbená a podstupujú ju na jar a na jeseň. Detoxikácia organizmu je nikdy nekončiaci proces, cesta za ideálom. Je možné ju robievať prakticky v každom veku. Veľmi účinné a výhodné je robiť preventívne očisty na jar a na jeseň. No aby boli očistné metódy zdraviu prospešné a nie poškodzujúce, je nutné zohľadňovať zdravotný stav organizmu, presné dávkovanie, čas a spôsob.
Úspešná detoxikačná kúra http://www.drnatura.sk/drnatura/images/detoxification/detoxi_3.jpg Najdôležitejšie je v prvom rade po celý čas prijímať veľké množstvo tekutín - minerálky bez bubliniek, bylinkové čaje, teplú čistú vodu. Podľa možnosti obmedziť fajčenie aj pitie alkoholu na minimum.


Pitný režim a vhodné nápoje
Tak ako sa dôležité živiny prenášajú do buniek vodou, aj splodiny bunkového metabolizmu odplavuje voda. Preto treba bezpodmienečne dodržať optimálny pitný režim (0,3 – 0,4l na 10kg telesnej hmotnosti). Odporúča sa filtrovaná voda alebo voda, z vodovodu, ak je mäkká (s malým obsahom minerálov). Chlórovanú vodu je dobré nechať odstáť. Počas očisty organizmu nie sú vhodné sýtené nápoje a najmä nápoje s obsahom cukru a chemikálií (napr. fosforečnanov). Vhodné môžu byť aj ovocné a zeleninové šťavy ale riedené vodou. Výhodnejšie je však ovocie či zelenina vcelku, ktoré obsahujú aj vlákninu potrebnú pre črevo.


Diéta
Druhú najdôležitejšiu úlohu zohráva strava. Potraviny nie sú len zdroj výživy, ale majú aj očistnú funkciu. Práve preto by sme mali uprednostňovať tie, v ktorých je vláknina (http://www.drnatura.sk/vlaknina-skorocel.php) s vysokým obsahom. Tie totiž majú schopnosť udržiavať vodu, tým zväčšia svoj objem, a tak poskytujú objemný materiál pre prácu črevných svalov. Výhodou je, že strávená potrava prechádza črevami rýchlejšie. Prirodzená vláknina má výborný zdroj v strukovinách, obilovinách, zelenine, ovocí, ľanovom semene a pod. Stravu je dobré obohatiť špeciálnym vlákninovým výživovým doplnkom ako je napríklad Colonix vláknina (http://www.drnatura.sk/vlaknina.php).
Vláknina (http://www.drnatura.sk/vlaknina.php) prijatá vo zvýšenej miere v potrave a vlákninové výživové doplnky pomáhajú tiež odstrániť parazity. Ale to nestačí. Potrebujeme užívať tiež špecifické zmesi bylín, aby sme vyriešili tento problém.


Mliečne baktérie – probiotiká (http://www.drnatura.sk/probiotika.php)
V zdravom organizme tvoria baktérie prítomné v tráviacom trakte dynamické spoločenstvo, v ktorom majú rozhodujúci vplyv najmä „dobré“ baktérie mliečneho kvasenia. Vďaka ich činnosti patogénne a hnilobné baktérie hynú. Okrem toho obmedzujú premenu žlčových kyselín na fekálne žlčové kyseliny, ktoré sa zúčastňujú na vzniku nádorov hrubého čreva. Dôležitá je aj ich schopnosť produkovať bakteriocíny – látky s antibiotickými vlastnosťami. Zabraňujú tak premnoženiu patogénnych a hnilobných baktérii. Pre správne fungovanie hrubého čreva je preto nevyhnutné pravidelne, každý deň prijímať baktérie mliečneho kvasenia. Probiotiká sa prirodzene vyskytujú napríklad v kyslej kapuste, v kvasených uhorkách, v jogurtoch, v acidofilnom mlieku či v cottage syre. Kto nekonzumuje denne dostatok uvedených potravín, môže chýbajúce mliečne baktérie – probiotiká doplniť užívaním výživového doplnku Flora Protect Probiotics (http://www.drnatura.sk/probiotikum-flora-protect.php).


