Dobroslava
24.08.09,09:42
Môžete mi napísať alebo odporučiť nejaké produkty na úrazové poistenie s prípadným šporením pre deti? Hľadal som v témach, ale nikde som nenašiel ani nič podobné. Budem rád nejakým konkrétnym radám, odporúčaniam alebo produktom. Keď sa spýtate v akejkoľkvek poisťovni alebo nejakého fin.poradcu, ich produkty sú samozrejme najlepšie z najlepších a preto by som potreboval nejaké konkrétne produkty osvedčené u obyčajných ľudí, ktorí majú poistené svoje deťúšiky.
Stanislav 1975
24.08.09,07:50
Netreba sa riadiť podla toho, čo povie poisťovák-treba si poriadne preštudovať zmluvu,čo tam je garantované,aké sú výluky a pod. a samozrejme v dnešnej dobe si nedávať žiadne investičné poistenia,ale garantované kapitálovky...
Xanti
24.08.09,08:00
a samozrejme v dnešnej dobe si nedávať žiadne investičné poistenia,ale garantované kapitálovky... Prosím ťa a vysvetlíš mi, v ktorej dobe je vhodné si dávať investičné poistenie? Keď to teraz nie je vhodné.
Bude vhodnejšie, ked skončí kríza a akcie a stúpnu a budeme ich potom draho kupovať? Lebo teraz ked sú ceny akcii pri zemi teda lacné sa to neoplatí kupovať a investovať do toho.
Ďakujem za vysvetlenie. :D
Stanislav 1975
24.08.09,08:05
Prosím ťa a vysvetlíš mi, v ktorej dobe je vhodné si dávať investičné poistenie? Keď to teraz nie je vhodné.
Bude vhodnejšie, ked skončí kríza a akcie a stúpnu a budeme ich potom draho kupovať? Lebo teraz ked sú ceny akcii pri zemi teda lacné sa to neoplatí kupovať a investovať do toho.
Ďakujem za vysvetlenie. :D

Xanti, nieje to tak ako si myslíš- vieš napríklad že prvé 2 roky nenakupuješ akumulačné jednotky ale počiatočné?A vieš aký je v tom obrovský rozdiel?- takže to je ovela zamotanejšie ako si myslíš...- tomu rozumejú fakt len odborníci, ktorí sa tomu venujú a dalšia vec- to nieje bežné nakupovanie akcií ako na akciovych trhoch a určite v dnešne dobe NIE investičné poistenie- ale ak tam chceš vložiť 5000 eur a pri dožití si vybrať 3800eur tak nech sa páči...
Xanti
24.08.09,08:07
Xanti, nieje to tak ako si myslíš- vieš napríklad že prvé 2 roky nenakupuješ akumulačné jednotky ale počiatočné- takže to je ovela zamotanejšie ako si myslíš...- tomu rozumejú fakt len odborníci, ktorí sa tomu venujú a dalšia vec- to nieje bežné nakupovanie akcií ako na akciovych trhoch a určite v dnešne dobe NIE investičné poistenie- ale ak tam chceš vložiť 5000 eur a pri dožití si vybrať 3800eur tak nach sa páči...
Ale samozrejme, asi preto sa tie jednotky nakupujú mesačne aby sa vykrylo riziko a určite do šporenia detí nebudem investovať 2 roky ale dlhšie obdobie. Skús nám to objasniť ja sa rada niečo nové naučím.

Btw. s tým čítaním musím súhlasiť, netreba len podpisovať poistky treba ich aj čítať.
Stanislav 1975
24.08.09,08:10
Ale samozrejme, asi preto sa tie jednotky nakupujú mesačne aby sa vykrylo riziko a určite do šporenia detí nebudem investovať 2 roky ale dlhšie obdobie. Skús nám to objasniť ja sa rada niečo nové naučím.

Btw. s tým čítaním musím súhlasiť, netreba len podpisovať poistky treba ich aj čítať.

