Rusalka 24
24.08.09,09:41
Krásny deň všetkým, viem že už sa toho o tom veľa písalo, ale jasne -ručne stručne som to nepochopila.prosím niekoho kto mi to vysvetli jednoducho a to:

1.Príde na moju prevádzku zákazník reklamovať pneumatiky ktoré u nás kúpil-sú vraj zlé. Ja mu ich dám dole, pozriem,zhodnotím stav a potom s ním spíšem reklamačný list. Mám mu dať hneď kópiu?aj keď na konci je ešte konečné riešenie reklamácie?

2.tovar prevezmem a pošlem na vlastné náklady dodávateľovi.To poštovné atd mi má vrátiť dodávateľ alebo keď zistia že nič im nieje tak zákazník alebo to ostane na mne?

3.keď pri posudku zistia ze je to jeho chyba tak mi ich vrátia naspäť, zase pošt.atd a tiež posudok kto ma zaplatiť? Musím vystaviť ďalší doklad o tom posudku alebo stačí dopísať v tom reklamačnom konečné riešenie?

Veľmi pekne Vás prosim o radu, nechcem urobiť žiadnu chybu chcem len aby to bolo podľa zákona a aby som nešla do mínusu.:o Ďakujem
hanelie
24.08.09,07:47
Mám mu dať hneď kópiu?aj keď na konci je ešte konečné riešenie reklamácie?
dávaš originál dokladu - keď sa reklamácia vyrieši - / akýmkoľvek spôsobom / dopíšeš tieto údaje do kolónky na to určenej
náklady na poštovné musíš znášať ty - aj keď sa reklamácia /chyba tovaru /nepotvrdí / zákazníka nemá čo zaujímať, či je tovar odvedľa od susedov alebo posielaš hoci do iného štátu / -
ak by si tovar posielala zákazníkovi, toto poštovné by platil on
Rusalka 24
26.08.09,11:40
Ďakujem za odpoveď,prajem pekný deň všetkým.