Liečivé byliny
Vhodné sú vo forme čajov alebo extraktov s priaznivým účinkom na činnosť žalúdka, na detoxikáciu pečene, obličiek, čriev a podporujúce ich čistenie (rumanček, mäta, pŕhľava, púpava, medvedí cesnak, echinacea, lopúch, breza a iné). Očista organizmu (http://www.drnatura.sk/colonix-vnutorna-ocista-tela.php) sa dá podporiť aj konzumáciou petržlenu, cesnaku, rebarbory, zázvoru a hrozna. Výborne sa osvedčili pri detoxikácii aj mladý jačmeň, zelená riasa Chlorella a modrozelená riasa Spirulina.
Pre navrátenie správnej činnosti čriev je výhodnejšie užívanie rôznych zmesí bylinných čajov so zameraním na detoxikáciu organizmu. Čaj Kleri (KleriTea) (http://www.drnatura.sk/kleritea.php) predstavuje jedinečnú bezkofeínovú zmes bylinného čaju. Pozostáva z 11 liečivých rastlín, ktoré sú vhodne zvolené a svojím účinkom sa výborne doplňujú.
Sú to: list seny, kvet harmančeka, feniklové semeno, list mäty piepornej, plody šípky, kôra škorice, kôra rešetliaka, koreň zázvoru, semeno pestreca, plod mučenky, list medvedice, prírodná citrónová príchuť. Tak napríklad harmanček pomáha uvoľniť organizmus a zrelaxovať ho cez noc. Feniklové semienko a listy mäty piepornej podporujú zdravé trávenie počas spánku, koreň zázvoru zas zmierňuje bolesť žalúdka a pocit plnosti – nadúvania, kým súčasne stimuluje trávenie. Vďaka svojmu zloženiu nastáva nie len detoxikácia pečene (http://www.drnatura.sk/toxinout-detoxikacia-organizmu.php), ale aj obličiek a krvi. Má tiež upokojujúci účinok na nervovú sústavu, čím sa stáva ideálnym nápojom pred spánkom. Jedna šálka čaju denne počas trvania detoxikačnej kúry zabezpečí človeku každé ráno zdravé črevné vyprázdňovanie, bez pocitu nepohody a nadúvania. Užívanie tejto čajovej zmesi je bezpečné, efektívne, veľmi pohodlné a pomôže nadobudnúť pravidelnosť vo vyprázdňovaní.
Patogénne mikroorganizmy a parazity (http://www.drnatura.sk/cervy-parazity.php) sa dajú odstrániť pomocou rastlín. Medzi najúčinnejšie rastliny patria: škrupina čierneho orecha, štiav kyslý, palina pravá, rastlina A Pau D`Arco, cesnak, tekvicové semená, samčie papradie korene, drvina z klinčekov, výťažky z grapefruitových semien, koreň kurkumy a pod. Parazity (http://www.drnatura.sk/parazity.php) sa dajú odstrániť výborným výživovým doplnkom Paranil (http://www.drnatura.sk/paranil.php) Anti-parazita, z Colonix čistiaceho programu, pozostávajúci z 18 zložiek získaných z liečivých rastlín. Tieto odskúšané a preverené rastliny sa v ľudovom liečiteľstve úspešne používajú už tisícročia na odstránenie choroboplodných baktérií, plesní a kvasiniek. Podobne napomáhajú odstrániť škodlivých cudzopasníkov, črevné parazity a ich vajíčka z hrubého čreva a z ostatných častí organizmu.


Podporné opatrenia
Vhodná je fyzická aktivita, teplé kúpele, teplá sprcha a sauna pre zvýšenie vylučovania škodlivých látok. Pred kúpeľom 4 až 5 minútová suchá masáž pokožky celého tela prispieva tiež k podnieteniu látkovej výmeny, aktivuje sa krvný obeh a tým dochádza k zvýšeniu odvádzania nečistôt a splodín z tela. Súčasťou osobnej hygieny okrem čistenia zubov by malo byť i pravidelné ranné sledovanie a čistenie povrchu jazyka. Okrem odstránenia povlaku súčasne jemnou masážou povrchu jazyka stimulujeme činnosť všetkých orgánov tráviaceho traktu.