To je na dlhé vyvetlovanie,ale robím to občas komerčne-keď mám na to čas a vyzvú(požiadajú) ma aby som školil...-to je tak na 3 dni...
Xanti
24.08.09,08:13
To je na dlhé vyvetlovanie,ale robím to občas komerčne-keď mám na to čas a vyzvú(požiadajú) ma aby som školil...-to je tak na 3 dni...
Skús v skratke, prosím. Iste to mnohým pomôže sa rozhodnúť. Vieš rázne povedať nie investičným poistkám, je dosť odvážne tvrdenie. A hlavne to naprízvukovať na túto dobu.
Lebo aj ked kríza pominie tak
vieš napríklad že prvé 2 roky nenakupuješ akumulačné jednotky ale počiatočné?A vieš aký je v tom obrovský rozdiel?- vždy sa prvé roky budú platiť poplatky a budú sa nakupovať počiatočné jednotky a nie akumulačné.
Preto sa pýtam, kedy je vhodná doba na založenie investičného životného poistenia.
Dakujem za odpoveď.
Stanislav 1975
24.08.09,08:18
Skús v skratke, prosím. Iste to mnohým pomôže sa rozhodnúť. Vieš rázne povedať nie investičným poistkám, je dosť odvážne tvrdenie. A hlavne to naprízvukovať na túto dobu.
Lebo aj ked kríza pominie tak vždy sa prvé roky budú platiť poplatky a budú sa nakupovať počiatočné jednotky a nie akumulačné.
Preto sa pýtam, kedy je vhodná doba na založenie investičného životného poistenia.
Dakujem za odpoveď.

Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom...
Stanislav 1975
24.08.09,08:20
Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom...

Robím s tým 14 rokov a nevidel som ešte nikoho kto by na tom zbohatol, zatial sú všetci v mínuse...-a preto to ani nerobím...-no nič, idem pracovať...
Xanti
24.08.09,08:23
Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom... Stále nemám odpoved na moju otázku.
Kedy je vhodné založiť investičné životné poistenie?
Pri IŽP neovplyvním, kde to poisťovňa šupne. Strategiu investovania na trhoch a fondy vyberá poisťovňa, takže nesedím na nete a nesledujem pohyby akcií na trhu. To nie je priame investovanie.
Xanti
24.08.09,08:24
Robím s tým 14 rokov a nevidel som ešte nikoho kto by na tom zbohatol, zatial sú všetci v mínuse...-a preto to ani nerobím...-no nič, idem pracovať... A nemôže to byť tým, že sa kupovali draho podielové jednotky?
Len som zvedavá preto sa ťa toľko pýtam. :D
Stanislav 1975
24.08.09,08:29
A nemôže to byť tým, že sa kupovali draho podielové jednotky?
Len som zvedavá preto sa ťa toľko pýtam. :D

Xanti,to je de-facto jedno ako kupovali-rozhodujúca je cena jednotky v čase výplaty a nezabudni že je tam nielen cena jednotky ale aj ich počet-a počítam,že cca.o 15-20 rokv tu bude ďalšia kríza a preto to je všetko lotéria teraz a neviem čo bude ani ja( a to som fakt dobrý)-ale neviem to ani ja, ani guvernér nbs...
Chobot
24.08.09,08:41
Ale samozrejme, asi preto sa tie jednotky nakupujú mesačne aby sa vykrylo riziko a určite do šporenia detí nebudem investovať 2 roky ale dlhšie obdobie. Skús nám to objasniť ja sa rada niečo nové naučím.

Btw. s tým čítaním musím súhlasiť, netreba len podpisovať poistky treba ich aj čítať.

Investičné poistenie vzniklo preto, lebo bol po tom hlad na trhu. Po obrovskom boome kolektívneho investovania všetky vklady do podielových fondov zhltli správcovské spoločnosti. Ostatné= finančné inštitúcie sa snažili trochu im z koláča odkusnúť, preto banky vymysleli garantované vklady (viazané na nejaký akciový index, či vývoj nejakej meny), poisťovne vymysleli investičné životné poistenie. Nehovorím, že je to vyslovene zlé, ale ja osobne by som do investičného životného poistenia neišiel. Životné poistenie by podľa mňa malo byť stabilné a garantované a ak mám navyše peniaze, tak potom by som si ešte založil aj nejaký investničný účet.

Ale kto to chce mať v jednom, tak nech si to založí. Ak ale chce bezpečne sporiť deťom na budúcnosť, tak investovanie do podielových fondov v akejkoľvek forme nie je bezpečné, vždy je tam riziko poklesu hodnoty investície. Ja by som volil radšej nižší, ale istý výnos. Investovanie do akcií je také malé kasíno. Jeden vyhrá, druhý prehrá. :D Ešte tie dlhopisy dajme tomu, tam je vyššia garancia výnosu.

