martinolesnanik
24.08.09,07:43
Zdravím, na firmu idem kúpiť mobil, presnejšie je to viacúčelové zariadenie, čo z neho robí aj PDA aj GPS s tým, že sa s ním dá normálne telefonovať. Tento mobil ako zariadenie chcem zakúpiť na sro. Avšak, číslo a paušál na karte, cez ktorú budem na ňom telefonovať je zakúpené súkromne na fyz. osobu. Je to problém, keby sa toho chytil daňovák? Ja si osobne nemyslím, ale napadlo ma to, a chcel by som vedieť váš názor. Ďakujem.
Chobot
24.08.09,06:06
Zdravím, na firmu idem kúpiť mobil, presnejšie je to viacúčelové zariadenie, čo z neho robí aj PDA aj GPS s tým, že sa s ním dá normálne telefonovať. Tento mobil ako zariadenie chcem zakúpiť na sro. Avšak, číslo a paušál na karte, cez ktorú budem na ňom telefonovať je zakúpené súkromne na fyz. osobu. Je to problém, keby sa toho chytil daňovák? Ja si osobne nemyslím, ale napadlo ma to, a chcel by som vedieť váš názor. Ďakujem.

Keby som bol daňovák (čo našťastie nie som :rolleyes::D), tak by som sa ťa spýtal, že na čo to zariadenie vo firme vlastne používaš? Potrebuješ ho k podnikaniu? Aký má súvis s predmetom činnosti tvojej firmy? Alebo si si ho len kúpil za firemné peniaze na súkromné účely?
jajko50
24.08.09,06:09
Zdravím, na firmu idem kúpiť mobil, presnejšie je to viacúčelové zariadenie, čo z neho robí aj PDA aj GPS s tým, že sa s ním dá normálne telefonovať. Tento mobil ako zariadenie chcem zakúpiť na sro. Avšak, číslo a paušál na karte, cez ktorú budem na ňom telefonovať je zakúpené súkromne na fyz. osobu. Je to problém, keby sa toho chytil daňovák? Ja si osobne nemyslím, ale napadlo ma to, a chcel by som vedieť váš názor. Ďakujem.


Daňovák či daňováčky budú pravdepodobne mať problem. Je pre teba problém to všetko čo sa týka uvedenej záležitosti mať na firmu?? Urob tak.
martinolesnanik
24.08.09,06:10
stačila by odpoveď typu: pri jazde za zákazníkom využívam jeho služby gps, pri konzultácii so zákazníkom využívam jeho pda schopnosti na prezentáciu určitých údajov apod?
Chobot
24.08.09,06:16
stačila by odpoveď typu: pri jazde za zákazníkom využívam jeho služby gps, pri konzultácii so zákazníkom využívam jeho pda schopnosti na prezentáciu určitých údajov apod?

Ak jazídš za zákazníkmi a používaš firemné auto, tak úplne postačí, že to zariadenie má GPS. Dnes je GPS bežným štandardom. Problém by bol, keby si mal podnikanie na jednom mieste a nikam by si nejazdil.

Treba si to jednoducho obhájiť - vyhubovať.
martinolesnanik
24.08.09,06:19
no áno, to som si myslel, ďakujem za radu :)