Detoxikačná kúra lepšie prebieha ak sme oddychnutí, relaxujeme a eliminujeme stres z nášho života.

Ako zistíme úspešnosť detoxikácie? http://www.drnatura.sk/drnatura/images/detoxification/detoxi_4.jpg Pozrite sa na svoj jazyk v zrkadle. Prečo? Je orgánom chuti a začiatkom tráviaceho traktu. Jazyk môžeme označiť za zrkadlo celého tráviaceho ústrojenstva.

Čistý ružový jazyk je známkou čistoty tráviacich orgánov, a naopak – akýkoľvek povlak je svedkom o ich znečistení:


sčervenený, žltkastý alebo zelenkastý povlak jazyka ukazuje na poruchy v metabolizme,

hnedo-čierne sfarbenie indikuje narušenie pohybu natráveniny a jej rozkladu

biely povlak oznamuje toxicitu v tráviacom trakte. Keď je povlak výrazný hlavne pri koreni jazyka, ide o toxicitu v hrubom čreve. Povlak na strednej časti jazyka znamená, že toxicita sa nachádza v oblasti žalúdka, pankreasu a tenkého čreva. Keď je biely povlak na celej ploche jazyka, môžu to byť chronické problémy trávenia. Jeho charakter môže byť akútny alebo chronický.
comodo
15.07.12,17:39
Nebudem oponovat proti detoxikacii , ale vopred este pred vysetrenim na gastre toto odporucat nepovazijem za spravne. Moze tam byt vselico , i vred i stres.
A podla mna pri takej kolonoskopii ( vysetreni hrubeho creva ) , kde sa pouziva den predtym prehanadlo dojde dost k dokonalej ociste traviaceho potrubia i bez roznych zelinkarskych receptov :-)
buchač
15.07.12,18:16
.....



....reklama jak bejk !!!!!! :(

Pre skúšku ( výsledok som vopred vedel ) som klikol na zvýraznené modrou ........
...že okamžite ma lifrovalo na jednu stránku ......
...už len objednávku vypísať ...:cool:
bjuty smis
16.07.12,08:31
ja z času na čas vypijem tak1/2 litra šťavy z kyslej kapusty.....
kto to ešte nesvyskúšal, nevie, čo je to detoxikácia :)
buchač
16.07.12,10:48
ja z času na čas vypijem tak1/2 litra šťavy z kyslej kapusty.....
kto to ešte nesvyskúšal, nevie, čo je to detoxikácia :)
...he , nesranduj...neriskujem ja radšej ....mne stačí silnejsia kapustnica a štartujem....:---:D
endura
20.08.12,15:46
ja z času na čas vypijem tak1/2 litra šťavy z kyslej kapusty.....
kto to ešte nesvyskúšal, nevie, čo je to detoxikácia :)

Tá šťava je slaná z klasickej kyslej kapusty? Alebo existuje aj nejaká verzia kapustovej šťavy bez soli?
buchač
20.08.12,15:57
Tá šťava je slaná z klasickej kyslej kapusty? Alebo existuje aj nejaká verzia kapustovej šťavy bez soli?
...šťava práve vzniká pôsobením tej soli na kapustu ......

...bez soli šťava ???...myslím si , že nie - neexistuje ...ak aj áno , nebude to proste ono ....
Prirovnal by som to k bozku cez sklo ...:rolleyes:
gymka
20.08.12,18:34
tie problémy spôsobujú na 100% parazity, viem o čom hovorím, tento človek tvojmu manželovi pomôže ako pomohol mne:
http://www.lekari.sk/index.php?str=lekari&odbornost=11&detail=872&sort=
buchač
20.08.12,20:55
tie problémy spôsobujú na 100% parazity, viem o čom hovorím, tento človek tvojmu manželovi pomôže ako pomohol mne:
http://www.lekari.sk/index.php?str=lekari&odbornost=11&detail=872&sort=

...ej nevieš veru ,nevieš .....



Milan Pravda
Diagnostik

Špecializácia na mikrobiológiu, parazitológiu a detoxikáciu.