A ako názorný príklad, pri poistnej sume 8700 EUR, poistnej dobe 22 rokov sa v prvom roku z mesačného poistného 33 EUR dáva na investovanie len 5 EUR, v ostatných rokoch 25 EUR. Ostatné sú poplatky, provízie a rizikové poistné.
Stanislav 1975
24.08.09,08:43
Investičné poistenie vzniklo preto, lebo bol po tom hlad na trhu. Po obrovskom boome kolektívneho investovania všetky vklady do podielových fondov zhltli správcovské spoločnosti. Ostatné= finančné inštitúcie sa snažili trochu im z koláča odkusnúť, preto banky vymysleli garantované vklady (viazané na nejaký akciový index, či vývoj nejakej meny), poisťovne vymysleli investičné životné poistenie. Nehovorím, že je to vyslovene zlé, ale ja osobne by som do investičného životného poistenia neišiel. Životné poistenie by podľa mňa malo byť stabilné a garantované a ak mám navyše peniaze, tak potom by som si ešte založil aj nejaký investničný účet.

Ale kto to chce mať v jednom, tak nech si to založí. Ak ale chce bezpečne sporiť deťom na budúcnosť, tak investovanie do podielových fondov v akejkoľvek forme nie je bezpečné, vždy je tam riziko poklesu hodnoty investície. Ja by som volil radšej nižší, ale istý výnos. Investovanie do akcií je také malé kasíno. Jeden vyhrá, druhý prehrá. :D Ešte tie dlhopisy dajme tomu, tam je vyššia garancia výnosu.

A ako názorný príklad, pri poistnej sume 8700 EUR, poistnej dobe 22 rokov sa v prvom roku z mesačného poistného 33 EUR dáva na investovanie len 5 EUR, v ostatných rokoch 25 EUR. Ostatné sú poplatky, provízie a rizikové poistné.
Presne tak, škoda že to nemožem oceniť...:mad:;)
Xanti
24.08.09,08:51
Xanti,to je de-facto jedno ako kupovali-rozhodujúca je cena jednotky v čase výplaty a nezabudni že je tam nielen cena jednotky ale aj ich počet-a počítam,že cca.o 15-20 rokv tu bude ďalšia kríza a preto to je všetko lotéria teraz a neviem čo bude ani ja( a to som fakt dobrý)-ale neviem to ani ja, ani guvernér nbs... Ja súhlasím, všetko je lotéria, nikto nevie čo bude o 20 -30 rokov, mne sa len nepáčilo tvoje jednoznačné tvrdenie do IŽP nie. Myslím, že ludia majú právo sa rozhodnúť sami. Preto som chcela odpoveď na moju otázku. Na kt. zodpovedal chobot. :D
Stanislav 1975
24.08.09,09:00
Ja súhlasím, všetko je lotéria, nikto nevie čo bude o 20 -30 rokov, mne sa len nepáčilo tvoje jednoznačné tvrdenie do IŽP nie. Myslím, že ludia majú právo sa rozhodnúť sami. Preto som chcela odpoveď na moju otázku. Na kt. zodpovedal chobot. :D

Stále trvám na svojom, že IŽP radšej nie...
Stanislav 1975
24.08.09,09:02
Ja súhlasím, všetko je lotéria, nikto nevie čo bude o 20 -30 rokov, mne sa len nepáčilo tvoje jednoznačné tvrdenie do IŽP nie. Myslím, že ludia majú právo sa rozhodnúť sami. Preto som chcela odpoveď na moju otázku. Na kt. zodpovedal chobot. :D

Však som ti dostatočne odpovedal na začiatku,že sa nenakupujú akumulačné jednotky,ale počiatočné a to je vlastne to,čo písal chobot( provízie,poplatky, riziko a pod.)-jasne som to tam vysvetlil,že je obrovský rozdiel medzi počiatočnými a akumulačnými jednotkami,len si to nepochopila...Toť vsjo...;)
Xanti
24.08.09,09:04
Však som ti dostatočne odpovedal na začiatku,že sa nenakupujú akumulačné jednotky,ale počiatočné a to je vlastne to,čo písal chobot( provízie,poplatky, riziko a pod.)-jasne som to tam vysvetlil,že je obrovský rozdiel medzi počiatočnými a akumulačnými jednotkami,len si to nepochopila...Toť vsjo...;) V podstate ja som sa pýtala kedy je vhodné založiť IŽP. Lebo ty si písal, že teraz nie lebo je kríza. :D
Stanislav 1975
24.08.09,09:05
V podstate ja som sa pýtala kedy je vhodné založiť IŽP. Lebo ty si písal, že teraz nie lebo je kríza. :D

O kríze som tam nehovoril-hovoril som v dnešnej dobe,hmhm a vyvetlil som aj toto,čo sa pýtaš-tu-

Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom...