Uvedeným diagnostickým systémom Diacom a Plazmou je riešené:
- bakteriálne a iné infekcie
- liečba borreliózy
- likvidácia staphyloccocus aureus, pseudomonas aeruginosa, escherichia coli a iné baktérie, ktoré sú aj plne rezistentné voči antibiotickej liečbe
- liečba Sklerózy multiplex
- tráviace problémy
- depresie
- kardiovaskulárne ochorenia
- gynekologické ochorenia
- liečba Celiakie a Crohnovej choroby
- infekty dýchacích ciest
- infekty obličiek, močového mechúra a prostaty
- liečba neplodnosti
- liečba kožných ochorení
- parazitálne ochorenia
- regenerácia organizmu po chemoterapii
- čistenie ciev pri Ateroskleróze
- ošetrenia po infarkte, mozgovej cievnej príhode...

Na základe 6 ročnej práce výborné výsledky v liečbe Celiakie, Crohnovej choroby, Sklerózy multiplex, Kawasakiho syndrómu, neplodnosti, parazitálnych ochorení, infektov spôsobených baktériou Escherichia coli...

...už viac krát som sa stretol s týmto prístrojom a hlavne reklamou naň...
KEBY ten prístroj bol taký zázračný , tak to by bolo iné kafe ....zatiaľ je to len fake...
Že nejaký diagnostik vie výčítať z nejakých grafov a komitočtov to alebo ono , ešte uverím v prípade elektrikára ...
Sorry , ale že by si trúfol na ľudské telo bez rôznych znalostí anatómie a iných aspektov toho širokého spektra ponúkaných riešení v rôznorodých diagnózach ???
Nuž , jedno je isté ...ak toto dokáže nejaký diagnostik , tak ja vlastné tenisky natlačím do hlavy...

Otázka znie ale aj inak ....
Prečo nie je k dispozícii v nemocniciach henten oný ???
Veď by len ťažké love na tom zarábali ...respektíve , ešte väčšie ako doteraz...či ???
Helik3
21.08.12,04:03
:)
gymka
21.08.12,05:29
na orave, v oravskom podzámku, pracuje s tými istými prístrojmi p. RNDr. kompanová, bývalá primárka biochémie v dolnom kubíne, dnes je na dôchodku. uvedené prístroje sú len tri na slovensku.
p.s. neveril by si, čo všetko z človeka vyjde , viem, že p. pravda má naozaj výborné výsledky, za vyskúšanie to isto stojí a je to lepšie ako pchať do seba chémiu, to by som volila až potom
buchač
21.08.12,06:06
tie problémy spôsobujú na 100% parazity, viem o čom hovorím, tento človek tvojmu manželovi pomôže ako pomohol mne:
http://www.lekari.sk/index.php?str=lekari&odbornost=11&detail=872&sort=

...ej nevieš veru ,nevieš .....

na orave, v oravskom podzámku, pracuje s tými istými prístrojmi p. RNDr. kompanová, bývalá primárka biochémie v dolnom kubíne, dnes je na dôchodku. uvedené prístroje sú len tri na slovensku.
p.s. neveril by si, čo všetko z človeka vyjde , viem, že p. pravda má naozaj výborné výsledky, za vyskúšanie to isto stojí a je to lepšie ako pchať do seba chémiu, to by som volila až potom
...sorry , ale fakt nevieš , čo vravíš .....

IBA tri prístroje ...na Slovensku ???


Ing.Peter MRVA
Miesta vyšetrení:
BRATISLAVA,
TRENČÍN,
KOŠICE,
Sporadicky robíme vyšetrenia aj v iných mestách Slovenska,


Milan Pravda
Liptovský Mikuláš


NATURLENKA
Mgr. Lenka Foltánová
Nitra


VIAC informácii o kontaktoch nedávam...nemá význam niekomu reklamu robiť ......ani linky som nepripojil ...