Preto pre obyčajného človeka nieje vhodné ižp,lebo nevie reagovať na situáciu-:mad:
Xanti
24.08.09,09:12
Preto pre obyčajného človeka nieje vhodné ižp,lebo nevie reagovať na situáciu-:mad: Hm? Na akú situáciu? Ved píšem pri IŽP nemáš pod kontrolou fondy čo vyberie, tá kt. poisťovňa, neovplyvníš strategiu jej investovania ani zloženie jej investičného balíka.
Chobot
24.08.09,09:15
O kríze som tam nehovoril-hovoril som v dnešnej dobe,hmhm a vyvetlil som aj toto,čo sa pýtaš-tu-

Ak sa tomu nevenuješ a dennodenne nesleduješ vývoj fondov a hneď nezareaguješ tak na investičné pois. nieje nikdy čas- lebo to len sedíš a čakáš čo ti to prinesie,ale tomu sa treba venovať a to na dennej báze...-pre obyčajných ludí,to nieje určite-aj ked idem sám proti sebe-ale to je už o inom...

Preto pre obyčajného človeka nieje vhodné ižp,lebo nevie reagovať na situáciu-:mad:

Aj keby sa tomu dennodenne venoval, tak ako píšeš v posldnej vete, u IŽP nič neurobí. Tam je odkázaný na správcu toho investničného fondu, aké fin. nástroje do fondu nakúpi. IŽP nemôže zmeniť podľa potreby, ak sa inak vyvíjajú hodnoty fin. nástrojov.
Xanti
24.08.09,09:16
Aj keby sa tomu dennodenne venoval, tak ako píšeš v posldnej vete, u IŽP nič neurobí. Tam je odkázaný na správcu toho investničného fondu, aké fin. nástroje do fondu nakúpi. IŽP nemôže zmeniť podľa potreby, ak sa inak vyvíjajú hodnoty fin. nástrojov. Toto píšem Stanovi už neviem koľký raz, hádam pochopí ked si mu to napísal ty. mimotemy
Stanislav 1975
24.08.09,09:38
Toto píšem Stanovi už neviem koľký raz, hádam pochopí ked si mu to napísal ty. mimotemy

Jaj Xantina, tak už konečne si pochopila,prečo vravím nie investičnému poisteniu???, som rád...;)
Hawk
Watson
24.08.09,10:00
Netreba sa riadiť podla toho, čo povie poisťovák-treba si poriadne preštudovať zmluvu,čo tam je garantované,aké sú výluky a pod. a samozrejme v dnešnej dobe si nedávať žiadne investičné poistenia,ale garantované kapitálovky...

mimotemy No ale kľúčový výraz v tvojej argumentácii adresovanej Xanti je "v dnešnej dobe". A potom si sa priživil na odpovedi Chobota, že vlastne nikdy :D:D:D:D:D
Dobroslava
27.08.09,19:07
Prajem pekný večer, hodil som novú tému, pretože ma zaujímajú názory a odporúčania iných, ale slovné prestrelky medzi Xanti a Stanislavom 1975 naozaj nezaujímajú ...
Xanti
27.08.09,19:10
Prajem pekný večer, hodil som novú tému, pretože ma zaujímajú názory a odporúčania iných, ale slovné prestrelky medzi Xanti a Stanislavom 1975 naozaj nezaujímajú ... Prepáč osobne sa ospravedlňujem, že som chcela vniesť aj protinázor a chcela som vysvetlenie názoru stanislava1975.

Ťažko Ti niekto dá odporúčanie toto je skvelé alebo toto je super, ked sa nájde další poraďák, kt. bude nesúhlasiť. Mňa tvoja téma zaujala, a preto som chcela vedieť viac o tom tvrdení prečo nie IŽP.

Dakujem za pochopenie, viac sa Ti tu nevyjadrím. A ak ma požiadaš tak všetky svoje príspevky v tejto téme vymažem.
Pekný večer prajem.
Chobot
27.08.09,19:14
Prajem pekný večer, hodil som novú tému, pretože ma zaujímajú názory a odporúčania iných, ale slovné prestrelky medzi Xanti a Stanislavom 1975 naozaj nezaujímajú ...

A našiel si v ostatných príspevkoch to, čo si potreboval, alebo máš ešte nejaké nejasnosti? Pýtaj sa .
Dobroslava
27.08.09,19:26
Nechcel som sa nikoho dotknúť, ospravedlňujem sa, samozrejme prečítal som si každý príspevok na tému, ktorú som založil, ale asi som nie dosť "znalý veci" , takže hľadám proste odporúčania a skôr názory na konkrétne produkty /napr. Allianz/. Nenašiel som nikde nič podobné. to je zároveň aj odpoveď pre Chobota.
Chobot
27.08.09,19:35
Môžete mi napísať alebo odporučiť nejaké produkty na úrazové poistenie s prípadným šporením pre deti? Hľadal som v témach, ale nikde som nenašiel ani nič podobné. Budem rád nejakým konkrétnym radám, odporúčaniam alebo produktom. Keď sa spýtate v akejkoľkvek poisťovni alebo nejakého fin.poradcu, ich produkty sú samozrejme najlepšie z najlepších a preto by som potreboval nejaké konkrétne produkty osvedčené u obyčajných ľudí, ktorí majú poistené svoje deťúšiky.

Nenašiel som odpoveď na tvoju otázku, tak ti skúsim k tomu napísať.

Úrazové poistenie je neživotné poistenie. Nevíem, či nejaká poisťovňa má produkt úrazového poistenia so sporením. Úrazové poistenie býva buď samostatné, len ako úrazové, alebo zvykne byť v obmedzenej forme ako pripoistenie k nejakému životnému poisteniu s kapitalizačnou zložkou.

Ak chceš nejaké sporenie a zároveň úrazové poistenie, tak treba najprv zodpovedať otázku, koľko rokov má to dieťa a na akú dlhú dobu chceš to sporenie. Pokiaľ má dieťa pubertálny vek, teda doba sporenia je menej ako 10 rokov, tak kapitálové živ. poistenie nie je veľmi výnosné. Poskytuje síce poistenie pre prípad smrti, ale veľa na kapitalizačnej zložke nazarobíš.

Ak je dieťa v predškolskom veku, tak pri poistnej dobe 15-20 rokov sa už dá dosiahnuť aký taký výnos. Ale volil by som kapitálovú poistku, nie investičnú. A k tomu je možné dať pripoistenie trvalých následkov úrazu. Ak je to šintér a každú chvíľu mu hrozí nejaká zlomenia alebo iný úraz, zameral by som sa osobitne na úrazové poistenie, kde sa náhrada vypláca aj za samotný úraz, nie len za trvalé následky, ako je to v prípade pripoistenia ku kapitálovej poistke. A k tomu dať nejakú inú formu sporenia.

Vrátim sa späť k alternatíve, keď doba sporenia je menej ako 10 rokov. V tom prípade by som dal čisto úrazové poistenie a ako sporiaci produkt by som zvolil stavebné sporenie, ktoré z dlhodobého hľadiska stále dosahuje najvyššie garantované zhodnotenie vkladov. Ak mu chceš sporiť viac, ako cca 530 EUR ročne (čo je maximálna suma na výhodne zhodnotenie vkladu), tak by som mu založiť ešte nejakú vkladnú knižku s dlhšou výpovednou dobou.

Ak je to dlhšia doba (prcek má naprl. 5 rokov), tak by som mu dal živ. poistenie, ale také, kde poisteným bude rodič (ten, kto platí poistné), aby v prípade smrti toho rodiča dostalo dieťa poistnú sumu. AK by bolo poistené dieťa, tak v prípade smrti rodiča by trebalo poistku platiť ďalej. Podobné výhody ponúka poistenie detí od poisťovne s W (http://www.wuestenrot.sk/?idpg=22)(dúfam, žte to nie je reklama...). Pozri si to, je tam dosť výhod.

Ak ale chceš pre dieťa jednorazový vklad, tak to zase mení situáciu. Ak je to tak, daj vedieť, rozoberieme aj tú možnosť.
Chobot
27.08.09,19:38
Nechcel som sa nikoho dotknúť, ospravedlňujem sa, samozrejme prečítal som si každý príspevok na tému, ktorú som založil, ale asi som nie dosť "znalý veci" , takže hľadám proste odporúčania a skôr názory na konkrétne produkty /napr. Allianz/. Nenašiel som nikde nič podobné. to je zároveň aj odpoveď pre Chobota.

Konkrétnu poisťovňu ti nemôžem poradiť (aj tak som ti už poradil konkurenciu), preto som ti napísal, na čo sa zamerať. Bude už len na tebe, aby si obehal niektoré poisťovne a nechal si spraviť návrhy poistenia. Ak to budeš mať, môžeme sa na to pozrieť a zhodnotiť ich. Poistku neuzatváraj hneď, vypýtaj si najprv podrobný návrh s poistnými podmienkami.
Dobroslava
27.08.09,20:36
Ďakujem za odpoveď aj v takúto neskorú nočnú hodinu. Takže v nasledujúcich dňoch si urobím menšiu "turistiku" po poisťovniach a potom dám vedieť ...