K výsledkom " vyšetrení " sa nevyjadrujem ...ale šak nech každý robí to , čo za vhodné uzná...
buchač
12.12.13,17:59
Na nafukovanie, nadúvanie, plynatosť, bolesti a kŕče pomôže

Viď http://www.porada.sk/t51366-problem-vylucovania-stolice.html#post2453454
korela
13.12.13,00:20
ja z času na čas vypijem tak1/2 litra šťavy z kyslej kapusty.....
kto to ešte nesvyskúšal, nevie, čo je to detoxikácia :)

Tá šťava je slaná z klasickej kyslej kapusty? Alebo existuje aj nejaká verzia kapustovej šťavy bez soli?
Naposledy som bola v novej tržnici na Trnavskom mýtev BA pred dvomi rokmi,, predávala sa kyslá domáca kapusta v dvoch variantoch - klasická slaná a sladká. Zrejme ju začali robiť aj pre ľudí s vysokým tlakom.
Kúpila som si verziu sladkej, ešte som sa aj spýtala či tam nie sú žiadne umelé sladidlá. A zrejme tam boli, pretože na umelé sladidlá moje telo reaguje.
Ale proste menej slaný variant sa vyrába a predáva.
korela
13.12.13,00:21
tie problémy spôsobujú na 100% parazity, viem o čom hovorím, tento človek tvojmu manželovi pomôže ako pomohol mne:
http://www.lekari.sk/index.php?str=lekari&odbornost=11&detail=872&sort=

...ej nevieš veru ,nevieš .....



Milan Pravda
Diagnostik

Špecializácia na mikrobiológiu, parazitológiu a detoxikáciu.

Uvedeným diagnostickým systémom Diacom a Plazmou je riešené:
- bakteriálne a iné infekcie
- liečba borreliózy
- likvidácia staphyloccocus aureus, pseudomonas aeruginosa, escherichia coli a iné baktérie, ktoré sú aj plne rezistentné voči antibiotickej liečbe
- liečba Sklerózy multiplex
- tráviace problémy
- depresie
- kardiovaskulárne ochorenia
- gynekologické ochorenia
- liečba Celiakie a Crohnovej choroby
- infekty dýchacích ciest
- infekty obličiek, močového mechúra a prostaty
- liečba neplodnosti
- liečba kožných ochorení
- parazitálne ochorenia
- regenerácia organizmu po chemoterapii
- čistenie ciev pri Ateroskleróze
- ošetrenia po infarkte, mozgovej cievnej príhode...

Na základe 6 ročnej práce výborné výsledky v liečbe Celiakie, Crohnovej choroby, Sklerózy multiplex, Kawasakiho syndrómu, neplodnosti, parazitálnych ochorení, infektov spôsobených baktériou Escherichia coli...

...už viac krát som sa stretol s týmto prístrojom a hlavne reklamou naň...
KEBY ten prístroj bol taký zázračný , tak to by bolo iné kafe ....zatiaľ je to len fake...
Že nejaký diagnostik vie výčítať z nejakých grafov a komitočtov to alebo ono , ešte uverím v prípade elektrikára ...
Sorry , ale že by si trúfol na ľudské telo bez rôznych znalostí anatómie a iných aspektov toho širokého spektra ponúkaných riešení v rôznorodých diagnózach ???
Nuž , jedno je isté ...ak toto dokáže nejaký diagnostik , tak ja vlastné tenisky natlačím do hlavy...

Otázka znie ale aj inak ....
Prečo nie je k dispozícii v nemocniciach henten oný ???
Veď by len ťažké love na tom zarábali ...respektíve , ešte väčšie ako doteraz...či ???
Prečo neveríš ľuďom, ktorí majú osobnú skúsenosť?
korela
13.12.13,00:31
ja z času na čas vypijem tak1/2 litra šťavy z kyslej kapusty.....
kto to ešte nesvyskúšal, nevie, čo je to detoxikácia :)
Ak z teba z vypitia z času na čas šťavy z kyslej kapusty, ako píšeš, povyliezajú všetky paraziti, môžeš hovoriť o detoxikácii. To by bol každý Slovák zdravý ako repa.
Inak uznám, že ide iba o dobrú defekáciu.
Prepáč musela som, však je to iba v rámci osvety. Politrákom kapustovej šťavy sa človek niekoľkometrovej pásomnice určite nezbaví. Ani iných frasov.